Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

09.06.2015

Kilka sposobów na wsparcie ofiar trzęsień ziemi w Nepalu - pomóż!Please do not copy our photos and texts. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)


W kwietniu i maju 2015 roku w Nepalu doszło do dwóch ogromnych i tragicznych w skutkach trzęsień ziemi (7.4 oraz 7.8 w skali Richtera). Warto jest zrobić coś pozytywnego i wspomóc ofiary tych kataklizmów, których jest już ponad 8 milionów! Można tego dokonać w bardzo prosty sposób - wpłacić dowolną kwotę np. na odpowiednie konta Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH). Szczegóły >>TUTAJ<<. Można również kupić (w cenie 25 PLN) specjalnie w tym celu stworzoną koszulkę SOS NEPAL (nie dość, że pomoże się potrzebującym, to jeszcze zyska się pamiątkę za udział w akcji): >>TUTAJ<<. Gorąco zachęcamy do udzielenia swojego wsparcia tym, którzy tak bardzo go potrzebują! :)


Pomóc można także na stronie www.unicef.pl/nepal, a nawet jeszcze prościej: wysyłając SMS o treści NEPAL pod numer 7245 (2,46 PLN).

Źródło fotki: >>KLIK<<

Mieszkańcy Rybnika mogą pomóc również w inny sposób. Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach (www.dkchwalowice.pl), mieszczący się przy ul. 1 Maja 91B w Rybniku, zaprasza wszystkich zainteresowanych w czwartek, 11 czerwca 2015 roku, o godz. 18.00, na spotkanie zorganizowane w ramach akcji pomocy mieszkańcom Nepalu po trzęsieniu ziemi. Będzie to prezentacja charytatywna Ewy Kostrzewy pt. Nepal potrzebuje pomocyWstęp kosztuje 10 zł. Całość dochodu z pokazu przekazana zostanie na rzecz pomocy mieszkańcom Nepalu, zwłaszcza uczniom jednej z nepalskich szkół. Pieniądze zostaną zebrane i przekazane przez fundację o nazwie "SCHOOLS FARAWAY" - Szkoły Na Końcu Świata: www.szkolynakoncuswiata.org.

Obraz zniszczeń po trzęsieniach ziemi w Nepalu jest straszny. Ponad 3 mln ludzi koczuje pod gołym niebem lub w prowizorycznych miasteczkach namiotowych. Runęło sporo unikatowych zabytków, w tym w zamieszkałej przez 1,5 mln ludzi Kotlinie Katmandu, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
"Nepal to kraj w przybliżeniu o połowę mniejszy od Polski, bardzo urozmaicony kulturowo. Posiada dużo większe zagęszczenie ludności na km2 niż Polska. Zamieszkuje go kilkadziesiąt plemion posługujących się wieloma językami. Obowiązuje tutaj około pięciu kalendarzy, dzięki czemu można kilkukrotnie w roku przeżyć Sylwestra! Dwie główne religie, kształtujące życie w tym kraju, to buddyzm i hinduizm, których świątynie są gęsto rozsiane na całej powierzchni. Północną granicę tego kraju tworzą najwyższe góry świata, Himalaje, one też stanowią największy czynnik przyciągający turystów. Jest to doskonałe miejsce do uprawiania wysokogórskich trekkingów. Nepal dysponuje dziesięcioma parkami narodowymi, które umożliwiają obserwację dzikich zwierząt. Ten niewielki kraj ze swoimi cudami architektonicznymi i przyrodniczymi wywołuje piorunujące wrażenie, które pozostawia ślady nie do zatarcia. W samodzielną podróż do Nepalu w roku 2013 wybrały się dwie kobiety ze Śląska, Ewa Kostrzewa i Mariola Włosińska. Przyciągnęła je tutaj chęć zobaczenie najwyższego szczytu świata, czyli Mount Everestu. Nie wybrały się na trekking, ale dotknęły go swoimi zmysłami. Wykorzystując rożne lokalne środki lokomocji przemierzyły Nepal od Nagarkot na wschodzie po park Bardia na zachodzie, przez Katmandu i Pokharę. Podczas podróży doszły do wniosku, że Nepal to nie tylko Himalaje. Podróżując samodzielnie bez przewodników  i pilotów zdane były często na pomoc lokalnej ludności, która okazała się bardzo otwarta i przyjazna. Podczas tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi w kwietniu 2015 roku zniszczeniu uległo wiele zabytków, które udało im się wcześniej zobaczyć. Setki tysięcy osób zostało poszkodowanych i czekają na pomoc" - apelują organizatorzy spotkania. Ewa Kostrzewa to miłośniczka aktywnego spędzania wolnego czasu i podróżowania po Polsce i świecie na własną rękę. Wielokrotna uczestniczka różnych spotkań podróżniczych, laureatka między innymi Festiwalu Podróżnika im. Mateusza Hryncewicza w roku 2011, Festiwalu Slajdów Podróżniczych Śląskiego Stowarzyszenia Podróżniczego „Garuda” w Katowicach w latach 2012 oraz 2015. Jest również autorką bloga: spragnieniprzygody.blogspot.com. Warto zobaczyć ją i posłuchać jej opowieści o Nepalu - polecamy! A na zachętę publikujemy w dzisiejszym poście kilka fotografii tej podróżniczki, zrobionych właśnie w tym kraju.
****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.).

2 komentarze :

  1. Ja również słyszałam o zbiórce bandaży, plastrów, strzykawek, igieł, podstawowych leków ale niestety u mnie chyba tego nie ma... ale muszę się zorientować :) Bardzo fajnie, że również nagłaśniasz tą sprawę ! Pozdrawiam, http://skarbusiowa-garderoba.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Poproszono nas o napisanie na ten temat i uznaliśmy, że warto. Zawsze warto pomagać, prawda...? :)

      Usuń

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: