Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

20.12.2015

XVIII Targi Rękodzieła Artystycznego - 5 i 6 XII w Siedlcach - czyli cudeńka ręcznie robione, które skradły nasze serca w tym roku... ;) [18th Christmas Crafts Fair in Siedlce (Poland) in 2015]


The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post.
Please do not copy our work - photos and texts. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)O Targach Rękodzieła Artystycznego w Siedlcach opowiadaliśmy w blogu już dwukrotnie: w roku 2011 oraz w roku 1013.  Tym razem odbyły się one w Parku Handlowym Arche przy ulicy Brzeskiej już po raz osiemnasty. Nie planowaliśmy o nich pisać, skoro pokazywaliśmy je w blogu już wcześniej. Zmieniliśmy zdanie po przyjeździe na miejsce. 


Po raz pierwszy wszystkie stoiska targowe zostały umiejscowione w tej samej hali (a przynajmniej pierwszy raz je tam zobaczyliśmy). Sala była bardzo obszerna i przestrzenna. Zwiedzających i kupujących osób było tam całkiem sporo, ale alejki pomiędzy stoiskami były nadzwyczaj szerokie, więc - w przeciwieństwie do lat ubiegłych - nigdzie nie było tłoku. Wszystko wyglądało zupełnie inaczej niż kiedyś, zatem poświęciliśmy chwilę czasu na pobieżne obfotografowanie tej imprezy. Śpieszyliśmy się dość mocno, ponieważ mieliśmy do załatwienia kilka różnych spraw, a same targi odwiedziliśmy wraz z naszą małą córeczką. Dlatego zdjęcia nie zawsze są odpowiednio ostre czy dobrze wykadrowane. Staraliśmy się również nie pokazywać na nich twarzy właścicieli stoisk (chyba że nie mieli nic przeciwko) ani ludzi kupujących. Fotografowaliśmy to, co przykuło naszą uwagę - przepiękne wyroby rękodzielnicze. Niektóre skradły nasze serca na dobre - część zakupiliśmy jako prezenty gwiazdkowe, a inne jako pamiątki dla siebie. Na ogół pytaliśmy właścicieli stoisk, czy możemy robić zdjęcia, ale nie za każdym razem mieliśmy okazję. Mamy nadzieję, że nikt nie będzie miał do nas pretensji, że pokazujemy tu zdjęcia jego prac. W razie jakichś zastrzeżeń - prosimy o wiadomość mailową z wyjaśnieniem, o którą fotografię chodzi, a na pewno ją usuniemy.W bożonarodzeniowym jarmarku w dniach 5 i 6 grudnia 2015 roku wzięło udział ponad 120 wystawców z Polski i Białorusi. Jak co roku, można tam było zakupić wszelkiego typu rękodzielnicze wyroby - począwszy od tych spożywczych (wędliny, miody, sery itp.), przez włókiennicze i hafciarskie (chodniki, wełniane koce, obrusy, chusty, ozdoby i ubrania robione na szydełku, ubiory i ozdoby z filcu itp.) oraz ceramiczne, rzeźbiarskie i malarskie (rzeźby i obrazy różnego typu) aż po biżuterię i ozdoby świąteczne wykonane różnymi metodami i z rozmaitych materiałów (anioły, choinki, bombki, stroiki, wieńce adwentowe itp.). Ponadto zwiedzający mieli możliwość uczestnictwa w kilku rodzajach warsztatów rękodzieła, porozmawiania z częstującym słodyczami Mikołajem, posłuchania i obejrzenia występów lokalnych kapel ludowych, a także grającego i śpiewającego Janka Muzykanta z Podlasia - pana Mieczysława Borkowskiego. Warto wspomnieć także i o tym, iż Fundacja Leny Grochowskiej wraz ze Spółką Arche już po raz czwarty jako imprezę towarzyszącą targom zorganizowała Konkurs Sztuki Nieprofesjonalnej „Szukamy Nikifora”. W hali targowej oraz w pobliskich Hotelu Arche znalazły się zatem prace artystów nieprofesjonalnych, które zostały zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu.

Mamy nadzieję, iż nasze zdjęcia zachęcą kogoś do uczestnictwa w Targach Rękodzieła Artystycznego lub w innych imprezach tego typu, które odbędą się w kolejnych latach. Warto wspierać twórców ludowych i promować rękodzieło. Podczas takich jarmarków na pewno nikomu nie zabraknie pomysłów na prezenty dla bliskich osób! :)


****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.). 
In the eighteenth Crafts Fair in Siedlce on 5 and 6 December 2015 was attended by over 120 exhibitors from Poland and Belarus. As every year, you could buy there any type of handicraft goods: food (meats, honey, cheese, etc.), textile and embroidery (rugs, blankets, tablecloths, scarves, ornaments and clothes made ​​of crochet, clothing and ornaments made ​​of felt, etc.) ceramics, sculpture and painting (paintings and sculptures of various types) as well as jewelry and ornaments made by different methods and with different materials (angels, Christmas trees, Christmas ornaments, decorations, Advent wreaths, etc.).

The visitors had the opportunity to participate in several types of handicrafts workshops, talk with Santa Claus, listen and watch performances of local folk bands, as well as playing and singing Mr. Mieczyslaw Borkowski. 

We did photos in a big hurry because we were there with our one year old daughter and we could not spend much time there. That's why our photos are not of the highest quality. However, we hope that you will forgive us... ;)

If you have never visited this kind of fair, and you will have an opportunity - we strongly encourage you to this, especially before Christmas. This is an excellent opportunity to support people's creativity and to purchase beautiful, original gifts for family and friends! :)

Our older articles from previous years can be found >>HERE<< and >>HERE<<.

2 komentarze :

  1. Niesamowita jest ta różnorodność rękodzieła. Mnie urzekły świece.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nam też się niesamowicie podobały... I nawet nie były drogie! Ale wydaliśmy tyle przy innych stoiskach, że w końcu świece musieliśmy sobie w tym roku darować... ;) Myślę jednak, że w przyszłości którąś kupimy. Jak nie dla siebie, to na prezent dla kogoś z rodziny. Są niesamowicie piękne i oryginalne.

      Usuń

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: