Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

31.08.2019

"Wielki świat małego człowieka" w Muzeum Regionalnym w Siedlcach ['The Great World of Little Man' exhibition at the Regional Museum in Siedlce, Poland]Please do not copy our work - photos and text. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)
Inuickie zabawki z kości wieloryba, japońskie buciki do krępowania stóp małych dziewczynek i ołtarzyk lalek czy barwne okrycia ciała prosto z Peru - to niektóre z eksponatów, które można jeszcze oglądać w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Do 8 września trwa tam wystawa pt. "Wielki świat małego człowieka - dzieciństwo w kulturach pozaeuropejskich". Choć tematycznie kierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, to zainteresuje każdego, niezależnie od wieku. Barwne eksponaty przykuwają wzrok od pierwszego wejrzenia... Ale nie będziemy się o tym zbyt dużo rozpisywać - zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć, na których staraliśmy się pokazać to, co zainteresowało nas najbardziej.

Spacerując po Muzeum Regionalnym, które znajduje się w budynku siedleckiego Ratusza Miejskiego zwanego "Jackiem", odkryliśmy niespodziewanie wyjątkową bibliotekę. Rafał mieszka w tym mieście dopiero od 7 lat, ale ja spędziłam tu całe życie, a mimo to nie miałam wcześniej pojęcia o istnieniu tak pięknej i klimatycznej czytelni. Książki może tam wypożyczać każdy chętny, ale pod warunkiem, że będzie je czytał w środku - nie można wynosić ich poza teren muzeum. Zbiory dotyczą głównie historii miasta i regionu. Niektóre spośród znajdujących się tam ksiąg, są już dość wiekowe...

Tym z Was, którzy w trakcie podróży po kraju zahaczą o Siedlce, polecamy obejrzenie wnętrza siedleckiego Ratusza, który swoje nietypowe imię zawdzięcza podobno koniuszemu księżnej Aleksandry Ogińskiej, fundatorki obiektu. Jak niesie wieść gminna, to jego ciało stanowiło model dla stworzenia postaci Atlasa, który stoi na szczycie opisywanego budynku. 

Znajdujące się we wnętrzu Ratusza Muzeum Regionalne ma kilka wystaw stałych oraz wystawy czasowe, takie jak ta, którą pokazaliśmy w tym artykule. Na pewno zbiory muzealne zainteresują miłośników folkloru oraz osoby ciekawe historii regionu. I to szeroko pojmowanego, bo Siedlce leżą na skraju Podlasia i Mazowsza. Dawniej same były miastem wojewódzkim, a obecnie są częścią województwa mazowieckiego. Turystycznie określane są jednocześnie jako "wrota Mazowsza" i jako "otwarta brama w Dolinę Bugu"...


Polecamy odwiedzenie wystaw muzeum. Warto je zobaczyć.


****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)


By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.).

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: