Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

26.05.2011

Dziennik Wypraw Dwóch Włóczykijów został otwarty!

   
Witaj w blogu Aliena i Sol!
Wellcome in our blog! 

English translation will appear here some day...
Please do not copy our photos, films and texts .
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)


Prosimy, by bez uzyskania zezwolenia nie kopiowano naszych zdjęć, filmów i tekstów, zarówno ze względu na prawny wymóg poszanowania dla naszych praw autorskich, jak i zwykłą ludzką przyzwoitość... :)

Jak można przeczytać w informacjach o nas, które znajdują się u szczytu strony, jesteśmy parą (wkrótce małżeńską), która dzieli ze sobą pasję podróżowania. Ponieważ od dłuższego czasu niemal wszędzie wyjeżdżamy razem, postanowiliśmy stworzyć wspólny blog, na którym podzielimy się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, co warto zwiedzić i dlaczego.

Chcemy, by ten blog był nie tyle osobistym Dziennikiem Wypraw, ile raczej czymś w rodzaju przewodnika turystycznego (stąd adres bloga) po krajach, miastach i pojedynczych miejscach, które uważamy za interesujące i polecamy ich odwiedzenie. W opisach tego, co i gdzie warto zwiedzić, nie zapominamy o zarekomendowaniu miejsc, w których turysta może dobrze zjeść, wypocząć czy się rozerwać. Zwracamy również uwagę na to, co może zainteresować zwłaszcza rodziny z małymi lub starszymi dziećmi.

Zależy nam na tym, by każdy znalazł w naszym blogu coś dla siebie, zatem będziemy go prowadzić dla tych wszystkich osób, które:

- trafiły tutaj przypadkowo,
- należą do naszych znajomych czy przyjaciół i są ciekawe naszych wypraw,
- nie należą do kręgu naszych znajomych, ale szukają ciekawych artykułów do poczytania w wolnym czasie,
- poszukują interesujących zdjęć i filmów z danych miejsc lub po prostu czegoś do pooglądania,
- chcą poczytać o ciekawostkach, dotyczących różnych miejsc, obiektów czy innych kultur,
- planują własną wyprawę i szukają inspiracji odnośnie tego, co i gdzie warto zwiedzić,
- szukają informacji o interesujących imprezach i eventach, w których warto wziąć udział,
- poszukują miejsca, w którym warto zatrzymać się na nocleg, wypocząć, dobrze zjeść, rozerwać się itp.

Każdy wpis na tym blogu będzie dotyczył innego miejsca czy obiektu, dzięki czemu łatwo i szybko będzie tu można znaleźć to, co kogoś w danym momencie interesuje. W trakcie takich poszukiwań warto korzystać z blogowej wyszukiwarki, która znajduje się na samej górze, w prawym pasku bocznym bloga.

Pierwsza, dość długa seria naszych wpisów, będzie dotyczyła Holandii i tego, co warto zobaczyć w tym kraju. Możemy opisać tylko to, co sami zwiedziliśmy, ale zapewniam, iż będzie tego naprawdę dużo. W każdym wpisie postaramy się jak najdokładniej pokazać i opisać określone miejsce, które dane nam było zobaczyć, a którego zwiedzenie uważamy za godne polecenia. Niewykluczone, iż seria ta będzie co jakiś czas przerywana wpisami o innej tematyce - np. o małych polskich miasteczkach, które odwiedzimy w najbliższych miesiącach. Planujemy również serię wpisów dotyczących Mediolanu, serię dotyczącą Hiszpanii (zwłaszcza okolic Barcelony), Chorwacji, a także serię poświęconą Paryżowi (tej ostatniej nie obiecujemy na 100%).

Jeżeli chodzi o zwiedzanie - nie jesteśmy wybredni. Jeździmy nie tylko do innych krajów czy miast, ale także do małych wsi, w których jest coś wartego ujrzenia. Na pewno nie omieszkamy polecić tutaj takich miejsc, m. in. tych usytuowanych na Podlasiu, które bardzo często stanowią nie lada atrakcję turystyczną, podczas gdy mało kto zdaje sobie sprawę z ich istnienia, bo nikt nie dba o ich promocję. Ponieważ jest to region, z którego pochodzi autorka bloga, na pewno zadbamy o to, by ogół społeczeństwa poznał te turystyczne ciekawostki, które można napotkać w jego obrębie. Nie zabraknie tu również opowieści o ciekawych miejscach znajdujących się na Mazowszu, Pomorzu, Lubelszczyźnie, na Śląsku, na Mazurach czy w polskich górach. 

Zachęcamy zatem do dodania naszej strony do obserwowanych (odpowiednie rubryki, które to umożliwiają można znaleźć po prawej stronie, w pasku bocznym). 

Nie przygotowaliśmy jeszcze wszystkich filmów, które zamierzamy dodawać do poszczególnych wpisów (jest ich bardzo dużo, a niestety czas Aliena jest ograniczony z racji wykonywanej na co dzień pracy), zatem nawet starsze wpisy będziemy stopniowo wzbogacać i uzupełniać, już po stworzeniu najnowszych. 

Wszystkie nasze posty będzie można odnaleźć w Spisie Treści u szczytu strony. Uporządkowaliśmy je tam tematycznie i alfabetycznie.

Zapraszamy do naszego bloga wszystkich miłośników podróży - na pewno znajdziecie u nas masę inspiracji odnośnie tego, co sami moglibyście zwiedzić! :) 

Bardzo prosimy o komentowanie naszych wpisów i zostawianie śladów po swojej wizycie w naszym blogu, gdyż wszelkie uwagi będą dla nas bardzo pomocne i ułatwią nam ustalenie tego, czego na blogu powinno być więcej, czego mniej, jak komponować poszczególne posty i co cieszy się największym zainteresowaniem. Zachęcamy również do udzielenia odpowiedzi w ankietach, które postaramy się czasem zamieszczać w pasku bocznym.

Dziękujemy za wizytę i serdecznie pozdrawiamy 
naszych Gości! :)

****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.). 

2 komentarze :

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: