Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

26.11.2011

Minęła pierwsza półrocznica istnienia bloga! Z tej okazji zmiana wyglądu strony i kilka słów o tym, jak Dwaj Włóczykije pożegnali lato... :) [Our blog ended six months of its existence! On this occasion - change the appearance of the page and a few words about how the Two Gadabout's farewell to summer wandering...]
The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post. Please do not copy our work - photos, films and texts. All rights reserved. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)W dniu dzisiejszym, 26 listopada 2011 roku, strona Podróże Dwóch Włóczykijów obchodzi swój pierwszy mały jubileusz - półrocznicę swojego istnienia! Powstała bowiem równe 6 miesięcy wcześniej - 26 maja. Z tej okazji postanowiliśmy zrobić Wam niespodziankę i zmienić wygląd bloga, a konkretniej obrazek w tle. Kilka osób napisało nam, iż mają niekiedy problemy z rozczytaniem tekstu naszych wpisów, więc postaraliśmy się o to, by tło stało się ciemniejsze, a rozczytanie czcionki nie nastręczyło już nikomu problemów. Mamy nadzieję, iż efekt Wam się podoba. Poprzednie tło wydawało nam się dość ponure, co stanowiło kiepskie połączenie z przygnębiającą aurą listopadowych dni. Nowe jest bardziej kolorowe i optymistyczne. Przypomniało nam o tym, że jeszcze niedawno świętowaliśmy Pożegnanie Lata, a że robiliśmy to w dość nietypowy sposób, uznaliśmy, iż z okazji małego święta naszego bloga opublikujemy dzisiaj coś... bardziej na luzie. Unikamy wpisów czysto wspomnieniowych i autotematycznych, gdyż staramy się raczej w miarę obiektywnie opowiadać o miejscach wartych zobaczenia czy zwiedzenia, a nie o nas samych. Pomyśleliśmy jednak, iż każdemu blogowi przyda się od czasu do czasu mała odmiana... ;)
21.11.2011

Centrum Radomia jesienią [Radom city center in the autumn, Poland]


The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post. Please do not copy our work - photos, films and texts. All rights reserved. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)


O Radomiu wspominaliśmy krótko kilka miesięcy temu w naszej fotorelacji z Air Show 2011. Nie pokazaliśmy jednak wówczas żadnych zdjęć centrum tego miasta. Postanowiliśmy to nadrobić. W trakcie listopadowego spaceru brukiem radomskiego deptaka zrobiliśmy sporo fotografii, którymi możemy się z Wami dzisiaj podzielić.

16.11.2011

DESIGNERIA - Trendy Show w Warszawie, listopad 2011 - Dwaj Włóczykije na pokazie mody i wernisażu - kilka słów o tym, dlaczego warto wziąć udział w tego rodzaju wydarzeniach ["Designeria - Trends Show" in Warsaw, November 2011, Poland]The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post. Please do not copy our work - photos, films and texts. All rights reserved. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)

Designeria to cykl imprez, które mają za zadanie promować twórczość młodych projektantów i artystów, jak również odkrywać nowe, interesujące trendy w zakresie wzornictwa oraz mody. Więcej o tym  cyklu można przeczytać w artykule jednego z patronów medialnych tego wydarzenia, którym jest portal Stylistka.pl: >>LINK<<.

09.11.2011

Listopadowy spacer po starym cmentarzu w Siedlcach - popieramy akcję ratowania przepięknych zabytkowych nagrobków! :) [Old Cemetery in Siedlce, Poland - we're supporting the rescue effort of beautiful historic tombstones!]English translation will appear here soon.
Please do not copy our work - photos, films and texts - all rights reserved. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)Planowaliśmy publikację artykułu o tej tematyce w czasie Święta Zmarłych, ale musieliśmy zrezygnować z tego pomysłu z dość prozaicznego powodu: nie mieliśmy odpowiednich zdjęć. Doszliśmy jednak do wniosku, iż listopad jest miesiącem sprzyjającym melancholijnym rozmyślaniom i spacerom po starych cmentarzach o wyjątkowym klimacie, w związku z czym nic nie stoi na przeszkodzie, by opublikować taki wpis tydzień później. Mamy już zdjęcia, a pomniki i nagrobki, które chcemy Wam pokazać, są nie tylko wyjątkowo piękne, ale w dodatku zabytkowe - większość z tych, które można obejrzeć na poniższych fotografiach, powstała w drugiej połowie XIX wieku, niektóre na początku wieku XX. Spacer po starym cmentarzu w Siedlcach jest niesamowitym przeżyciem, gdyż miejsce to ma w sobie jakiś niewytłumaczalny urok. Wiele osób, które odwiedzają tam groby krewnych, nie zwraca uwagi na to, ile historycznej wartości mają w sobie niektóre spośród stojących wokół pomników. My staraliśmy się odnaleźć te najciekawsze, najbardziej nietypowe, najstarsze. Podzielimy się również z Wami kilkoma ciekawostkami, które udało nam się zaobserwować.

04.11.2011

Targ Kwiatów i cebulek kwiatowych w Amsterdamie [Flower Market in Amsterdam, The Netherlands]The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post. Please do not copy our work - photos, films and texts. All rights reserved. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)


W naszym pierwszym, wprowadzającym artykule dotyczącym Amsterdamu (>>link<<) wspominaliśmy krótko o Targu Kwiatowym (Bloemenmarkt), który znajduje się w centrum tej metropolii. Dziś chcemy pokazać to miejsce nieco dokładniej.

Stanowiska targowe rozstawione są wzdłuż Singel - najstarszego kanału wodnego w mieście (patrz: pierwsze zdjęcie poniżej). Naprzeciwko stoisk z kwiatami znajdują się sklepiki z wszelkiego typu pamiątkami, w które mogą się zaopatrzyć turyści podczas pobytu w Holandii. Na bazarze można zakupić zarówno kwiaty cięte, jak i doniczkowe. Największą atrakcją targu są jednak zdecydowanie cebulki kwiatowe, zwł. bulwy różnych gatunków holenderskich tulipanów.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: