Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

27.05.2018

Podsumowanie z okazji 7 Urodzin Bloga, wyniki Urodzinowego Konkursu Muminkowego oraz Galeria Prac Konkursowych


Please do not copy our work - photos and text. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)Podsumowanie z okazji 7 Urodzin Bloga
"Podróże Dwóch Włóczykijów"
pojawia się z jednodniowym opóźnieniem,
ale lepiej późno niż wcale... ;) 


Do chwili opublikowania urodzinowego posta, strona doczekała się:

- 196 opublikowanych postów 
(wliczając ten).
- ok. 3 tysięcy komentarzy (nie licząc komentarzy dodawanych prosto z Facebooka; niestety dokładną rachubę straciliśmy, gdy strona przeszła na narzędzie do komentowania Disqusa - nowe komentarze nie wliczają się w statystyki Bloggera, więc nie jesteśmy już w stanie ich policzyć).
- Ponad 860 613 odsłon.
- 305 Obserwatorów blogowych.
- 113 Obserwujących w Google+ (konto Google+ posiadamy od 22 marca 2015 roku: >>LINK<<).- ok. 3100 Fanów na Facebooku (Nie znasz strony? Zapraszamy na fanpage: >>LINK<<). 

- ok. 335 Obserwatorów na Instagramie (na tamtejsze konto wrzucamy zdjęcia od września 2016 roku: >>LINK<<).
A my sami doczekaliśmy się od zeszłego roku...

Drugiego Włóczykijątka Natalii,
stając się rodzicami dwóch uroczych córeczek, które prowadzą z nami bardzo aktywne życie od wczesnego dzieciństwa. Ostatnio nawet wzięliśmy udział w rodzinnym biegu, który ukończyliśmy we czwórkę z ogromną dumą. Alicja chyba przez tydzień przeżywała to, że dobiegła do mety i dostała medal! ;)

Zdjęcie użytkownika Rafał Półbratek.

Dziękujemy Wam za to, że z nami jesteście! :)

I nie przedłużając, zapraszamy na wyniki
Muminkowego Konkursu Kreatywnego

zorganizowanego z okazji 7. Urodzin Bloga.
Nagrodzone prace i osoby
(zgłaszajcie się już do nas lub do innych Sponsorów z adresami, na które mają zostać przesłane nagrody):

Nagrodę nr 1
Pendrive Włóczykij od nas otrzymuje autorka jednej z najładniejszych prac o numerze 2, 
Pani Anna T.-D. z synem Emilem lat 5.

Nagrodę nr 2
Notes podróżnika od nas otrzymuje autorka pracy nr 1, która wydała nam się najbardziej pracochłonna i oryginalna: Pani Dorota Diana C. z Synkami Tinkiem (1.5 roczny Justyn) i Brysiem (4.5 miesięczny Eryk). Pani Dorota napisała, że to jej ulubiona nagroda w całym albumie nagród, zatem trafia właśnie do niej.

Nagrodę nr 3
Zestaw książek o Muminku od Miłosny labirynt
otrzymuje autorka pięknej pracy nr 3 - jedynej pracy z długim wierszem - Pani Wioleta P. z córką Mają w wieku 14 miesięcy, która napisała, że to jej wymarzona nagroda.
 
Nagrodę nr 4
Kolczyki Dwa Włóczykije od nas i mojej drugiej strony Sklepik z marzeniami otrzymuje autorka pięknej pracy nr 10, Pani Renata S. z córka Emilką 5,5 roku i synem Kubą 2,5 roku. W Waszej pracy brakowało Włóczykijów, ale że kolczyki były jednym z Waszych typów nagród, to teraz Włóczykijów już Wam nie zabraknie... ;)


Nagrodę nr 5
Kolczyki Mała Mi od nas i mojej drugiej strony Sklepik z marzeniami otrzymuje autorka pracy nr 14, Pani Sylwia J. z córką Nikolą 6 lat. Praca piękna, Mała Mi zostanie nagrodzona pasującymi tematycznie kolczykami... ;)

Nagrodę nr 6
Zestaw piórnik z Włóczykijem + Muminkowe długopisy ścieralne + broszka Muminek od nas otrzymuje autorka pracy nr 11 - Pani Barbara Katarzyna B. z córeczką Nicolą 7 lat za cudowną Pannę Migotkę, która faktycznie migocze dzięki cekinom... ;)

Nagrodę nr 7
Zestaw okładka na paszport "Dolina Muminków" plus Muminkowe długopisy ścieralne plus broszka Muminek od nas otrzymuje autorka pracy nr 17, Pani Regina K. za uroczy pomysł i wykonanie pracy o pierwszej zimie Muminka.

Nagrodę nr 8
Zestaw książek dla Małego Odkrywcy od Make with Magic otrzymuje autorka pracy nr 7, Pani Anna L., mama Krystiana 5,5 roku i Izy 2 latka. Urzekła nas ta nazwa ulicy... ;)

Nagrodę nr 9
Zestaw 7 Bajek na DVD pt. "Opowiadania Muminków: początek dalekiej podróży" od Miłosny Labirynt otrzymuje autorka pracy nr 20, Pani Katarzyna K., mama 7-letniego Karola. Spodobały nam się zarówno obrazki, jak i ten domek Muminków z LEGO, bo genialnie nawiązywał do naszego bannera konkursowego, a nikt inny nie wpadł na to, by zrobić pracę konkursową z klocków... :)

Nagrody nr 10/11
Nagroda w postaci biletów do Trickolandii pozostaje bez zwycięzcy, bo nie było na nią chętnych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że była dość mocno lokalna i nie każdy może dojechać do Siedlec, by wykorzystać wejściówki, które zaoferowaliśmy. Dlatego w zamian przyznaliśmy inną nagrodę dodatkową. Będzie to niespodzianka podróżniczo-muminkowa od nas, a otrzymuje ją autorka zgłoszenia nr 19 - Pani Anna W. z synem Mikołajem 5,5 roku i córką Martynką 3 lata. Podobało nam się to, że nie było innej pracy podobnej do tej plus wykonanie było bardzo ładne i siódemki też nie zabrakło... :)


Wszystkie nagrody można obejrzeć w poście konkursowym >>TUTAJ<<
oraz w albumie nagród na FB: >>TUTAJ<<


Chcielibyśmy nagrodzić wszystkich, ale od siebie dajemy już bardzo dużo nagród i niestety, z powodów finansowych nie jesteśmy w stanie przyznać ich więcej. Planowaliśmy dziś wyróżnić również osoby najbardziej aktywne w blogu, ale nie damy rady ogarnąć tak wielu wysyłek w tak krótkim czasie, więc odkładamy to na później. Mamy nadzieję, że osoby, które nic nie wygrały, nie będą na nas obrażone. Nagrodziliśmy w pierwszej kolejności te prace, które były najbardziej oryginalne i pracochłonne. Wydaje nam się, że inni ocenialiby je podobnie. Braliśmy też pod uwagę Wasze typy nagród, zgodność z tematem konkursu i to, czy prace w jakiś sposób nawiązywały do naszej strony. Jeżeli np. były dwie prace prezentujące tę samą postać lub scenę z "Muminków", to wybieraliśmy tę, która nas bardziej urzekła. Wszystkie zgłoszenia konkursowe prezentujemy poniżej.


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! :)
Poniżej wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs. Prezentujemy je wg daty zgłoszenia. Kolejność jest więc w dużym stopniu przypadkowa. Jesteśmy trochę rozczarowani, że tak mało prac do nas dotarło, bo nagrody trochę nas kosztowały i zafundowaliśmy ich dla Was naprawdę dużo. Kolekcjonowaliśmy je od stycznia. Trochę nam przykro, że nie zostały docenione, zwłaszcza że temat konkursu był bardzo prosty. Mamy nadzieję, że chociaż zostaniecie z nami dłużej... 

Prezentując zgłoszenia konkursowe, nie podajemy nazwisk, bo nie każdy chce, by jego nazwisko w Google było potem związane z naszym blogiem. Ale jeżeli ktoś sobie życzy, by jego praca była podpisana również nazwiskiem, to niech da nam znać - dopiszemy! ;)


Temat konkursu:
„Moja ulubiona scena / opowieść / postać pochodząca z baśni pt. „Muminki” - interpretacja dowolna”.Praca nr 1 (czyli ta, która dotarła do nas jako pierwsza)Zgłosiła Dorota Diana C. z Synkami Tinkiem (1.5 roczny Justyn) i Brysiem (4.5 miesięczny Eryk). Moja praca składa się z 4 części i nawiązuje do postaci samego Muminka. Wykonałam podobiznę Muminka z wełny południowoamerykańskich Merynosów, metodą filcowania na sucho. (Część pierwsza). Wykonałam kartkę interaktywną, łączoną (magic colour slider, glow in the dark, clasic slider, string slider), (Część druga). Postać Muminka oraz kartkę ustawiłam do cyklu zdjęć nawiązujących do cechy charakterystycznej dla Muminka, czyli zamiłowania do natury i piękna kwiatów, oraz do podróżniczego charakteru stronki. W tej części pracy Muminek podróżuje przez ogród, wypoczywając w zmieniającej się scenerii. (Część trzecia). Wreszcie nakręciłam film pokazujący kartkę i obrazujący poszczególne ruchome/interaktywne elementy. (Część czwarta)​ Kartka nawiązuje do kilku scen z "Muminków", które szczególnie lubię.

_____

Praca nr 2

Zgłosiła Anna T.-D. z synem Emilem lat 5 "W Krainie Muminków"._____

Praca nr 3

Wioleta P. z córeczką Mają (14 miesięcy) 
Moja ulubiona scena z baśni "Muminki" to wiosna w dolinie Muminków. Odwzorowaliśmy scenkę, gdy Muminki z Małą Mi, Włóczykijem i Ryjkiem latają na różowych chmurkach. Uwielbiamy tą scenkę, i same marzymy o takiej wyprawie w chmurki hehe 

Do pracy chciałabym dodać wierszyk :)

Jest pewna śliczna bajeczka
Co kocha ją moja córeczka Majeczka
Co wieczór w Doline Muminków zabiera nas
Jest to udany dla nas wszystkich czas
Bajeczka wielu bohaterów posiada
Każdy z osobna dzieci rozbawia
Gdy tylko wiosna w dolinie zawita
Z Muminkami zaczyna się zabawa znakomita
Ich latanie na chmurkach wprost uwielbiamy
Więc tę świetną zabawę w domu podrabiamy
W pokoju różowe chmurki wszędzie nam latają
Co rusz jak Mała Mi nam figle płatają
Na harmonijce, jak Włóczykij, nam dziadziu pogrywa 
Niezła się zabawa w pokoju rozgrywa
Jak każdy z Muminków, czerpiemy wiele radości
Bo raz się ma okres cudownej młodości.

_____

Praca nr 4


Marzena Ch. z dziećmi: Magdą (lat 4) i Tomkiem (lat 9). Praca wykonana metodą mieszaną- kolorowanie i wydzieranie, przy darciu papieru i naklejaniu na kartkę dzielnie asystowały mi dzieci. Resztę obrazu kolorowała córka. Obraz przedstawia Pannę Migotkę. Dlaczego ona? Przytoczę argumenty mojej córki- bo lubi kwiatki i jest dziewczynką :P  Tak postrzega świat 4-latka :)  W dawnych latach 90-tych, wraz z siostrą byłyśmy chyba największymi na całym osiedlu fankami muminkowych opowieści. Prawie na wyścigi gnałyśmy do małej, osiedlowej biblioteki po nowe tomy książek o Muminkach. O ile bajka jakoś nie przypadła nam do gustu, tak o przygodach Muminków mogłyśmy czytać godzinami. Staram się zaszczepić w moich dzieciach pasję czytania oraz przybliżyć im przygody sympatycznych Muminków. Jaki będzie efekt- czas pokaże...

_____

Praca nr 5

Zgłosiła Marta B. z synem Marco lat 4. 


Włóczykij jest osobą która lubi rozmyślać, jest przyjacielski, empatyczny i mądry ale samotne wędrówki to jego największa cecha. Uwielbia grać na harmonijce i tak jak przedstawia obrazek rozmyślać w samotności.

_____

Praca nr 6

Zgłosiła Jusmir89. To jest praca 3.5 letniej Paulinki. Największej fanki Muminków, która tak bardzo chciałaby mieszkać w dolinie Muminka że namalowała swój wymarzony domek właśnie tam. Uwielbiamy oglądać te bajki oraz je czytać. A już z pewnością chcielibyśmy zwiedzić całą ich piękną okolicę😉


_____

Praca nr 7

Zgłosiła Anna L. z synem Krystianem, 6,5 roku i córką Izabelą, 2 lata.
Nie możemy jednoznacznie określić która osoba najbardziej nam się podoba z bajki "MUMINKI" gdyż każda jest inna i wyjątkowa. Kochamy wszystkich: całą rodzinkę Muminków, Ryjka, Mała Mi, Paszczaka, Bobka, Włóczykija i nawet Bukę która wszystko zamieniała w lód. Nasza praca przedstawia dom Muminków wykonany z butelki i papieru oraz postacie: Muminek, Mała Mi i Buka. Nadaliśmy też ulicę gdzie mieszkają Muminki : Ul. Podróże Dwóch Włóczykijów 7- na cześć 7 urodzin bloga. Życzymy kolejnych blogowych sukcesów.

_____

Praca nr 8

Zgłosiła Magdalena P.

_____

Praca nr 9

Zgłosiła Halina S. i jej wnuk Kuba lat 11
Niestety odkryliśmy, że praca została skradziona z innej strony internetowej, więc zdyskwalifikowaliśmy ją w konkursie i odebraliśmy jej przyznaną wcześniej nagrodę.

_____

Praca nr 10

Muminki pamiętam ze swojego dzieciństwa. Bardzo wciągająca historia przygód Muminków i ich przyjaciół powodowała, że zasiadałam przed ekranem i oglądałam wpatrzona.....Pamiętam jak dziś , że czasami się bałam tych "potworów "różnych, które pojawiały się od czasu do czasu...Ale zawsze smutno mi było tego samotnego włóczykija...śmiałam się z tekstów i pomysłów małej , skocznej Mi... lubiłam słuchać mądrości mamy i taty Muminków i ich zasiadania przy herbatce....Teraz ja jako mama pokazuje córce moją bajkę z dzieciństwa....i teraz ona z tym zaciekawieniem oglądała fragmenty Muminków... Zgłasza Renata S. z Emilką 5.5l Kuba 2.5l.

_____

Praca nr 11

Zgłosiła Barbara Katarzyna B. pracę córki Nicoli 7 lat.
Gratuluję 7 urodzin bloga i życzę samych sukcesów. Praca przedstawia ,,Migotke'' ulubioną postać z bajki Muminki.Praca została wykonana przez córkę z płyty cd,materiałów krawieckich z cekinami,wstążki i papieru.

_____

Praca nr 12

Zgłosiła Aleksandra K.
Muminki wciąż nam towarzyszą.
Wieczorami do snu kołyszą,
W dzień oglądane,
odkrywają horyzonty nieznane.

_____

Praca nr 13

Praca przedstawia postacie z Muminków Mała Mi w 2 wersjach i Włóczykija 

Prace artystyczna 😂😂 zgłosili Bartek 10 lat i Jagoda 2.5 roku  z mamą Izabela B.

_____

Praca nr 14

Zgłasza Sylwia J. z córką Nikolą 6 lat. 

Prace wykonała samodzielnie Nikola. Wybrała postać Małej Mi ponieważ najbardziej lubi jej postać. Lubi jej czerwono- rude włosy i śmieszny sposób wypowiadania się. 


_____

Praca nr 15

Zgłosiła Melka207. To praca mojej 6 letniej córeczki Lenki.
Praca przedstawia scenę rozpoczynającą każdy odcinek.

_____

Praca nr 16

Zgłosiła Anna Cz. Pracę przygotowały moje dzieci 11-letni Darek i 3-letnia Marta. Przedstawiona scena pochodzi z odcinka 'Zima w Dolinie Muminków'. Rysunek przedstawia fragment, jak rozbudzony Muminek poszedł do lasu sprawdzić skąd pochodzą piski. Ku jego nieszczęściu został poturbowany przez Małą Mi, która zjeżdżała z górki w kartonie.
Wybraliśmy te scenę, ponieważ bardzo spodobała się mojej córce. 


_____

Praca nr 17

Praca na temat pierwszy śnieg, zgłosiła Regina K. 
Najlepsza scenka to kiedy Muminek zobaczył pierwszy raz śnieg:)


_____

Praca nr 18

Zgłosiła Kinga K. z córeczkami Julia lat 7 i Paulina lat 9
Dziewczynki postanowiły  spróbować szkiców dlatego namalowały ołówkiem bez użycia kolorów.
_____

Praca nr 19

Zgłosiła Anna W. z Mikołajem 5,5l i Martynką 3l
Praca przedstawia Dolinę Muminków z kilkoma głównymi postaciami, cyfra 7 nawiązuje do 7 urodzin bloga:-)

_____

Praca nr 20

Zgłaszam pracę wykonaną przez 7 letniego Karola, zgłasza Katarzyna K., domek Muminków i mały Muminek wykonane z klocków lego oraz rysunki - jeden to wyprawa do latarni, a drugi to spacer Taty Muminka i Muminkiem. 


_____

Praca nr 21

Zgłosiły Mama Sandra Pilarczyk i córka Paula 5 lat. 

_____

Praca nr 22

Zgłosiła Magdalena Wąsik, córka Maja 4 latka. Mała mi wykonana z filcu. 

_____

To już wszystkie prace zgłoszone w konkursie, zatem nagrodziliśmy mniej więcej równą połowę uczestników. Raz jeszcze gratulujemy! Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście przy tworzeniu prac konkursowych, bo wygląda na to, że zabawa musiała być przednia! :) Szkoda, że nie możemy nagrodzić wszystkich dzieciaczków, które bardzo się starały, tworząc swoje prace. Dziękujemy gorąco za udział w naszym konkursie! :)

Życzymy im jednak Wspaniałego Dnia Dziecka, który już wkrótce! :) 

Życzymy również Wszystkiego Najlepszego Mamom, z okazji ich święta! :)

Nasza czwórka spędziła Dzień Matki na festynie rodzinnym zorganizowanym przez Wioski Dziecięce SOS. Musimy przyznać, że zabawa była naprawdę wspaniała. Jeżeli będziecie mieli okazję iść na taki festyn - zróbcie to koniecznie, zwłaszcza z dziećmi. Świetnie się bawiliśmy, nie licząc pozdzieranej skóry na łokciach z powodu szaleństwa na 12-metrowej dmuchanej zjeżdżalni... ;)

Pozdrawiamy! :) 


****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: