Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

18.03.2018

Siedlce humorystycznym okiem, czyli słów kilka o nowym przewodniku turystycznym po mieście pt. "Z Drozdem i Zbirkiem przez Siedlce"


Please do not copy our work - photos and text. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)


Nowy kieszonkowy przewodnik po Siedlcach, wydany nakładem Wydawnictwa Unitas, zaskakuje czytelnika i turystę na każdym kroku. Jakich niespodzianek można się w nim spodziewać, postaramy się wyjaśnić w naszej krótkiej recenzji. Opowiemy również pokrótce o spotkaniu z autorami książki, które odbyło się w marcu 2018 roku w Siedlcach.
Przede wszystkim przewodnik "Z Drozdem i Zbirkiem przez Siedlce" nie jest nudną pozycją, którą bierze się do ręki tylko wówczas, gdy jest to konieczne, tzn. wtedy, gdy chcemy jako turyści dotrzeć do zabytków nieznanego miasta. Książka nie tylko opowiada o tym, co w Siedlcach warto zobaczyć, ale robi to w sposób tak uroczy, zabawny i zaskakujący, że czyta się ją dla samej przyjemności czytania, nawet wówczas, gdy zwiedzania miasta wcale nie ma się w planach... A wszystko przez zabawne rysunki Mistrza Humoru Mirosława Andrzejewskiego oraz dowcipy pojawiające się na kartach książki.


- Bardzo serdecznie zapraszam do Siedlec i zachęcam do skorzystania z przewodnika noszącego tytuł "Z Drozdem i Zbirkiem przez Siedlce", po to, by poznać nasze ciekawe miasto. Jest tu co zwiedzać. Przewodnik proponuje 9 tras. W ciągu jednego dnia pewnie nie potrafimy zwiedzić całych Siedlec, ale 2 dni wystarczą, żeby poznać ich najciekawsze miejsca. Serdecznie zapraszam! - powiedział na spotkaniu z czytelnikami autor książki, ks. Henryk Drozd. Co więcej, w przewodniku zostało wymienionych nie tylko wiele zabytków, ale też aż 80 ciekawych miejsc w Siedlcach i okolicach, które warto odwiedzić i zobaczyć. I tu przyznam szczerze, że choć urodziłam się i wychowałam w tym mieście, to jednak nie wszystkie z tych miejsc znałam. A zatem i pod tym kątem książka jest w stanie zaskoczyć chyba każdego. 

Na spotkaniu autorskim, które odbyło się w marcu w siedleckim Muzeum Regionalnym, pojawiło się bardzo wiele osób, a książka sprzedawała się w szalonym tempie. Autorzy podpisali mnóstwo egzemplarzy, włączając w to nasz własny... ;) Ks. Henryk Drozd zdradził również, że pracuje już nad następnym przewodnikiem turystycznym, tym razem nieco większym, bo dotyczącym południowego Podlasia.


Przewodnik wydano z okazji 470-lecia miasta Siedlce oraz 200. rocznicy powstania Diecezji Siedleckiej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z książką (i miastem) na własną rękę, bo - zapewniamy zupełnie szczerze - naprawdę warto się z nimi zapoznać! :) ****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: