Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

04.11.2018

Dom do góry nogami w Łebie [Upside-down House in Łeba, Poland]The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post. Please do not copy our work - photos and texts. We wish you a nice virtual tour on our blog! :)
"Dom do Góry Nogami" to jedna z tych atrakcji turystycznych dla całych rodzin, które są znane w Polsce od lat. Mimo to zainteresowanie ich zwiedzaniem nie maleje. Pierwszy taki domek odwiedziliśmy 7 lat temu, w Zakopanem. Mieliśmy wtedy koszmarnie słaby aparat fotograficzny, który robi zdjęcia gorsze niż obecnie wykonuje przeciętny telefon. Dodatkowo w domu było ciemno, co jeszcze utrudniało zrobienie tam jakiejkolwiek porządnej fotografii. Jeżeli mimo wszystko chcielibyście jednak porównać sobie wygląd obu chatek, stary post znajdziecie >>TUTAJ<<.

A skoro już mowa o starszych blogowych wpisach, to warto przy tej okazji wspomnieć także i o Chatce Baby Jagi pod Hajnówką, której odwiedzenie polecaliśmy Wam w zeszłym roku. Artykuł na ten temat jest dostępny >>TUTAJ<<. Choć była to całkowicie innego rodzaju atrakcja turystyczna dla rodzin z dziećmi, to jednak wspominamy o niej nieprzypadkowo - wygląd tamtego domku od zewnątrz przypomina właśnie piernikową chatę, która w Łebie stoi do góry nogami.

W sierpniu 2018 roku odwiedziliśmy całą rodziną nadbałtycki Krzywy Domek, który zaskoczył nas bardzo pozytywnie. Jest po prostu ładny. Świetnie wygląda zarówno od zewnątrz, jak i w środku. Wrażenia podczas jego zwiedzania są podobne do tych, których doznaliśmy w podobnej budowli w Zakopanem - osoby mające problem z błędnikiem zdecydowanie nie powinny tam wchodzić! Trudno jest się tam utrzymać w pionie, zwłaszcza na piętrze. Dla dzieci jest to rzecz jasna wspaniała zabawa... 

Tym razem byliśmy wyposażeni w dobry aparat fotograficzny, zatem i zdjęcia wyszły nam znacznie lepsze niż 7 lat temu. Mimo to nie są idealne, bo i w tym domku jest dość ciemno. Jeżeli jednak chcecie zobaczyć, jak wygląda wnętrze chatki, zapraszamy do obejrzenia naszych fotek.

Adres domu / Address:

ul. Brzozowa 12 
84-360 Łeba
Polska
CENNIK (dane z 2018 roku) / Price List (data from 2018):
                                         
       - bilet normalny / normal ticket - 11,00 PLN
- dzieci od 3 do 12 lat - ulgowy / concession ticket - 9,00 PLN

- dzieci do lat 3 - wchodzą za darmo / children under 3 years of age enter for free

Czas zwiedzania: 

Nie ma limitu czasowego, tzn. można tam siedzieć godzinami wedle woli, ale dokładne obejrzenie całego domku nie zajmie więcej niż 20-30 min.Widok na domek z piernika od zewnątrz

View of the house from the outside:

Jak wygląda wnętrze piętrowego domku

What does the interior look like:Czy polecamy odwiedzenie Krzywego Domku w Łebie?

Tak! Dlaczego? Myślę, że na to pytanie odpowiedzieliśmy już na początku, ale nie zaszkodzi powtórzyć. 

- domek jest po prostu ładny wizualnie, oglądanie go zarówno od zewnątrz, jak i w środku, to czysta przyjemność...

- jeżeli nie ma przeciwwskazań natury zdrowotnej, warto odwiedzić takie miejsce choć raz w życiu, by doświadczyć naprawdę nietypowego uczucia totalnego skołowania własnego mózgu, który nie do końca radzi sobie z tym, co się wokół nas dzieje... 


- jeżeli zwiedza się Łebę z dziećmi - będzie to dla nich ciekawe doświadczenie, które na 99% im się spodoba...


- jeżeli chce się sobie zrobić nietypowe fotki, to jest to jedno z miejsc, które zdecydowanie to umożliwia! My mieliśmy tu małe pole do popisu, bo musieliśmy biegać za Włóczykijątkiem, ale przy odrobinie szczęścia można sobie tam zrobić naprawdę wyjątkowe zdjęcia...

- bilety nie są wcale tanie, jeżeli planuje się to miejsce odwiedzić całą rodziną, ale za to nie ma limitu czasu przebywania wewnątrz, tzn. jeżeli ma się na to ochotę, można tam spędzić nawet kilka godzin... ;) 

- jeśli odwiedziło się taki domek w innym mieście lub kraju, zawsze warto zajrzeć i tutaj, by porównać ich wygląd i przypomnieć sobie wrażenia, których doświadcza się wewnątrz... 


****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.).
We decided to recommend you a visit in "Upside-down House" in Leba, on the Baltic Sea in Poland. It is unusual house because it's... upside down, or rather down the roof... :) It's not the only house of this kind, cause the other one can be visited in Szymbark's museum or in Zakopane. We visited the one placed in Zakopane 7 years ago. It is very easy to find, because it's nearby the most famous street in Zakopane: Krupowki: >>LINK<<. Near Hajnowka you can find a similar house - Hut od Baba Yaga. You can see it here: >>LINK<<.
  
We think that you should take the opportunity to visit this facility, because: 

1. Tickets are cheap (in 2011 normal ticket costs 11 zł = about 3 euros) and the visiting doesn't take much time. 

2. This is quite unique and really unusual place...

3. When you go inside, you will experience absolutely amazing feelings: to some extent lose the sense of orientation in space, and above all, lose the sense of balance. It is difficult to stand up straight there and even harder to move around inside the house. All the while gravity pulls the visitors to one of the walls. We can not exactly explain what is the cause, but the feeling is truly amazing and definitely worth to experience at least once in a lifetime.

4. All the furniture inside the house also stand upside down, or rather hanging from the ceiling, which looks really strange. Some of them can be seen in our photographs, but we don't show everything. The most unusual in this house is not so much how it looks, but how you feel inside of it.

WARNING: This house should not visit people who are in a state after ingestion of drugs or alcohol and persons with impaired sense of balance.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: