Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

16.09.2015

Wyniki konkursu "Najzabawniejsza Fotka z Wakacji" [The results of the photo contest "Funniest Photos of Holidays"]


Please do not copy our work - photos and texts. 
We wish you a nice virtual tour on our blog.
Oto post, na który czekaliście z zapartym tchem już od 2 tygodni, czyli od dnia zakończenia naszego wakacyjnego konkursu "Najzabawniejsza Fotka z Wakacji". Zajęło nam sporo czasu wybranie zwycięskich zdjęć, sprawdzenie, czy ich autorzy spełnili warunki udziału w rozdaniu, a następnie przyporządkowanie im nagród, które sami chcieli otrzymać i podali je w zgłoszeniach konkursowych, ewentualnie takich, które uznaliśmy za pasujące do ich zdjęć, wieku dzieci itp., jeżeli te wybrane zostały już przydzielone komuś innemu.Na wstępie dziękujemy wszystkim Sponsorom, bez których konkurs by się w ogóle nie odbył. Mam nadzieję, że jesteście choć trochę zadowoleni z konkursu. My jesteśmy Wam naprawdę przeogromnie wdzięczni! :)

Ze 156 zdjęć od 90 różnych osób mogliśmy nagrodzić tylko 57. Żeby nagrodzić równe 2/3 zgłoszeń, postanowiliśmy dołożyć od siebie jeszcze 3 dodatkowe nagrody i ostatecznie obdarować 60 z 90 osób. Strasznie nam przykro, że nie możemy nagrodzić wszystkich. Zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, że to nie przedszkole, i jakieś zdjęcia odrzucić musieliśmy. Żeby jednak każde dziecko, które wzięło udział w naszym rozdaniu, poczuło się choć troszkę wyróżnione, postanowiliśmy dać Wam możliwość sprawienia mu małej niespodzianki w postaci wydrukowania mu i wypełnienia pamiątkowego dyplomu do skopiowania poniżej (Niestety brakuje nam zdolności plastycznych czy graficznych, a to najlepsze, co udało nam się zrobić... ;) Mamy jednak nadzieję, że dzieciom się spodoba).

Pamiątkowy dyplom do pobrania, wydrukowania i wypełnienia dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie:O tym, jak ocenialiśmy zdjęcia, napiszemy na końcu, pod wynikami. A teraz czas na ogłoszenie Zwycięzców! :) Z wyjątkiem pierwszych 5 miejsc nie przejmujcie się za bardzo kolejnością fotek. Z początku staraliśmy się je ustawiać wg tego, jak wypadły w punktacji i jak nam się podobały, ale szybko się poddaliśmy, bo zbyt wiele z nich podobało nam się mniej więcej w równym stopniu. Uszeregowanie ich wg numerków nie miało sensu. Kolejność jest zatem w dużym stopniu przypadkowa, z tą różnicą, że 45 pierwszych wypadło lepiej w punktacji i otrzymało nagrody rzeczowe, a 15 kolejnych - nagrody cyfrowe. Ostatnim 30 osobom mogliśmy zaoferować już jedynie rabat na zakupy w Sklepiku z marzeniami...


Zwycięzcy mogą już zgłaszać się do Sponsorów!
Nagrodę każdego Zwycięzcy wymieniliśmy POD zdjęciem i uzasadnieniem wyboru fotki.
Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli po otrzymaniu nagród prześlecie nam i swoim Sponsorom fotki tego, co otrzymaliście... :)
Jeżeli ktoś chce zrezygnować ze swojej nagrody i oddać ją komuś innemu, to niech napisze nam o tym w wiadomości prywatnej na FB.

Laureatką I miejsca jest
Pani Kamila F., autorka zdjęcia nr 51:


Opis zdjęcia: "Zabawna mina Wiktorii podczas wycieczki do motylarni, kiedy to jeden z motylków postanowił usiąść na dłoni córki ;) Jak widać zaskoczenie i trochę przerażenie udało mi się uchwycić w świetnym momencie ;)".

Uzasadnienie wyboru: no cóż, po prostu piękne zdjęcie, zabawna minka dziecka - na pierwszy rzut oka widać, że autentyczna, szczera, niezaplanowana, tylko wynikająca z emocji. W dodatku zdjęcie jest dość dobrze wykadrowane (jak na takie niepozowane), ładne, kolorowe... No i ten motylek! ;) Myślę, że rozumiecie nasz wybór.

Nagroda: pierwszą wybraną w zgłoszeniu konkursowym była koszulka od Sklep-niespodzianka i właśnie tę nagrodę przyznaliśmy:


Laureatką II miejsca jest
Pani Małgorzata B.-W. za zdjęcie nr 30


Opis zdjęcia: "Uwaga lecę :D"

Uzasadnienie wyboru: Kolejna fotka z wakacji zrobiona spontanicznie. Uchwycony został konkretny, ciekawy moment. Dzieci są radosne i roześmiane, a w dodatku rozwaliło nas totalnie to, że cała czwórka ledwo mieści się w jednym, dość małym baseniku, a mimo to świetnie się bawi. Po prostu super! :) Dodamy, że podobały nam się wszystkie zgłoszenia od Pani Małgorzaty, ale to uznaliśmy jednomyślnie za najlepsze.

Nagroda: jedną z pożądanych nagród wymienionych w zgłoszeniu był basen. Uznaliśmy, że to pasuje - wreszcie dzieci będą mieć więcej miejsca... ;) Nagrodą jest basen od Baseny-dmuchane.pl:


Laureatką III miejsca jest 
Pani Kasia Ł. za zdjęcie nr 66:

Opis zdjęcia: "To oczywista oczywistość, że podczas wakacyjnych podróży trzeba uważać na krokodyle:) Może ten nasz koleżka nie jest idealny i daleko mu do prawdziwego, ale córcia po sesji zorganizowanej specjalnie na konkurs u Dwóch Włóczykijów i tak opowiadała niemal wszystkim napotkanym osobom, że chciał ją zjeść krokodyl :) Ot co! Kreda, trochę inspiracji i mamy niezapomniane wrażenia oraz rewelacyjną pamiątkę :)".Uzasadnienie wyboru: Zdjęcie jest ładne, kolorowe, pomysł fajny i ciekawy, wykonanie plastyczne również bardzo fajne, a opis fotki wyczerpujący i opowiadający dodatkową zabawną sytuację, która powstała już po zrobieniu zdjęcia. Myślimy również, że zdjęcie będzie rzeczywiście fajną pamiątką dla rodziny, która je zrobiła. Na pewno zasługuje na wysoką pozycję w rankingu! :)

Nagroda: jedną z wybranych przez Panią nagród była ta, którą przyznaliśmy - piękna kolorowa bransoletka od Szkatułka przyjemności:Laureatką IV miejsca
jest Pani Anna S. za zdjęcie nr 8


Opis zdjęcia: "Na zdjęciu jest moja córeczka Dominika".

Uzasadnienie wyboru: zdjęcie jest po prostu pomysłowe i pokazuje, jak niewiele potrzeba, by zrobić zabawną fotkę - czasami wystarczy kiwi i marchewka. Opis w zasadzie nie był już potrzebny, bo fotka mówi sama za siebie. Dodatkowy plus za napis, który pokazuje, że zdjęcie jest zrobione specjalnie dla nas. Poza tym jest bardzo barwne, radosne, nawet myszka na koszulce dziecka jakoś pasuje do tej owocowej minki... I ten kwadratowy kadr jakoś podkreśla ten cały obrazek.

Nagroda: wybrane przez Panią w zgłoszeniu kosmetyki od lady-colours-life.blogspot.com: Laureatką V miejsca jest
Pani Anna O. za zdjęcie nr 123  


Opis zdjęcia: "Skok życia Milenki :) ponad las :)".

Uzasadnienie wyboru: zdecydowanie jedno z naszych ulubionych zdjęć... Po prostu rewelacyjne: kolorowe, radosne, wakacyjne i oryginalne! :) Sami byśmy chcieli zrobić kiedyś podobne! :)

Nagroda: wymieniona przez Was na pierwszym miejscu kotwica - może zakotwiczy Milenkę na ziemi... ;) Nagroda od Ancora Blu: 


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Ewa W. ex aequo za 2 zdjęcia: nr 89 i 90


Opis zdjęcia: "Na zdjęciu ja i córka Laura 21 miesięcy - koza mnie zaczepia ;)".


Opis zdjęcia: "Córcia próbuje swoich sił w walce na rogi z kozą".

Uzasadnienie wyboru: Obie fotki wydały nam się po prostu rozbrajające. Koza jest urocza, dziewczynka cudownie ją naśladuje (na obu zdjęciach stanęła w podobnej pozycji... :D). Jedyne, co byśmy poprawili, to lekkie przycięcie drugiego ze zdjęć. Mimo to oba podobały nam się niesamowicie i wg nas zasłużyły na nagrodę.

Nagroda: zestaw kosmetyków do włosów ufundowany przez Rosarium Sklep Dla Włosomaniaczek:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Elżbieta O. za zdjęcie nr 52


Opis zdjęcia: "Na zdjęciu Hania i bunt dwulatka w jej wykonaniu, czyli bunt przeciw zasadom wspólnoty mieszkaniowej".

Uzasadnienie wyboru: oryginalny pomysł, świetne wykonanie, dodatkowo fajny opis. Po prostu super! :) Byliśmy tym zdjęciem szczerze rozbawieni.

Nagroda: woda toaletowa Flower Party z Yves Rocher ufundowana przez lady-colours-life.blogspot.com: 


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Jadwiga P. za zdjęcie nr 43


Opis zdjęcia: "Zdjęcie przedstawia małego Olivera z naszym psiakiem Orsoriem. Kiedy zbliżał się wieczór szybko zasnęli zmęczeni wakacyjną podróżą w góry, śpią w takiej samej pozycji".

Uzasadnienie wyboru: wydaje nam się, że sama fotka, a dodatkowo również opis, mówią same za siebie i nie potrzeba uzasadnienia. Zdjęcie oryginalne, ciekawe, naprawdę zabawne.

Nagroda: książka-przewodnik 2w1 "Majka w Krakowie" ufundowana przez Podróże Dwóch Włóczykijów (proszę nam przesłać dane do wysyłki nagrody mailowo lub na FB):


Laureatem kolejnego wyróżnienia jest
Pan Zbigniew M. za zdjęcie nr 128


Opis zdjęcia: "Piotrek 8 lat i Łukasz 7 lat podziwiają przyrodę".

Uzasadnienie wyboru: Na pierwszy rzut oka widać, że zdjęcie zostało zrobione specjalnie na nasz konkurs, a do tego chłopcy mieli chyba przy tym sporo dobrej zabawy. Niesamowicie spodobał nam się pomysł z cieniem niosącym tobołek podróżny - rewelacja! :)

Nagroda: nie wiemy, czy się spodoba, ale dopasowaliśmy ją specjalnie do Waszego zdjęcia, jakoś tak nam pasowała - ufundowana przez nas - Podróże Dwóch Włóczykijów (proszę nam przesłać dane do wysyłki nagrody mailowo lub na FB): Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Kinga W. za zdjęcie nr 3


Opis zdjęcia: "W Kielcach mieszkam od niedawna, więc jest to dla mnie wspaniała przygoda. Zwiedzam więc miasto i okolice i jestem oczarowana!".

Uzasadnienie wyboru: pomysł i wykonanie nie są skomplikowane, ale miejsce i obiekt na zdjęciu przyciągają uwagę. Ponadto w opisie zdjęcia pojawił się motyw podróżowania i zwiedzania, co jakoś dobrze współgra z naszym blogiem.

Nagroda: wedle życzenia niespodzianka od Dzianina i dziecięca kraina:


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Paulina R.-R. za zdjęcie nr 115


Opis zdjęcia: "Córeczka i mąż przygotowujący się do wspólnej pierwszej podróży".

Uzasadnienie wyboru: Rafał, jako zawodowy kierowca, pokochał to zdjęcie od pierwszego wejrzenia. Podobał nam się również motyw podróży w opisie. Poza tym jest to niesamowicie nietypowe ujęcie, a cała fotka jest bardzo radosna, ta radość z niej wręcz promieniuje.

Nagroda: komplet 2 książek ufundowanych przez Iza Skabek dla dzieci:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Alicja L. za zdjęcie nr 32Opis zdjęcia: "Mój synek Mikołaj jako gwiazda rocka ;)".


Uzasadnienie wyboru: Piękne zdjęcie. Kolorowe, dobrze wykadrowane, zabawne samo w sobie, nawet nie wymaga opisu. Spodobało nam się to, że nawet koszulka dziecka pasuje do tematu. Super! :)

Nagroda: przewodnik turystyczny po Dominikanie ufundowany przez Podróże Dwóch Włóczykijów (proszę nam przesłać dane do wysyłki nagrody mailowo lub na FB):Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Alicja G. za zdjęcie nr 49


Opis zdjęcia: "Mamo, tato wyciągnijcie mnie stąd!".

Uzasadnienie wyboru: ze wszystkich zdjęć dzieci uwięzionych w różnych miejscach, które otrzymaliśmy, to podobało nam się najbardziej. Dziura wykopana w plażowym piasku wydaje się z tej perspektywy bardzo głęboka. Super pomysł na fotkę.

Nagroda:
wedle życzenia będzie to słodki ślimaczek szyty ręcznie przez Sawas For Kids:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Donata A. ex aequo za zdjęcia nr 59 i 84


Opis zdjęcia:  "Na zdjęciu znajduje się Alanek 31 miesięcy z Tatą i zabawa w strongmana :)".


Opis zdjęcia: "My z rodzinką prosiaczków :)".

Uzasadnienie wyboru: Wszystkie fotki od Pani Donaty były świetne, więc mieliśmy problem z wyborem. Pierwsza spodobała nam się zarówno ze względu na wykonanie, jak i na opis. Jeśli chodzi o drugą - po prostu prosiaczki nas zauroczyły. Dostaliśmy sporo różnych zdjęć z okrągłymi snopkami zboża. Nie mogliśmy nagrodzić wszystkich, ale spośród nadesłanych, to jedno wyróżniało się bardzo mocno. Pomysł prosty, ale efektowny! :)

Nagroda: przepiękna poduszeczka na igły, szyta ręcznie i ufundowana przez Igielniki:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Barbara S. za zdjęcie nr 38Opis zdjęcia: "Na zdjęciu ja a we mnie Michaś:) Brzuszek przedstawia Michasia na wakacjach na Krecie".


Uzasadnienie wyboru: bardzo lubimy gry słowne. Spodobał nam się pomysł potraktowania dosłownie zdania "Wakacje na krecie". Do tego wykonanie graficzne obrazka również nam się spodobało. Gratulujemy Mamie młodego wczasowicza kreatywności i pomysłowości! :)

Nagroda: urocze buciki niemowlęce dla chłopca ufundowane przez I czerwone szpilki:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Małgorzata K. za zdjęcie nr 122

Opis zdjęcia: "Tatusiu, już prawie mam to słoneczko ;) Na zdjęciu córeczka Ola (2 lata) podczas szaleństw z tatusiem".


Uzasadnienie wyboru: Idealnie uchwycony moment "lotu" uśmiechniętego dziecka, a do tego fajny opis fotki. Sama bym chciała zrobić takie zdjęcie z wakacji mężowi i córce! Gratulujemy! :)

Nagroda: wedle życzenia będzie to urocza, kolorowa opaska dla dziewczynki, ufundowana przez Spełnialnia Marzeń:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Weronika M. za zdjęcie nr 1


Opis zdjęcia: "Na zdjęciu jestem ja i moja koleżanka podczas wakacyjnych zabaw z aparatem".

Uzasadnienie wyboru: Lubimy nietypowe pomysły na fotki. Ten bez wątpienia taki był. Pojawił się już w pierwszym zgłoszeniu konkursowym, więc po prostu musieliśmy właśnie to zgłoszenie nagrodzić. Chyba sami też zrobimy sobie kiedyś takie zdjęcie... :D

Nagroda: podobna do tej ze zdjęcia, ręcznie szyta pluszowa sówka-maskotka z uniwersalnym napisem "Nasz Skarb" zamiast imienia, ufundowana przez Paula Makes Wonders:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Kamila S.-B. za zdjęcie nr 11Opis zdjęcia: "Przy córce i mężu muszę mieć nawet na wakacjach Anielską cierpliwość :)".

Uzasadnienie wyboru: Podobało nam się to, że fotka w pewien sposób przypomina te nasze, z bannerka konkursowego - tu również został wykorzystany pomnik dla stworzenia ciekawego efektu. Dodatkowo opis fotki jeszcze ten efekt podkreśla. Super! :)

Nagroda: wedle życzenia będzie to nagroda niespodzianka ufundowana przez Kiermasz marzeń:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Marta K. ex aequo za zdjęcia nr 139 i 140


Opis zdjęcia: "Julia i jej błotna maseczka idealna na cerę już w młodym wieku ;)".Opis zdjęcia: "Tego lata jestem już taka duża i silna, że bez problemu podniosę 20 kg jedną ręką ;)".

Uzasadnienie wyboru: pomysł na zrobienie zdjęcia z pomocą chodnika i kredy pojawił się już wcześniej, ale ta fotka mimo wszystko oczarowała nas na tyle, że nie mogliśmy jej nie nagrodzić. Mimika dziewczynki jest idealnie dopasowana do sytuacji, tak jakby naprawdę dźwigała ten dorysowany ciężar. Tworzy to świetny efekt. Dodamy, że drugie zdjęcie nadesłane na konkurs przez Panią Martę również nam się podobało, bo ze wszystkich fotek zapiaszczonych twarzy dzieci, które otrzymaliśmy, ta była najbardziej uśmiechnięta i miała najzabawniejszy opis. Nagroda musi być... ;)

Nagroda: urocza, kolorowa zawieszka z motylków, szyta ręcznie i ufundowana przez Lala Laura:


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Magdalena G. za zdjęcie nr 137


Opis zdjęcia: "Miłoszek i jego kolorowy zawrót głowy".

Uzasadnienie wyboru: Nie jest łatwo zrobić naprawdę zabawną fotkę małemu niemowlęciu. W tym przypadku udało się to rewelacyjne, a wystarczył prosty rekwizyt! Gratulacje! :)

Nagroda: ręczne szyta kostka sensoryczna dla Miłoszka z jednym bokiem szeleszczącym i z grzechotką w środku (zdjęcie przykładowe), ufundowana przez Moja kraina hand made:


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Małgorzata M. ex aequo za zdjęcia nr 144 i 145
Opis zdjęcia: "Julia 4,5 oraz Maja 2 latka z Tatą zaatakowane przez rekina!".Opis zdjęcia: "Julia 4,5 roku oraz jej paczka!".

Uzasadnienie wyboru: Wszystkie, absolutnie wszystkie z 4 zdjęć nadesłanych na konkurs przez Panią Małgorzatę, bardzo nam się podobały. Mieliśmy problem z wyborem tylko dwóch najlepszych. Pierwsze z wybranych podobało nam się ze względu na pomysł, realizację i opis. Drugie jest po prostu piękne, radosne, wakacyjne i pomysłowe. Gratulujemy! :)

Nagroda: 2 książeczki z łamigłówkami dla dziewczynek, dostosowane mniej więcej do ich wieku. Mamy nadzieję, że się spodobają... ;) Zestawik ufundowany przez Podróże Dwóch Włóczykijów (proszę nam przesłać dane do wysyłki nagrody mailowo lub na FB):
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Katarzyna Z. ex aequo za zdjęcia nr 126 i 150


Opis zdjęcia: "Mateuszek i jego metoda na Głoda ;)".Opis zdjęcia: "'Moja Gospoda' :D Tym razem na zdjęciu JA :) Ja - czyli Katarzyna - mama Mateuszka :) Zdjęcie zrobione podczas wycieczki wczoraj, na trasie Nowa Dęba-Częstochowa :)".

Uzasadnienie wyboru: od Pani Katarzyny również dostaliśmy bardzo dużo fajnych zgłoszeń. Skoro musieliśmy wybrać maksymalnie dwa, postawiliśmy na te, ponieważ pierwsze ze zdjęć przypominało nam o naszej córze, która swego czasu w podobny sposób pastwiła się nad maskotką Małego Głoda, gdy siedziała w foteliku do karmienia. Podobał nam się również opis fotki. Drugie ze zdjęć jest po prostu zrobione w nietypowym, przyciągającym wzrok miejscu, znalezionym w trakcie podróży - i to nas ujęło.

Nagroda: książeczka kąpielowa dla dziecka oraz dowolne skarpetki niemowlęce (kolor i wielkość do wyboru), ufundowane przez Kurczakptys: Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Kasia Sz. ex aequo za zdjęcia nr 125 i 129
Opis zdjęcia: "Dagmarka znokautowała starszego brata (ciotecznego) :)".Opis zdjęcia: "Super Babcia!!!".

Uzasadnienie wyboru: Uzasadniać chyba nie trzeba - zdjęcia są faktycznie zabawne, opisy dodatkowo to podkreślają. Babcia wymiata, pierwszy pomysł również bardzo fajny. Gratulujemy kreatywności! :)

Nagroda: ręcznie szyty z filcu pokrowiec na telefon (mamy nadzieję, że się przyda?), ufundowany przez Moje Lufinkowo:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Anna B. za zdjęcie nr 110


Opis zdjęcia: "Zdjęcie przedstawia szalone wakacje moje i mojej kochanej rodziny. Córcia uwielbia zabawę z Tatą".

Uzasadnienie wyboru: Bardzo ładny kolaż. Spodobał nam się zakopany Tata z wiaderkiem na głowie i umieszczenie karmy dla kóz pomiędzy zabawkami dla dzieci. Cały kolaż jest bez wątpienia fajną pamiątką z wakacji. 

Nagroda: niespodzianka od KreatywnyRodzic:

Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Małgorzata K. ex aequo za zdjęcie nr 101 i 102


Opis zdjęcia: "Alicja 2,5 lat. Początek deszczowych wakacji - córka postanowiła pomalować farbami... niekoniecznie po bloku rysunkowym".


Opis zdjęcia: "Alicja w paszczy krokodyla nad Jeziorem Białym".

Uzasadnienie wyboru: Zdjęcie pierwsze nie jest idealnie ostre itp., a mimo to robi wrażenie... :D Widać, że było zrobione w celu uwiecznienia danego momentu, nie było pozowane. A gdy dodatkowo przeczyta się opis, zdjęcie zyskuje dodatkowy wymiar. Gratulujemy Alicji zdolności malarskich! :) Druga fotka od Pani Małgorzaty również nam się podobała, bo Alicja ładnie umościła się w paszczy tego krokodyla... :D

Nagroda: wedle życzenia będzie to niespodzianka od Usłane kolorami - handmade:


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Natalia K.-W. za zdjęcie nr 99


Opis zdjęcia: "Mój balon będzie największy!".

Uzasadnienie wyboru: Prosty pomysł, a jaki efektowny! Zdjęcie w zasadzie nie wymaga opisu, mówi samo za siebie. Super! :) 

Nagroda: wedle życzenia jest to zestaw ręcznie robionych spineczek do włosków dla córeczki (będą jej pasować kolorem do tej sukienki ze zdjęcia ;P), ufundowanych przez MyMia:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Beata P. za zdjęcie nr 74
Opis zdjęcia: "Synek bawi się w dentystę !! plus rysunek plastyczny Podróże Dwóch Włóczykijów".

Uzasadnienie wyboru: bardzo ładny kolaż. Najbardziej podobała nam się fotka w paszczy dinozaura. Do tego ogromny plus za pracę plastyczną wykonaną specjalnie dla nas - nikt inny na to nie wpadł! :)

Nagroda: zgodnie z życzeniem będzie to urocza czapeczka ufundowana przez Nosimy Czapki:


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Monika Z. za zdjęcie nr 56
Opis zdjęcia: "Na Zdjęciu widoczni są Moi Synowie Mateusz lat 10 oraz Bartosz 18 Msc ;) W roli Dwóch Włóczykijów ;)".

Uzasadnienie wyboru: Ujął nas ogromnie pomysł na przebranie dzieci za Włóczykijów. W dodatku naprawdę świetnie im w tej stylizacji. Gratulujemy kreatywności! :)

Nagroda: niespodzianka ufundowana przez uroczą rodzinkę i jej stronę znaną jako Muminkowa Dolina:


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Magdalena W. za zdjęcie nr 65


Opis zdjęcia: "Na zdjęciu Maja, 16 miesięcy, na wycieczce w Bałtowie. '...mamo ten potwór złapał mnie za włoski i podnosi do góry...' ;)".

Uzasadnienie wyboru: Rzeczywiście córa jest ustawiona w idealnym miejscu, by stworzyć złudzenie, że pterodaktyl złapał ją za włosy. Fajny pomysł i fajne wykonanie! :)

Nagroda: niespodzianka, prawdopodobnie ręcznie robiona na szydełku, ufundowana przez Zozolina:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Julita P. ex aequo za zdjęcia nr 24


Opis zdjęcia: "Ja i cały świat ;)".Opis zdjęcia: "Aleksander razem z Julianem Tuwimem wypatrują Lokomotywy ;)".

Uzasadnienie wyboru: W pierwszym przypadku: za oryginalność. W drugim: prosty pomysł, ale bardzo fajny opis zdjęcia. Do tego chłopiec i postać z pomnika faktycznie patrzą w tę samą stronę... :)

Nagroda: komplet 2 książek ufundowanych przez Iza Skabek dla dzieci:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Paulina P. za zdjęcie nr 13


Opis zdjęcia: "Na zdjęciu córka Majka - 21 miesięcy, z wąsami podczas konsumowania ulubionego koktajlu truskawkowego :)".

Uzasadnienie wyboru: No bo jak można nie nagrodzić takiego słodkiego wampirka...? :D

Nagroda: niespodzianka od Cherry - biżuteria:


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Monika Ł. za zdjęcie nr 63Opis zdjęcia: "My w wakacje pomagamy i wielką radość z tego mamy! Na zdjęciu Wiktoria i Sylwia przy drylowaniu wiśni".

Uzasadnienie wyboru: Skoro już jesteśmy przy tematach krwistej czerwieni, to nie mogło zabraknąć tego zdjęcia! :D Jest faktycznie zabawne, choć pewnie niektórzy uznaliby je za makabryczne - i chyba w tym tkwi żartobliwość fotki... ;) Nam się spodobała, a ciężka praca dziewczyn w wakacje też musiała zostać nagrodzona.

Nagroda: wedle życzenia będzie to przepiękna książka ufundowana przez Wydawnictwo REA SJ:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Marta J.-P. za zdjęcie nr 124Opis zdjęcia: "Na fotce Liwia (lat 4) z kumplami ;)".

Uzasadnienie wyboru: zdjęcie jest przepiękne, stylizowane na starodawne, co mu jeszcze dodaje uroku i nasuwa skojarzenie z serialem "4 pancerni i pies". Tu mamy troje pancernych i psa, ze świetnymi, radosnymi minami. Super! :)

Nagroda: komplet (kolczyki plus bransoletka) posrebrzanej biżuterii robionej ręcznie (na żywo wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach, więc mamy nadzieję, że się spodoba), ufundowany przez Sklepik z marzeniami - Shop of Dreams:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Justyna O. ex aequo za zdjęcia nr 15 i 16


Opis zdjęcia: "Na zdjęciu córka Marcelina lat 4 i jej zabawa kubeczkiem z wodą :)".


Opis zdjęcia: "Płetwonurek Marcelina :)".

Uzasadnienie wyboru: Proste zdjęcia, ale dość zabawne. Wakacyjne, uśmiechnięte, po prostu fajne i już... :)

Nagroda: ręcznie malowana poszewka na poduszkę ufundowana przez Mama za obiektywem:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Angelika Ś. za zdjęcie nr 78
Opis zdjęcia: "Na zdjęciu córeczka Lenka i krówka ;)".

Uzasadnienie wyboru: Lenka wydała nam się materiałem na modelkę, sądząc po wszystkich fotkach z jej udziałem, które otrzymaliśmy. To zdjęcie jednak jakoś nas zauroczyło. Może dlatego, że dziewczynka ma sukienkę w kolorystyce takiej samej (lub podobnej) jak umaszczenie krówki, na którą spogląda...? Niesamowicie to wszystko ze sobą współgra na zdjęciu. Gratulujemy! :) 

Nagroda: komplet 2 par kolczyków robionych ręcznie, ufundowanych przez MuHa:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Aleksandra F. ex aequo za zdjęcia nr 9 i 80
Opis zdjęcia: "Synka wygłupy w wodzie, kto przypuszczał, że woda będzie tak pryskać...".
Opis zdjęcia: "Ooooooooooo...!".

Uzasadnienie wyboru:
na pierwszej fotce został uchwycony fajny moment, a to niełatwe. Na drugim zdjęciu zarówno miny, jak i opis fotki, każą się widzowi zastanowić nad tym, co takiego zobaczyła Mama i jej synek... :D


Nagroda: buciki niemowlęce (te ze zdjęcia lub indywidualny projekt Zwycięzcy) szyte ręcznie z filcu, ufundowane przez BoboFilce:


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Ewelina W. za zdjęcie nr 33


Opis zdjęcia: "Na zdjęciu jest mój ukochany kot półpers, z którym uwielbiamy się wygłupiać, a on lubi się obrażać".

Uzasadnienie wyboru: Dostaliśmy kilka zdjęć ze zwierzakami i uznaliśmy za konieczne nagrodzenie przynajmniej jednego z nich. To zdjęcie otrzymaliśmy jako pierwsze, a dodatkowo sami mieliśmy kiedyś obrażalskiego kocura, którego uwielbialiśmy, a ten kolaż nam o nim przypomniał. Pokochaliśmy fotkę, na której kociak obejmuje listki mlecza - urocza! :D

Nagroda: wedle życzenia będzie to książeczka o przygodach uroczego liska Fenka, ufundowana przez Przygody Fenka:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Teresa G. za zdjęcie nr 25
Opis zdjęcia: "Daniel w swoje pierwsze urodziny :) Wakacyjnie w ogrodzie - duży chłopak, ale prezent jeszcze większy :D".

Uzasadnienie wyboru: Trudno nam ten wybór uzasadnić. Po prostu zdjęcie i opis nam się podobały. A do tego rozbudziła się w nas ogromna ciekawość odnośnie tego, co kryło się w tym pudle... ;P Mina dziecka oraz mina balonika też nas urzekły... ;)

Nagroda: komplet 2 par kolczyków robionych ręcznie, ufundowanych przez MuHa:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Żaneta Sz. za zdjęcie nr 5


Opis zdjęcia: "Uciekający synek (14 miesięcy) przed wielkim robalem, który chce mu dać buziaka".

Uzasadnienie wyboru: Dostaliśmy kilka zdjęć z gigantycznymi robalami, więc pasowało nagrodzić tylko jedno z nich. To dotarło do nas jako pierwsze, widać na nim robala w całości, a dodatkowo ma bardzo pasujący do ukazanej sytuacji opis, więc zostaje wyróżnione. No i to skupienie na twarzy dziecka, jakby faktycznie koncentrowało się na ucieczce! :) Gratulujemy! :)

Nagroda: urocza koszulka w rozmiarze XL (mamy nadzieję, że będzie dobra, niestety już tylko ta została wolna), ufundowana przez Sklep-niespodzianka: 
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Sylwia A. ex aequo za zdjęcia nr 119 i 120Opis zdjęcia: "Na zdjęciu Amelka (12 miesięcy) w Parku Gigantów".Opis zdjęcia: "Na zdjęciu Amelka (12 miesięcy) w gabinecie krzywych zwierciadeł".

Uzasadnienie wyboru: Podobała nam się również wcześniejsza fotka nadesłana przez Panią Sylwię, ale te uznaliśmy za zabawniejsze. Są pomysłowe i fajne, na pewno zasługują na wyróżnienie w konkursie. Niby proste pomysły, a jednak nikt inny na to nie wpadł i nie przysłał podobnych zdjęć... :)

Nagroda: opaseczka na włoski dla dziewczynki z ręcznie robionym kwiatuszkiem, ufundowana przez Siostry Dają Radę:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Aneta W. za zdjęcie nr 132


Opis zdjęcia: "Na zdjęciach jest mój synek - 2 letni Kuba, zdjęcia zostały zrobione podczas tegorocznych wakacji :)".

Uzasadnienie wyboru: lubimy ładne kolaże, a ten bez wątpienia taki jest. Podoba nam się również, że w zasadzie każda z zamieszczonych w nim fotek jest ciekawa i zabawna! :)

Nagroda: niespodzianka od SzaroKolorowa: 


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Ewa M. za zdjęcie nr 114Opis zdjęcia: "Na zdjęciu jest Mikołaj 3 i pół roku razem z mamą :)".

Uzasadnienie wyboru: Niby nic oryginalnego, bo tego rodzaju tablice, w które wystarczy włożyć głowę, można napotkać w wielu miejscach, a jednak nie otrzymaliśmy żadnego podobnego zdjęcia, dzięki czemu to się wyróżniało. Poza tym faktycznie zabawnie wygląda Mama jako sarna i dziecko jako lisek... :D

Nagroda: niespodzianka od Pyzuszkowo:


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Patrycja T. za zdjęcie nr 94Opis zdjęcia: "'Jestem mistrzynią skoków' - córcia na trampolinie i jej wygibasy".

Uzasadnienie wyboru: Nie od dziś wiadomo, że fotki zrobione osobom skaczącym na trampolinie są na ogół bardzo fajne. Jesteśmy zaskoczeni, że to jedyna trampolina, która pojawiła się w naszym albumie... ;) Zdjęcie fajne, wesołe, bez wątpienia wakacyjne - musiało zostać wyróżnione w konkursie.

Nagroda: książeczka z wakacyjnymi łamigłówkami dla córy - mamy nadzieję, że nie okażą się zbyt łatwe... ;) Wiemy, że już po wakacjach, ale zakładamy, że w któryś wolny weekend też się przyda. Do książeczki dołączony jest komplet świecowych kredek i podobno jakieś tatuaże dla dzieci. Nagroda ufundowana przez Podróże Dwóch Włóczykijów (proszę nam przesłać dane do wysyłki nagrody mailowo lub na FB):


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Katarzyna B. ex aequo za zdjęcia nr 104 i 105Opis zdjęcia: "Na zdjęciu mój synek Filip (15 miesięcy), który bardzo chciał się dostać do kwiatków na podwórku u wujka Adriana. Filipek tak kombinował, aż w końcu udało mu się zdobyć upragniony kwiatek. Kwiatuszka chciał wymienić na aparat :)".
Opis zdjęcia: "Na zdjęciu mój synek Filip (15 miesięcy). Filip postanowił tegoroczne wakacje spędzić jak Rambo. Ćwiczy, robi pompki i tarza się w trawie niczym najlepszy bohater. Wszyscy drżą ze strachu, gdy Filip wkracza do akcji ;)".

Uzasadnienie wyboru: Widać, że zdjęcia mają opowiadać konkretne historie. Opisy są wyczerpujące i naświetlają całą sytuację, a dodatkowo na zdjęciach są jeszcze objaśnienia w postaci dodatkowych napisów. Nam się to podobało, widać, że każde z tych zgłoszeń wymagało trochę pracy. Pierwsze ujęło nas opowiedzianą historią, a drugie tym, że chłopczyk naprawdę wygląda jak Rambo! :D

Nagroda: niestety życzeniu numer 1 sprostać nie mogliśmy, bo kotwica była dość rozchwytywana... ;) Ale jednym z życzeń, które mogliśmy spełnić, była niespodzianka od Artystycznie:


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Agnieszka K. za zdjęcie nr 85Opis zdjęcia: "Na zdjęciu Julka 4 latka".

Uzasadnienie wyboru: Widać tu szczerą radość dziecka podczas wakacyjnej zabawy. Zdjęcie jest tak kolorowe i po prostu tak... ładne, że nie mogliśmy go nie nagrodzić. Ot co.

Nagroda: niespodzianka od Cud , miód i szydełko:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Katarzyna K. za zdjęcie nr 20


Opis zdjęcia: "Mamo nie rób zdjęć"

Uzasadnienie wyboru: krótko mówiąc - podobała nam się zarówno minka dziecka na zdjęciu, jak i opis fotki.

Nagroda: wybrany bajkowy fotomontaż dowolnego zdjęcia dziecka ufundowany przez Ladymami:ZMIANA:

Pani Katarzyna K. zrezygnowała z fotomontażu. W zamian nagrodę otrzymała Pani Agata L., która z kolei zrezygnowała z projektu zaproszenia urodzinowego.
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Anna W. za zdjęcie nr 34


Opis zdjęcia: "Mój synek Wojtuś potrafi zrobić basen ze wszystkiego ;)".

Uzasadnienie wyboru: Fenomen dzieci, które potrafią wcisnąć się niemal wszędzie, był dość częstym motywem zdjęć, które pojawiły się w naszej galerii konkursowej. To było pierwszym z nich, a do tego jest obdarzone fajnym opisem, który poszerza wymiar znaczeniowy zdjęcia, więc uznaliśmy, że musi zostać nagrodzone.

Nagroda: wybrany bajkowy fotomontaż dowolnego zdjęcia dziecka ufundowany przez Ladymami:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Anna J. ex aequo za zdjęcia nr 151 i 152


Opis zdjęcia: "Przyłapani! Milenka i jej żółw, który o mało nie stracił głowy :)".
Opis zdjęcia: "Smerfy nad Morskim Okiem, a Milenka na wakacjach u babci".

Uzasadnienie wyboru: podobało nam się to, że ze względu na swoje opisy, oba te zdjęcia tworzą fajną parę. Poza tym są rzeczywiście urocze i dość zabawne... :)

Nagroda: wybrany bajkowy fotomontaż dowolnego zdjęcia dziecka ufundowany przez Ladymami:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Roksana B. za zdjęcie nr 100


Opis zdjęcia: "Nikolka B., córeczka".

Uzasadnienie wyboru: Po prostu urocze fotki. Widać, że dziecko świetnie się bawi latem z żywym inwentarzem, który, choć nieduży, jest niemal tej samej wielkości... :D 

Nagroda: wybrany bajkowy fotomontaż dowolnego zdjęcia dziecka ufundowany przez Ladymami:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Kasia M. za zdjęcie nr 130
Opis zdjęcia: "Oliwia 2 latka. Noski noski eskimoski z gołąbkiem Dziadzia <3 mina Oliwki bezcenna".

Uzasadnienie wyboru: Zdjęcie podobne do zamieszczonego wcześniej kolażu, ale również urocze. No po prostu nie mogliśmy wybrać jednego z tych dwóch, bo oba podobały nam się w tym samym stopniu... :)

Nagroda: wybrany bajkowy fotomontaż dowolnego zdjęcia dziecka ufundowany przez Ladymami:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Agnieszka K. za zdjęcie nr 134


Opis zdjęcia: "Na zdjęciu mój synek Piotruś, który podczas wakacji ujeżdża krokodyla".

Uzasadnienie wyboru: Fajnie to wygląda i już. Nawet ten napis na zdjęciu jakoś pasuje - mimika chłopca jest taka, jakby faktycznie pędził na tym krokodylu... ;)

Nagroda: wybrany bajkowy fotomontaż dowolnego zdjęcia dziecka ufundowany przez Ladymami:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Kasia G. za zdjęcie nr 61


Opis zdjęcia: "Córka Marcelina 5 lat. Gotowa na wszystko (nie ma to jak w środku lata przygotować się na mrozy :) wyszukała w szafie nauszniki schowane na zimę i się wystroiła, nie zapomniała też o suszy.... wzięła kubek młodszego brata Jasia 3l. i tak tez zasnęła)".

Uzasadnienie wyboru: No cóż, opisana historia nas rozbawiła. Fotka też jest fajna, więc nie mieliśmy serca pominąć tego zdjęcia w wynikach. Gratulujemy córy gotowej na wszystkie ewentualności! :)

Nagroda: wybrany bajkowy fotomontaż dowolnego zdjęcia dziecka ufundowany przez Ladymami:
ZMIANA:
Pani Kasia zrezygnowała z nagrody na rzecz kogoś innego, zatem fotomontaż od Ladymami otrzymuje w zamian: Pani Kamila Rudnicka


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Monika Cz. za zdjęcie nr 68


Opis zdjęcia: "Zdjęcie pt: 'Hmm... do czego może służyć ta deseczka? Już wiem, do uderzania kuzyna w główkę'".

Uzasadnienie wyboru: Podobnie jak w zdjęciu powyżej, tym razem również opis nas rozbawił. Zresztą sam kolaż też jest fajny, na zdjęciu został nawet uchwycony moment autentycznego zamyślenia dziecka z deseczką w ręku... ;)

Nagroda: wybrany bajkowy fotomontaż dowolnego zdjęcia dziecka ufundowany przez Ladymami:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Paulina T. za zdjęcie nr 77
Opis zdjęcia: "Na fotce mamuśka w roli krasnala. Jak to mój mąż powiedział - 'Jesteś stworzona do tej roli'. Zdjęcie zrobione podczas wypadu do Energylandii".

Uzasadnienie wyboru: Uznaliśmy, że mąż Pani Pauliny miał 100% racji - jej twarz po prostu idealnie pasuje do tego krasnala! :) Wygląda to świetnie i zasłużyło na wyróżnienie w konkursie.

Nagroda: wybrany bajkowy fotomontaż dowolnego zdjęcia dziecka ufundowany przez Ladymami:

ZMIANA:
Pani Paulina zrezygnowała ze swojego fotomontażu na rzecz kogoś innego, dzięki czemu ów wolny fotomontaż dostała Pani Patrycja B. w zamian za metryczkę, z której z kolei ona zrezygnowała... Namieszało się? Trudno, grunt, że wszyscy zainteresowani są koniec końców zadowoleni! :D

Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Natalia M. za zdjęcie nr 57Opis zdjęcia: "Nasz synuś robi tyle prześmiesznych minek że trudno mi je wszystkie uwiecznić ;)
Zdjęcie 1 - nasz pyzuszek.
Zdjęcie 2 - wcina ze złości za małego buta :D
Zdjęcie 3 - pomimo że mu nie smakuje i tak bierze kapelusz do buzi.
Zdjęcie 4 - szef wszystkich szefów na środku - i wszystko jasne ;)
Czy jest słonko czy też nie nasza rodzinka zawsze dobrze bawi się ;)".


Uzasadnienie wyboru: Wyjątkowo fotogeniczny synek Pani Natalii rozwalił nas totalnie gryzieniem buta i troczka od czapki. Może ze względu na miny, a może dlatego, że naszą córę przyłapujemy non stop na podobnych czynnościach... ;) Poza tym opis zdjęć był bardzo wyczerpujący i fajnie zrobiony.

Nagroda: wybrany bajkowy fotomontaż dowolnego zdjęcia dziecka ufundowany przez Ladymami:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Patrycja B. za zdjęcie nr 19


Opis zdjęcia: "Oto pierwsze wakacje z naszym cudownym synkiem, który co dzień zaskakuje nas coraz zabawniejszymi minkami :*".

Uzasadnienie wyboru: Skoro nagrodziliśmy poprzedni kolaż za minki dziecka, to i tego nie mogliśmy pominąć, zwłaszcza że wcześniej został zgłoszony do naszego konkursu. Bobas naprawdę robi niesamowite minki! :)

Nagroda: spersonalizowany projekt metryczki dziecka (zdjęcie przykładowe) do samodzielnego wydruku, ufundowany przez Grafland:ZMIANA:
Pani Patrycja zrezygnowała z nagrody i otrzymała w zamian fotomontaż, z którego wcześniej zrezygnowała Pani Paulina T.
Metryczkę zaś otrzymuje w zamian 

Pani Elżbieta Ć. za zdjęcie nr 46, która spodziewa się kolejnego dziecka - gratulujemy i życzymy pozytywnego rozwiązania! :) 


Opis fotki: "Na zdjęciu Wiktorek mający 2 latka, który intensywnie myśli na wczasach co tu można jeszcze spsocić. :D".

Uzasadnienie wyboru: zdjęcie chcieliśmy nagrodzić od razu, bo nasi rodzice po prostu się w nim zakochali, twierdząc, że taka zamyślona mina jest u dziecka trudna do upolowania... :) Zabrakło nam nagród, ale w końcu wyszło tak, że zdjęcie zostało nagrodzone, i to czymś, co na pewno się przyda. Gratulujemy! :)

Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Aleksandra D. za zdjęcie nr 109Opis zdjęcia: "Wakacje brzuszkowe Igi :)".

Uzasadnienie wyboru: Obie mamy spodziewające się dziecka, które wzięły udział w naszym konkursie, okazały się bardzo kreatywne. Kolejna pomysłowa fotka spodobała nam się na tyle, by na wyróżnienie zasłużyć... :)

Nagroda: spersonalizowany projekt metryczki dziecka (zdjęcie przykładowe) do samodzielnego wydruku, ufundowany przez Grafland:Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Katarzyna Ś. za zdjęcie nr 50Opis zdjęcia: "Córka Nikola 11 miesięcy. Tak starsze dzieciaczki ją ubrały w chłodny dzień wakacji, oczywiście pod okiem babci :)".

Uzasadnienie wyboru: Pani Katarzyna wysłała nam sporo zdjęć, więc widać, że starała się w konkursie. To ostatnie rozbroiło nas najbardziej. Chyba dlatego, że faktycznie tylko inne dzieci mogły tak ubrać latem niemowlę na spacer. Zwłaszcza ta czapa robi wrażenie! :D

Nagroda: spersonalizowany projekt kalendarza (zdjęcie przykładowe) na 2016 rok ze zdjęciem dziecka, do samodzielnego wydruku, ufundowany przez Grafland:


Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Magdalena G. za zdjęcie nr 141


Opis zdjęcia: "Wakacyjne rozmowy Marcelinki z tatą na snopkach siana: "Tato, chcesz mieć ze mną zdjęcie? Ok, tylko nie całuj, nie całuj dobra"?".

Uzasadnienie wyboru: Opis zdjęcia wyjaśnia wszystko i jest naprawdę zabawny. Poza tym sama byłam kiedyś podobną rudą dziewczynką, stąd drobny sentyment do tej fotki... ;)

Nagroda: spersonalizowany projekt kalendarza (zdjęcie przykładowe) na 2016 rok ze zdjęciem dziecka, do samodzielnego wydruku, ufundowany przez Grafland:
Laureatką kolejnego wyróżnienia jest
Pani Agata L. za zdjęcie nr 113


Opis zdjęcia: "To nic, że wakacje. To nic, że morze. To nic, że matki czekają gotowe na plażę. Bo nasze dzieci na wakacjach mają ciekawsze zajęcia ;) Na zdjęciu: Dominika 22 miesiące z koleżanką Igą".

Uzasadnienie wyboru: No cóż, po prostu opis zdjęcia zbudował całą historię wokół tej fotki. O ile samo zdjęcie na pierwszy rzut oka zabawne się nie wydaje, o tyle w połączeniu z tym opisem zyskuje drugie dno. I tu już rodzi się sytuacja faktycznie zabawna. Choć pewnie również na swój sposób tragiczna - kiedyś, w czasach sprzed telefonów, komputerów i tabletów dzieci bardziej doceniały obcowanie z przyrodą i wakacyjne wyjazdy... ;)

Nagroda: mamy nadzieję, że prędzej czy później się przyda - spersonalizowany projekt zaproszenia urodzinowego (zdjęcie przykładowe) do samodzielnego wydruku, ufundowany przez Grafland:
ZMIANA:
Pani Agata L. zrezygnowała z nagrody w postaci zaproszenia i wymieniła ją na fotomontaż, z którego zrezygnowała Pani Katarzyna K.


*****

Autorzy zdjęć wymienionych poniżej, którym nie możemy zaoferować innych nagród, otrzymują rabat - szczegóły pod wszystkimi fotkami
(wymieniamy wg kolejności zgłoszeń do konkursu):

Pani Magdalena S.
Opis fotki: "Achojj kamraci pirat Krystian przybywa!".


Pani Kamila Ł.
Opis fotki: "Nasza nadmorska Hawajska dziewczyna ulepiona z piasku przez mojego męża :)".


Pani Mika Dagmara
Opis fotki: "Na zdjęciu syn Dominik 18 miesięcy. Nawet na placu zabaw lubimy się powygłupiać a ostatnio wózek zamieniliśmy na taczkę".


Pani Sylwia M.
Opis fotki 1: "Zdjęcia zrobione w rożne dni a na nich mój ukochany synek Oluś 2 latka jest mega zabawny ♡".
Opis fotki 2: "Na fotografii jestem ja z synkiem który niefortunnie wbił mi podczas zabawy w basenie palec w oko i tak oto powstała ta cudna fotografia".Pani Agnieszka S.
Opis fotki: "Na zdjęciu widoczna jest moja 7-letnia Córcia Klaudia".


Pani Milena B.
Opis fotki 1: "Wygłupy córci Kornelci z tatą".
Opis fotki 2: "Na zdjęciu córcia Kornelka 19 miesięcy. Śmieszka goniła kaczuszki :)".Pani Anna D.
Opis fotki: "Na zdjęciu Laura i jej pierwsze spotkanie z morzem a raczej zimnym piaskiem wieczorem pierwszego dnia naszego urlopu. Tak bardzo nie chciała brudzić stópek, że wykorzystała do tego buty taty :)".Pani Karolina M.
Opis fotki: "Julka i jej ulubiona 'plażowa' zabawka - klapek taty".


Pani Marzena G.
Opis fotki: "Małgosia i jej zabawne minki podczas tegorocznych wakacji!".


Pani Magdalena D.
Opis fotki: "Czerwcowe przygotowania do wakacyjnych harców wodnych :) Na zdjęciu Szymuś (2 latka) i tata".


Pani Katarzyna U.
Opis fotki: "Tymoteusz- mój 18 miesięczny synek, podczas pierwszej dłuższej podróży! Zdjęcie pt. 'Taaaa, jestem tu najważniejszy- skaczą wkoło mnie jakbym był królem'".


Pani Daria P.
Opis fotki: "Zdjęcie przedstawia małe wakacyjne szaleństwo na polu :) Taki wakacyjny relaks ostatnich wolnych dni tegorocznych wakacji :)".


Pani Kamila Sz.
Opis fotki 1: "Żabi skok".
Opis fotki 2: "Razem damy radę - braterska pomoc".Pani Magdalena M.
Opis fotki: "Na zdjęciu Maja, 23 miesiące :)".


Pani Agnieszka M.
Opis fotki: "Zdjęcie zrobione w Gdańsku, zabawne jest to, że staliśmy dość długo i napatrzeć się nie mogliśmy jak to jest zrobione :) Do dziś się zastanawiamy ilekroć patrzymy na fotę Jak to jest możliwe ?".


Pani Katarzyna Z.
Opis fotki 1: "Dawidek na widok giganta pająka nie mógł uwierzyć sam co widzi i jakie wielkie coś jest przed nim - mina bezcenna!".
Opis fotki 2: "Obawa taty, że go osa ukąsi - taki duży, a się boi".Pani Anna L.
Opis fotki: "Tak właśnie Kacperek zwiedza swoje podwórko :) Jego mina mówi: Spoko mama, zaraz się ogarnę :)".


Pani Dorota B.
Opis fotki: "Paulinka i jej pierwsze wakacje na Korfu :)".


Pani Patrycja H.
Opis fotki: "Zdjęcie pt. 'Nie zawstydzaj mnie Mamo :)' na zdj. synek Mateusz 12 miesięcy :) podczas zabawy w wodzie :)".


Pani Kamila R.
Opis fotki: "Na zdjęciu mój synek Nikoś pijący soczek w mamy okularach".


Pani Emilia R.
Opis fotki: "Oskarek i Jego podróże z nowo poznanymi koleżankami :)".


Pani Ewelina G.
Opis fotki: "Zatrzymam, na pewno zatrzymam wystrzał tej wody :D".


Pani Emilia D.
Opis fotki: "Synek Olek, który w te wakacje stawiał swoje pierwsze samodzielne kroki".


Pani Iwona M.
Opis fotki: "Poranek w Korbielowie z 'wielbicielami' pod oknem :)".


Pani Aleksandra W.
Opis fotki: "Adaś 19,5-miesięczny".


Pani Ewa N.
Opis fotki: "Na hasło 'wracamy do domku' synek przyjmuje taką pozycję. I tak całe lato :)".


Pani Kamila G.
Opis fotki: "Na zdjęciu z synkiem 2,5 roku".


Pani Marlena P. 
Opis fotki: "Na zdjęciu jest moja córeczka Lenka podczas letniego spaceru, a raczej podczas biegania, bo ona nie umie powoli chodzić. :) To bardzo energiczne dziecko... :)".


Pani Nina S.-Sz.
Opis fotki: "Milenka, lat 2".


Wasze zdjęcia również nam się bardzo podobały! Prosimy, nie czujcie się pominięci. Skoro nie mogliśmy Was nagrodzić czymś lepszym, to mamy dla Was przynajmniej rabat:
NAGRODA DODATKOWA
(sami wybieracie, czy zechcecie z niej skorzystać)
do wykorzystania dla wszystkich osób, które nie otrzymały żadnej innej nagrody w powyższym zestawieniu lub ich nagroda jest w formie cyfrowej (projekty, fotomontaże):


Rabat ma ważność do końca 2015 roku.

Jeżeli ktoś wygrał w naszym konkursie nagrodę rzeczową, a chciałby skorzystać z rabatu w sklepiku, to możemy mu zaoferować niższy rabat, na tych samych zasadach, w wysokości 10%.

Link do Sklepiku z marzeniami:
Jak skorzystać z rabatu:
Wystarczy podczas składania zamówienia podać w "uwagach do zamówienia" swoje imię i nazwisko, na jakie wysłało się swoje zgłoszenie konkursowe, i dodać, że ma się rabat za udział w konkursie.

Zachęcamy do skorzystania z okazji, bo biżuteria w Sklepiku z marzeniami jest już i tak bardzo tania, co z takim rabatem czyni ją łakomym kąskiem. Dodam, że zapięcia kolczyków i bransoletek są posrebrzane, a zatem antyalergiczne. Warto pomyśleć np. o wcześniejszym zakupie prezentów na Gwiazdkę... ;) Niedługo powinny się tam zresztą pojawić jakieś jesienno-zimowe nowości.


Wszystkie zdjęcia zgłoszone do naszego konkursu można obejrzeć tutaj:

No i wreszcie, na zakończenie, kilka informacji praktycznych odnośnie wyników:


Jak ocenialiśmy zdjęcia:1. Najpierw poprosiliśmy naszych Sponsorów, rodziców i rodzeństwo o przydzielenie punktów tym zdjęciom, które podobają im się najbardziej. Sami również przyznaliśmy punkciki tym, które osobiście każde z nas uznało za najfajniejsze. Posługiwaliśmy się przy tym numerkami zdjęć i ich opisami. Kompletnie nie zwracaliśmy uwagi na to, kto zgłosił dane zdjęcie, czy go znamy, czy nie, czy jest Sponsorem, czy nie, czy zgłosił wiele zdjęć, czy tylko jedno, czy zgłosił się na początku wakacji, czy w ostatniej chwili itd. Po prostu ocenialiśmy to, co nam się wydało najzabawniejsze lub najładniejsze, tak, by głosowanie było sprawiedliwe i jak najbardziej obiektywne.


2. Następnie zsumowaliśmy punkty przydzielone zdjęciom i wybraliśmy kilka tych, które dostały punkcik od wszystkich, którzy głosowali. Ponieważ miały ex aequo tyle samo punktów, we dwójkę ustaliliśmy kolejność wg własnego widzimisię.


3. W następnej kolejności wybraliśmy zdjęcia z nieco mniejszą, ale wciąż wysoką liczbą punktów. Z początku układaliśmy je wg tego, ile punktów zdobyły i jak bardzo nam się podobały, ale poddaliśmy się, nim dotarliśmy do połowy, bo wiele zdjęć podobało nam się w tym samym stopniu i nie umieliśmy stwierdzić, że inne są od nich lepsze lub gorsze. Kolejność jest więc w dużym stopniu przypadkowa i kompletnie się nią nie przejmujcie.


4. Każdą fotografię, która miała być nagrodzona, sprawdzaliśmy najpierw pod kątem poprawności - czy osoba, która zgłosiła ją do konkursu, spełniła wszystkie warunki udziału (przede wszystkim, czy udostępniła plakat konkursowy i polubiła strony Sponsorów). Jeżeli tak, zdjęcie dostawało się na listę nagrodzonych.

5. Nagrody rzeczowe przyznawaliśmy na podstawie tego, co wymieniliście w zgłoszeniach konkursowych jako najbardziej pożądane, z jednoczesnym uwzględnieniem tego, by nagroda pasowała np. do płci i wieku dziecka, a także by każdy dostał coś, co wymienił, niezależnie od kolejności wymieniania (no chyba że nie podał żadnych typów nagród, wtedy dawaliśmy coś z pozostałych dostępnych).


Na co zwracaliśmy uwagę, gdy oglądaliśmy zdjęcia:


1. Czy zdjęcie jest w jakiś sposób zabawne, tzn. czy pasuje do tematu konkursu.

2. Czy jego opis jest zabawny, jeżeli zdjęcie na pierwszy rzut oka się takie nie wydaje.

3. Czy jest w jakiś sposób oryginalne, tzn. czy się wyróżnia czymś nietypowym, czy jest pomysłowe.

4. Czy zostało zrobione specjalnie na konkurs lub nawiązuje w jakiś sposób do nazwy naszego bloga (nie było to najważniejsze, ale na pewno dawało spory plus, bo nie było takich zdjęć zbyt wiele, przez co mocno się wyróżniały).

5. Czy jest... ładne. Tzn. np. czy jest ostre, wyraźne, dobrze wykadrowane itp. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma dobry aparat, ale musieliśmy znaleźć jakieś kryterium odrzucania przynajmniej niektórych fotek, skoro nie mogliśmy nagrodzić wszystkich... Jeżeli jednak fotka nie była wyraźna, ale była ewidentnie zabawna, to i tak mogła dostać się na listę nagrodzonych.

6. Czy pomysł się wcześniej nie powtarzał na innych zdjęciach. Jeżeli tak, to braliśmy pod uwagę pierwsze zgłoszone z kilku bardzo podobnych wg zasady: kto pierwszy, ten lepszy. No chyba że w kolejnym coś nas ujęło tak bardzo, że nie mieliśmy serca go pominąć.

Na koniec coś, co sami pewnie zauważyliście: jeżeli jedna osoba nadesłała kilka zgłoszeń, a my kompletnie nie potrafiliśmy się zdecydować, które z nich jest najlepsze (a podobały nam się w wysokim stopniu przynajmniej 2 lub nawet więcej), to wybieraliśmy spośród nich 2 takie, które pokazaliśmy w wynikach ex aequo. Oczywiście osoba, która je zgłosiła, mimo wszystko otrzymywała jedną nagrodę. Czasami było tak, że z kilku nadesłanych od jednej osoby zgłoszeń jedno niesamowicie się wybijało - wówczas problemu z wyborem nie mieliśmy. Czasami było odwrotnie - podobały nam się wszystkie zdjęcia, co do sztuki, i kompletnie nie mogliśmy się zdecydować na to jedno zwycięskie... ;)

Nie sprawdzaliśmy, czy zdjęcia były wcześniej nagradzane, publikowane itp., bo nie starczyło nam na to czasu i siły. Postanowiliśmy Wam po prostu zaufać. Niektóre fotki czasem sami widzieliśmy w innych konkursach, więc po prostu nie braliśmy ich pod uwagę, obojętnie, czy były to pojedyncze zdjęcia, czy jedno z kilku w kolażu (tzn. jeżeli ocenialiśmy taki kolaż, to ignorowaliśmy to konkretne zdjęcie, ale pozostałe miały wciąż szansę). Już w trakcie dodawania zdjęć do albumu pojawiały się głosy, że któreś zdjęcie narusza regulamin i wówczas było z konkursu wycofywane, na ogół na rzecz innego. Mamy nadzieję, że pozostałe, zwłaszcza wszystkie nagrodzone, nie łamią regulaminu i wszystko jest z nimi w porządku. Byliśmy pod wrażeniem, że wszystkie osoby, które sprawdzaliśmy, polubiły strony Sponsorów. W innych konkursach często jest z tym problem, a Wy byliście uczciwi! Dziękujemy w imieniu swoim i Sponsorów! :)


Ostatnia uwaga: nie podawaliśmy w blogu nazwisk osób nagrodzonych, by chronić ich prywatność. Nie mamy wpływu na to, czy ktoś zechce skopiować Wasze zdjęcia, ale możemy przynajmniej chronić Wasze dane osobowe. Na pewno nagrodziliśmy 60 różnych osób - nawet jeżeli imię i pierwsza litera nazwiska była taka sama przy różnych nagrodach, to były to różne osoby. Możecie to zresztą sprawdzić w albumie konkursowym: >>LINK<<.

Mamy nadzieję, że osoby nagrodzone będą choć trochę zadowolone z nagród, które otrzymały, a Ci, których mimo szczerych chęci nie mogliśmy nagrodzić, nie obrażą się na nas śmiertelnie... :( Naprawdę z ciężkim sercem nam przyszło "wręczenie" Wam tylko rabatu i dyplomu, bez żadnej innej nagrody. Nie sądziliśmy, że wybór będzie aż tak trudny. Wydawało nam się, że mamy tak dużo nagród, a koniec końców okazało się, że przydałoby się jeszcze 30 więcej. W ostatniej chwili przybyło nam paru Sponsorów, a i sami coś od siebie dołożyliśmy, dzięki czemu i tak doszło kilka nagród dodatkowych, a mimo to czujemy niedosyt. No ale cóż, trudno.

Czy przynajmniej wszyscy dobrze się bawiliście?  


Prosimy Was, byście nie "odlubiali" stron Sponsorów po zakończeniu konkursu, bo zasłużyli sobie na wszystkie polubienia. Poza tym ich fanpage'e po prostu są tego warte.


Gratulujemy wszystkim Zwycięzcom
(czyli wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, bo naszym zdaniem wszyscy możecie się czuć Zwycięzcami)! :)

A niedługo na fanpage'u bloga postaramy się zrobić dla odmiany jakiś szybki konkursik typu polub i udostępnij obrazek... ;)


****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.). 

11 komentarzy :

 1. Jupi! Udało się!!! Dziękuję! Bardzo cieszę się, że zdjęcie się spodobało! W końcu było moją "Ostatnia deską ratunku" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny konkurs.dobra organizacja,dopięte wszystko na ostatni guzik pod samą szyję..Tu nie braliśmy udziału ale liczę,że pojawi się konkurs jesienny :) Gratuluję wygranym pięknych nagród ::)

  OdpowiedzUsuń
 3. 4 zdjęcie super :) gratuluję podjecia się takiego wyzwania w formie konkursu na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję zwycięzcom!

  http://olej-nick.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo tego :) Zdjęcia 66 i 115 najbardziej mi się spodobały :) Gratulacje dla zwycięzców :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Urocza te zdjęcia. Kocham widok radosnych dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przecudowne foty, ale kurdeeee wybór mega ciężki :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Och, patrzę sobie na te zdjęcia i wiecie co? Nie ma już tego pięknego ogrodu w Kielcach (dostał Złotą Miotłę, miał minilądowisko dla czarownic no i Ostatnia Deskę Ratunku!). Ogród został zrównany z ziemią wraz z sąsiadującymi budynkami przy budowie dość idiotycznego przejazdu dla autobusów miejskich... Dobrze, że zdążyłam uwiecznić go na zdjęciach!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, szkoda że już nie ma tej Ostatniej Deski Ratunku... Plus to lądowisko dla czarownic brzmi super! :D Że też ktoś na takie fajne pomysły wpadł! :) Szkoda że to zniszczono... :(

   Usuń

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: