Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

29.01.2012

Muzeum Seksu i Dzielnica Czerwonych Latarni w Amsterdamie [Sex Museum and Red Light District in Amsterdam, Netherlands]The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post.
Please do not copy our photos, films and texts. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)Wreszcie udało nam się opublikować artykuł o Muzeum Seksu i Dzielnicy Czerwonych Latarni w Amsterdamie, który zapowiadaliśmy już dawno temu. Powodem opóźnienia były problemy, które mieliśmy ze zdjęciami i filmem. Nie wiedzieliśmy bowiem, co powinniśmy pokazać w takim wpisie, co tylko opowiedzieć bez demonstracji, a co przemilczeć całkowicie. Nie chcemy, by nasz blog był miejscem "tylko dla dorosłych", zatem musieliśmy odpowiednio zrównoważyć i niestety lekko ocenzurować treść tego posta. Dawno, dawno temu stworzyliśmy na stronie bloga na Facebooku ankietę, w której pytaliśmy o to, co powinno znaleźć się w tym artykule: >>tu link do ankiety<<. Zdecydowana większość osób odpowiedziała, że wszystko: tekst + zdjęcia + film, jako że w tych czasach nic już nikogo nie zgorszy... Mimo to postanowiliśmy, że na razie poprzestaniemy na fotkach i opisie. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć film ukazujący to muzeum, niech da nam znać w komentarzach do tego wpisu lub mailowo. Jeżeli otrzymamy sporo tego rodzaju życzeń, film w przyszłości się tu pojawi.

18.01.2012

Uliczni artyści w Mediolanie, czyli o tym jak zarobić pieniądze, robiąc róże z marchewki lub buraka [Street performers in Milan - how to earn money by making a roses with a carrot or beet (Italy)]The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post. 
Please do not copy our photos, films and texts.
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)
Dzisiaj chcemy Wam pokazać coś (a raczej kogoś), kto przykuwa uwagę turystów w Mediolanie. Zdjęcia publikowane w tym artykule zostały zrobione w miesiącu maju, zatem nieco nie pasują do obecnej aury za oknem, ale to właśnie brak słońca oraz ponury, szaro-biały zimowy krajobraz nasunęły nam pomysł stworzenia nowego posta w duchu wiosennej feerii barw. Zapragnęliśmy podzielić się z Wami czymś, co nam bardzo się podoba i co chętnie zaobserwowalibyśmy na ulicach wszystkich miast świata, nawet tych najmniejszych - "paradę" ulicznych artystów. Rzecz jasna słowo 'parada' nie oznacza w tym kontekście żadnego pochodu; chodzi nam o fakt dość licznego występowania tego  zjawiska w centrum Mediolanu. W Polsce również nie brakuje ludzi, którzy próbują w ten sposób zarobić na życie. Niestety - jak chyba na całym świecie - praktycznie nigdy nie można ich spotkać w małych miasteczkach. Ludzie-rzeźby czy uliczni grajkowie przesiadują zazwyczaj głównie w dużych metropoliach. Jest ich wielu w Warszawie, Gdańsku czy Krakowie. W niewielkich miejscowościach na ulicach miast można napotkać niemal wyłącznie żebraków...
16.01.2012

Laponia - ciekawostki turystyczne [Lapland travel Trivia]The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post. Please do not copy our work - photos, films and texts. All rights reserved. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)


Niniejszy artykuł powstał w wyniku świeżo zawiązanej współpracy Dwóch Włóczykijów z portalem Daleko-od-szosy.pl. Osobiście nie byliśmy nigdy w Laponii i nie jesteśmy autorami zamieszczonego poniżej tekstu. Publikujemy go w ramach wymiany artykułowej z wspomnianym portalem. Mamy nadzieję, że kilka ciekawostek dotyczących opisanej krainy zachęci czytelników naszego bloga do jej odwiedzenia w przyszłości. Autorem tekstu jest pan Marcin Popis.
08.01.2012

20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie [20th Final of Great Orchestra of Christmas Charity in Warsaw, Poland]The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post. Please do not copy our work - photos, films and texts. All rights reserved. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)


8 stycznia 2012 roku Dwaj Włóczykije wzięli udział w XX. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Pięknie oświetlona scena finałowa, stojąca na Placu Defilad u stóp Pałacu Kultury i Nauki, otoczona została licznymi stoiskami, w których można było zakupić wszelkiego typu pamiątki. Dochód z ich sprzedaży był na bieżąco przekazywany organizatorom WOŚP.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: