Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

25.06.2016

Testujemy i polecamy śliniaczek z gryzaczkiem od Deleko - recenzja



Please do not copy photos and text. 
We wish you a nice virtual tour on our blog.



Zarówno w podróży, jak i w domu na co dzień używamy rozmaitych śliniaków i fartuszków. Podczas ząbkowania nasza córa ślini się na potęgę, w związku z czym śliniaczki są nieodzowne - inaczej cała bluzka jest po prostu mokra od śliny. Gryzaczki też są wówczas w ciągłym użyciu. Nie sprawdziły się u nas te miękkie do schładzania w lodówce... Nasze dziecko po prostu wolało te ciepłe i twarde - chętniej gryzło szczebelki i brzegi łóżeczka niż gryzaki żelowe. Śliniaczki od Deleko urzekły nas od pierwszego wejrzenia. Są po prostu... urocze wizualnie! :) 

19.06.2016

Darmowe gadżety szkolne dla potrzebujących dzieci - kilka słów o akcji i wywiad z jej organizatorem - Mateuszem Pawłowskim


Please do not copy photos and text. 
We wish you a nice virtual tour on our blog.


Kilka miesięcy temu powstała pewna inicjatywa społeczna, którą chcielibyśmy polecić. Akcja polega na rozdawaniu darmowych gadżetów szkolnych dla potrzebujących ich uczniów, którzy z jakichś powodów nie mogą ich zakupić. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Mateusz Pawłowski, mający obecnie 19 lat i będący osobą niewidomą. Zadaliśmy mu kilka pytań dotyczących akcji.

5.06.2016

Palmiarnia Poznańska - wspaniałe miejsce na rodzinny spacer [Poznan Palm House - a great place for a family walk]



The text of article is written in Polish, English and German. The English and German translations can be found at the end of this post.
Please do not copy our work - photos and text. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)


Odwiedzona przez nas - zupełnie przypadkowo w Niedzielę Palmową - Palmiarnia Poznańska to wspaniałe miejsce zarówno dla amatorów samotnych spacerów, jak i dla zakochanych par czy rodzin z dziećmi w różnym wieku. Szczerze żałowaliśmy, że nie mogliśmy zabrać tam ze sobą naszej córeczki. 

To jeden z najstarszych tego rodzaju obiektów w Europie. Jego unikalne zbiory obejmują 17 tys. roślin należących do 1100 gatunków. Palmiarnia zajmuje powierzchnię 4.900 m², a jej kubatura wynosi 47.000 m³. Ta botaniczna placówka wystawowo-dydaktyczna powstała w 1910 roku na powierzchni 534 m². Została udostępniona zwiedzającym dopiero w 1992 roku, czyli wciąż stosunkowo niedawno. Jej wnętrze podzielono na 10 pawilonów, w których zgromadzono roślinność klimatu śródziemnomorskiego, subtropikalnego, tropiku, sawann, pustyń Ameryki oraz Afryki, a także kolekcję ryb egzotycznych. Można tam zobaczyć również inne zwierzęta, co widać na niektórych spośród naszych pamiątkowych zdjęć zamieszczonych poniżej. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: