Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

26.11.2011

Minęła pierwsza półrocznica istnienia bloga! Z tej okazji zmiana wyglądu strony i kilka słów o tym, jak Dwaj Włóczykije pożegnali lato... :) [Our blog ended six months of its existence! On this occasion - change the appearance of the page and a few words about how the Two Gadabout's farewell to summer wandering...]
The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post. Please do not copy our work - photos, films and texts. All rights reserved. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)W dniu dzisiejszym, 26 listopada 2011 roku, strona Podróże Dwóch Włóczykijów obchodzi swój pierwszy mały jubileusz - półrocznicę swojego istnienia! Powstała bowiem równe 6 miesięcy wcześniej - 26 maja. Z tej okazji postanowiliśmy zrobić Wam niespodziankę i zmienić wygląd bloga, a konkretniej obrazek w tle. Kilka osób napisało nam, iż mają niekiedy problemy z rozczytaniem tekstu naszych wpisów, więc postaraliśmy się o to, by tło stało się ciemniejsze, a rozczytanie czcionki nie nastręczyło już nikomu problemów. Mamy nadzieję, iż efekt Wam się podoba. Poprzednie tło wydawało nam się dość ponure, co stanowiło kiepskie połączenie z przygnębiającą aurą listopadowych dni. Nowe jest bardziej kolorowe i optymistyczne. Przypomniało nam o tym, że jeszcze niedawno świętowaliśmy Pożegnanie Lata, a że robiliśmy to w dość nietypowy sposób, uznaliśmy, iż z okazji małego święta naszego bloga opublikujemy dzisiaj coś... bardziej na luzie. Unikamy wpisów czysto wspomnieniowych i autotematycznych, gdyż staramy się raczej w miarę obiektywnie opowiadać o miejscach wartych zobaczenia czy zwiedzenia, a nie o nas samych. Pomyśleliśmy jednak, iż każdemu blogowi przyda się od czasu do czasu mała odmiana... ;)

"Pożegnaniem Lata" nazwano piknik rodzinny organizowany przez Klub Garnizonowy Policji Rzecznej w Warszawie. Impreza odbyła się 27 sierpnia 2011 roku nad Wisłą, a Dwaj Włóczykije, wraz z dwojgiem przyjaciół, nie omieszkali wziąć w nim udziału. Tego dnia pogoda było wyjątkowo upalna, co świadczyło o tym, iż lato wcale nie planowało szybko się z nami żegnać... ;) Bawiliśmy się naprawdę świetnie i udokumentowaliśmy to na zdjęciach, którymi chcemy się Wam przy okazji pochwalić.  
Tamtego dnia można było m. in.:

- pobawić się w puszczanie gigantycznych baniek mydlanych;
- zanurkować w stroju płetwonurka, w specjalnym basenie;
- obejrzeć wiele interesujących stoisk, między innymi takie, na którym demonstrowano przedmioty zarekwirowane przez celników;
- poskakać w wielkich, dmuchanych zamkach (niezależnie od wieku);
- zrobić sobie rodzinny piknik połączony z grillowaniem;
- pojeździć quadami i innymi fajnymi pojazdami (np. segwayem);
- postrzelać na strzelnicy itp.

Mamy nadzieję, iż zbliżająca się zima nie spowoduje, że wpadniemy w sen zimowy i przestaniemy cokolwiek  zwiedzać. Jeżeli śnieg nas całkowicie nie przysypie, postaramy się przynajmniej od czasu do czasu coś obejrzeć i sfotografować. W przypadku braku dobrej pogody, zaczniemy zwiedzać muzea i inne zadaszone obiekty. Skończymy również opisywać te miejsca, które zwiedziliśmy wcześniej, a o których dotychczas nie mieliśmy okazji lub po prostu nie zdążyliśmy opowiedzieć. Życzcie nam zatem dużo nowych podróży, mnóstwo weny i zapału do pisania - przynajmniej na kolejne pół roku... ;) W ciągu pierwszych sześciu miesięcy swojego istnienia blog uzbierał ok. 12 700 odsłon i ok. 400 komentarzy. Ciekawe, jak zmienią się te liczby w ciągu kolejnego półrocza...?

Na koniec chcieliśmy Wam polecić wyjątkowy konkurs charytatywny. W rozdaniu można brać udział do 13 grudnia 2011 r. Nagrody są bardzo cenne (do 380 zł), a przy okazji można bardzo pomóc małej dziewczynce. Więcej o zasadach konkursu dowiecie się, klikając w poniższy obrazek:****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.). 


Today, at 26 November 2011, Page Two Gadabout's Journeys celebrates its first anniversary - have completed six months of its existence! Blog was created on 26 May. On this occasion we decided to do surprise you and change the look of the blog. Several people wrote to us that they have trouble reading the text of our posts, so from now on the background has become darker and the font has become more clear. Previous background seemed to us quite bleak, especially during the depressing aura of November days. New is more colorful and optimistic. We hope that you like the new look of our website.

Dreary November day reminded us, that we have recently celebrated Farewell to Summer. It was the family picnic organized by the River Police Garrison Club in Warsaw. The event took place on 27 August 2011. The weather was extremely hot - summer was not planning to say goodbye to us... ;) 

On that day we had a chance: 

- play in a giant soap bubbles bleed;
- dive diver dressed in a special pool; 
- watch a lot of interesting stalls, including those on which was demonstrated by the customs officers seized items; 
- jump in the big, inflatable castles (regardless of age); 
- take a family picnic combined with grilling; 
- ride quads and other cool vehicles (eg segway); 
- shoot at the shooting range, etc.

Wish us a lot of traveling, please, and a lot of inspiration and enthusiasm for writing - at least for the next half year... :) 

In the first six months of its existence, our blog has collected approximately 12 700 hits and almost 400 comments. We wonder how these numbers change over the next six months...?

13 komentarzy :

 1. gratuluje rocznicy, zycze kolejnych, tło ok
  to fajnie sie bawiliscie

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznaję - treść notki czytelniejsza po zmianach, choć za to nagłówek trochę przesycony (mam na myśli tylko to, że cytat najeżdża na zdjęcie).

  co do treści - musiało być przesympatycznie ;] tak przynajmniej wynika z Waszych uśmiechów :) zdecydowanie poprawia humor :)
  no i życzyć blogowi okrągłego roczku istnienia :)

  ps. ostatnio miałam wrażenie, ze widziałam kogoś bardzo podobnego do Aliena koło PKP Śródmieście Warszawa. Czy to mogło być możliwe? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nagłówek to osobny obrazek, który zrobiła dla nas inna znajoma blogerka... ;) Z tego, co wiem, nie bardzo dało się zrobić go inaczej, bo było trochę za dużo tekstu. Tak czy inaczej właził na zdjęcie. Było kilka wersji i na tej tekst był najlepiej widoczny. Założyliśmy, że i tak jest bardziej do ozdoby niż do czytania... ;)

  Sol

  Zależy od tego, co to znaczy "ostatnio". Dwa tygodnie temu wracałem pociągiem od Sol i wtedy można było mnie ujrzeć przy PKP Śródmieście. :)

  Alien

  OdpowiedzUsuń
 4. ostatnio było na pewno po 11-stego, ale raczej w ostatnim tygodniu. Więc pewnie coś mi się przywidziało :)

  pozdrawiam Was cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie buźki uśmiechnięte :)
  Odmiana graficzna bardzo udana- mi się podoba.
  Gratuluję pięknej rocznicy i życzę kolejnego pół roku (a nawet więcej!) wspaniałych podróży, przygód i niekończących się inspiracji do pisania i fotografowania :)

  pozdrawiam serdecznie
  Kasia P.

  OdpowiedzUsuń
 6. no to pieknie juz pol roku:))) wyglad zdecydowanie bardziej przyciaga i jest przyjemniejszy suepr zmiana:)))

  OdpowiedzUsuń
 7. Genialne zdjęcia, ,usiało być rzeczywiście świetnie :) Wasze uśmiechy - bezcenne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Witajcie Kochani! Bardzo dziękuję za wizytę na moim blogu, miły komentarz, a przede szystkim dodanie do linków. Odwdzięczam się tym samym i obiecuję często zaglądać :) Wasze dzieło sztuki, którym niewątpliwie jest Wasz blog, uświadomił mi, że chyba nie powinnam tak bardzo zaniedbywać mojego :) Też lubię podróżować, a przede wszystkim robić zdjęcia. Niestety brak osoby towarzyszącej bardzo ogranicza moje możliwości do sporadycznych podróży organizowanych przez biura (dla singli dużo drożej :( ). Moje plany na przyszły rok to parki rozrywki w południowej lub północnej części Niemiec. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. Patrzę na te zdjęcia i Wasze uśmiechnięte twarze i aż tęskno mi tego lata, słońca i ładnej pogody :(
  Gratuluję również ilości komentarzy i wyświetleń i macie rację zmiana wyglądu bloga również jest potrzebna! :)
  Sama myślałam nad zmianą mojego szablonu, jednak na wordpressie nie można robić szablonów samemu, ewentualnie można zmienić nagłówek, a żaden z pozostałych szablonów nie podoba mi się tak bardzo bym miała porzucić mój :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Na Blogspocie też jest ciężko z szablonami. Nie można dodać własnego (chyba że się go "napisze" w HTML), a z tych sugerowanych było tylko kilka do wyboru. Na szczęście odkryłam baaaardzo zakamuflowaną w edytorze opcję, która polega na zmianie obrazka w tle szablonu. Była w takiej bardziej zaawansowanej edycji szablonu, w naprawdę dziwnym miejscu, przy czym tam również nie dało się wstawić swojej fotki, tylko co najwyżej wybrać jedną z podanych. Różnica jest taka, że tam jest sporo tełek do wyboru, a w tych sugerowanych dla bloga pokazuje się tylko kilka-kilkanaście mało interesujących. Może na Wordpressie też da się z tym pokombinować w podobny sposób, tylko trzeba pogrzebać. Byłam naprawdę zaskoczona tym, że coś takiego da się zrobić, bo wcześniej zaglądałam tam dziesiątki razy, a tej opcji nigdy nie widziałam, bo nie rzuca się w oczy... ;)
  Pozdrawiam
  Sol

  OdpowiedzUsuń
 11. you are so pretty, and i love your blog. such a cute blog. enjoyed looking at your photos, and i am your newest follower. maybe you'll have time to visit my blog. :) happy new year from usa!
  jasmine
  adamalexmommy.com

  OdpowiedzUsuń

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: