Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

19.02.2018

Jak dopłynąć statkiem do Wenecji - Punta Sabbioni [How to reach Venice by boat from Punta Sabbioni]Please do not copy our work - photos and text. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)
Do Wenecji można dotrzeć na różne sposoby - samolotem, własnym lub wynajętym samochodem, koleją bądź statkiem. Najciekawsza (a jednocześnie bardzo atrakcyjna cenowo) jest podróż morska, z której i my skorzystaliśmy. Dotarcie na miejsce autem będzie najdroższe, ponieważ koszty parkingów w Wenecji są dość wysokie. 

By dopłynąć do miasta statkiem, należy najpierw dojechać do leżącej nad Adriatykiem miejscowości Punta Sabbioni, skąd duże tramwaje wodne odpływają przez cały dzień. Postaramy się pokazać port i jego najbliższą okolicę, a także opisać, jakie są koszty dojazdu do Wenecji statkiem w obie strony, i jak będzie najtaniej poruszać się po mieście będącym celem podróży. 


Gdzie zaparkować

W Punta Sabbioni znajduje się wiele parkingów, na których można pozostawić samochód w dość przystępnej cenie. Wszystkie kosztują tyle samo, zatem najlepiej jest postarać się dojechać jak najbliżej portu. Jeżeli przybędzie się do Punta Sabbioni wcześnie rano, na parkingach będzie jeszcze sporo miejsca i nie powinno być z tym problemu. Opłata jest całodzienna i w 2016 roku nie przekraczała bodajże 5,00 Euro. Po zostawieniu auta można już udać się na nabrzeże i w jednym z punktów zakupić bilety na podróż statkiem do Wenecji. Z przystani odpływają różne statki - można wybierać. 

Rodzaje i ceny biletów

W 2016 roku koszt biletu normalnego w jedną stronę za osobę wynosił równe 10,00 Euro. Taką cenę płacą dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia (młodsze dzieciaczki płyną za darmo, mogą przy tym siedzieć w swoich wózkach). Najlepiej kupić od razu bilet w obie strony, wydając 20,00 Euro za osobę (uniknie się ponownego stania w kolejkach do kasy w drodze powrotnej). W niektórych punktach można także nabyć bilety całodobowe miejskiego przewoźnika Actv, uprawniające do poruszania się tramwajami wodnymi bez ograniczeń ilościowych po całej Wenecji (z wyjątkiem kilku kursów, np. na lotnisko i do kasyna). Bardzo polecamy dokonanie takiego zakupu, bo całodobowy bilet normalny dla jednej osoby kosztował w 2016 roku 20,00 Euro, a kupienie kilku pojedynczych biletów na miejscu (czego podczas zwiedzania miasta praktycznie nie da się uniknąć) wychodzi znacznie drożej. Ponadto, mając taki bilet, można przepłynąć się całym kanałem Grande oraz odwiedzić pobliskie wyspy - Murano i Burano. Z tego, co udało nam się ustalić, w 2018 roku cena za bilet całodobowy nie uległa dotychczas zmianie. Jeżeli planuje się dłuższy pobyt w mieście, można zakupić bilety dwu-, trzy-, a nawet siedmiodniowe. 

Punta Sabbioni, jak chyba każda nadmorska miejscowość we Włoszech, również oferuje urzekające widoki. Warto jest zatem przejść się trochę wzdłuż wybrzeża, na przykład w oczekiwaniu na przypłynięcie statku. 

Osoby mające chorobę morską nie powinny obawiać się silnych mdłości. Nas nie dopadły one wcale. Przynajmniej jedno z nas ma straszliwą chorobę morską, ale w czasie rejsów w obie strony w ogóle nam ona nie dokuczała, objawiła się jedynie bardzo lekkimi zawrotami głowy pod koniec podróży.


****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: