Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

22.12.2011

O tym, jak wyglądają Siedlce zimą i w okresie przedświątecznym [How Siedlce looks like in winter and before Christmas (Poland)]The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post.
Please do not copy our photos, films and texts.
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)


Na naszej stronie zapanowała zima, a wyjątkowe gwiazdkowe dekoracje znikną z bloga dopiero po święcie Trzech Króli. Ponadto, by odpowiednio wpasować się w przedświąteczną atmosferę, postanowiliśmy stworzyć nowy post w duchu bożonarodzeniowym. Dlatego pokażemy Wam dzisiaj Siedlce w zimowej aurze.
Zdjęcia prezentowane w niniejszym wpisie powstawały na przestrzeni kilku lat - od 2009 do 2012 roku (artykuł jest stopniowo uzupełniany o nowe fotografie). Część z nich zrobiliśmy sami, inne otrzymaliśmy od znajomych. Pod wszystkimi zdjęciami można natomiast znaleźć krótki świąteczny filmik - to jedna z kolęd w wykonaniu młodych siedlczan. Autorem filmu jest Jarek, który podarował nam również niektóre z zamieszczonych poniżej fotek. Zaprezentowaliśmy je w kolejności od tych najstarszych po najnowsze.


2009

Lampki na drzewach wieszane są w Siedlcach wzdłuż ulicy Piłsudskiego już od wielu lat. Pojawiają się w okolicy 6 grudnia. Od tego momentu spacer tą ulicą powoduje natychmiastowy zastrzyk świątecznego nastroju. Myślę, że da się to zauważyć nawet mimo tego, iż w czasie, gdy zrobiono powyższe fotki, nie było na chodnikach ani odrobiny śniegu. W tym roku centrum miasta wyglądało bardzo podobnie jak w latach ubiegłych. W ostatnich dniach śnieg niespodziewanie się pojawił, co troszkę zmieniło krajobraz. Mróz jest mikroskopijny, ale mamy nadzieję, że śnieg utrzyma się przynajmniej do świąt... :) Kilka innych tegorocznych (jeszcze bezśniegowych) zdjęć miasta można zobaczyć w naszym poście mikołajkowym: >>LINK<<.


2010RATUSZ "JACEK"
[CITY HALL]
PARK "ALEKSANDRIA"

Przepiękne lodowe rzeźby, które można zobaczyć na zamieszczonych powyżej zdjęciach, postawiono na Placu Generała Sikorskiego jako dodatkową atrakcję podczas miejskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2010 roku. Rzeźby miały jednocześnie upamiętniać fakt, iż 11 stycznia 1940 roku w Siedlcach zanotowano rekordowo niską temperaturę wynoszącą -41 stopni Celsjusza, co na szczęście nigdy później się nie powtórzyło (i oby tak zostało!)... ;)

Świetliste anioły również pojawiły się w Siedlcach w 2010 roku. Przed świętami ustawiane są teraz rokrocznie obok skrzyżowania ulicy Piłsudskiego z ul. Armii Krajowej, u stóp więzienia.


2010 / 2011
URZĄD MIASTA
[CITY COUNCIL]

2012PARK "ALEKSANDRIA"Niestety zdjęcia nie są w stanie oddać w pełni uroku, który roztacza wokół siebie blask rozświetlonych choinkowych lampek, ale mamy nadzieję, iż udało nam się przybliżyć przynajmniej w drobnym zarysie, jaki jest rzeczywisty czar zademonstrowanych tutaj świątecznych dekoracji. W przyszłości postaramy się pokazać w blogu inne miejscowości w świątecznej lub po prostu zimowej szatce, a tymczasem zapraszamy do posłuchania kolędy z zamieszczonego poniżej filmu. 

Zaś tym wszystkim, którzy poświęcili chwilkę czasu na obejrzenie i/lub przeczytanie tego wpisu, jak również wszystkim stałym czytelnikom naszego bloga życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT i Szczęśliwego Nowego Roku 2012 - oby te Święta były dla Was wyjątkowe i zapisały się w Waszej pamięci na zawsze! :) 


FILM:
****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.). 

To properly fit into pre-Christmas atmosphere, we decided to create a new post in the spirit of Christmas. Therefore, we will show you today Siedlce City in winter weather. Images shown in this article were created over several years - from 2009 to 2011. Some of them we made ourselves, others we get from our friends. Under all photos can be found a short holiday movie - it is one of the carols performed by young residents of the city. The author of the video is our friend Jared (Jarek), who also gave us some of the photographs listed above. Photos are presented in order from oldest to the latest.

Lights are hung on the trees along the Pilsudski Street in Siedlce for many years. It appears around 6 December. Angels appeared in Siedlce in 2010. While some of the photos taken, there was not a bit of snow. This year downtown looked very much like in previous years. In recent days, the snow suddenly appeared, which changed the landscape a bit. Frost is minimal, but we hope that the snow will continue at least until Christmas ... :) A few other photos of this year's snowless city can be seen in one of our previous posts: >> LINK <<. 

Beautiful ice sculptures, that can be seen on several photographs, were placed on the General Sikorski Square as an additional attraction at the city finals of the Great Orchestra of Christmas Charity in 2010. Sculptures were also commemorating the fact that 11 January 1940 in Siedlce reported record low temperature of -41 degrees Celsius, which fortunately never again does not happen again (and hopefully so is !)... ;) 


Unfortunately the pictures are not able to give fully of charm, which offers glow lit Christmas lights, but we hope that we managed to bring at least in small outline, what is the real magic of Christmas decorations demonstrated here. In the future we will try to show in our blog how other cities in Poland look like in the Christmas or just in the winter weather.

All those who took the time to watch and/or read this post, we wish you Merry Christmas and Happy New Year 2012 - let this Christmas will be special for you and let sign up in your memory forever! :)


28 komentarzy :

 1. pięknie swiatecznie..a Krakow tez co roku na bogato ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ależ tu się świątecznie zrobiło ;) uwielbiam oglądać pięknie przystrojone miasta :D co do choinki, to ubraliśmy u nas w Toruniu, co by juz teraz poczuć atmosferę świat. a dzisiaj i tak jedziemy do rodziców do Gorzowa, więc tam czeka mnie kolejne ubieranie drzewka :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Lodowe rzeźby oraz te anioły są przecudowne :) Sama chciałabym mieć przy nich zdjęcie. Robią ogromny efekt!

  Że nie zdążyłam zobaczyć wczoraj tego wpisu, to wpadam jeszcze raz i ponownie składam życzenia Wesołych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :)
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe dekoracje! ;) UWielbiam, kiedy mikasto świeci takimi światłełkami ;) Dziękuję i również życzę szczęśliwych Świąt ;*

  OdpowiedzUsuń
 5. sliczne widoki!!!Dziekuje za zyczenia i tez wysylam Swiateczne calusy!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wesołych Świąt:)
  A w Nowym Roku realizacji wszystkich (lub prawie wszystkich) planów i marzeń podróżniczych:)
  E&P z podroze-ep.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. dziękuję za życzenia i też Wam życzę szczęśliwych, magicznych, udanych świąt oraz udanego zabawowego sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 8. dziękuje za życzenia i nawzajem :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Kochani! Życzę Wam wesołych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej atmosferze, a przede wszystkim życzę Wam spełnienia Waszych wszystkich najskryszych podróżniczych marzeń, tych dużych i tych takich całkiem malutkich.
  Ściskam mocno!
  Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne zdjęcia,zwlaszcza te aniołki z lampek.

  Wesołych świąt pod piramidami ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ależ piękne zdjęcia! Cudne w Świętach jest to, że wszystko wygląda tak bajecznie. Mój Rzeszów w świątecznej szacie też jest magiczny, nawet śniegu niespecjalnie trzeba, by poczuć tę atmosferę - choć oczywiście jeśli jest, bardzo pomaga :) Fajnie, że tacy z Was lokalni patrioci i chwalicie się urokami swoich stron :) Dziękuję za życzenia i życzę Wam również niezapomnianych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie na wsi nie ma tylu świecidełek... ale też jest cudownie i magicznie :)) Wszystkiego dobrego i czekoladowego w te Święta, kochani! :))

  OdpowiedzUsuń
 13. W Gdyni też jest ładnie. Szczególnie ładnie oświetlona jest ul. Świętojańska i Skwer Kościuszki. Kiedy przyjechałem do Łukowa, mojego rodzinnego miasta, zderzyłem się ze smutną rzeczywistością. Niestety w Łukowie jest "ciemno" i smutno na święta. Zazdroszczę pięknie oświetlonych Siedlec. A lodowe rzeźby? No bajka!!!

  Od siebie życzę szczęśliwego Nowego Roku i spełnienia wszelkich (szczególnie tych podróżniczych) marzeń. R.

  OdpowiedzUsuń
 14. i like everything here!

  http://paquetevistasbien.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. O kurczę, w tamtym roku czegoś takiego chyba nie było [przynajmniej nie widziałam^^]. Coś pięknego. Ten podświetlony... lód[!] :O

  Nie zawsze doceniałam urok Siedlec, kiedy spieszyłam się do autobusu [nie korzystałam z komunikacji miejskiej, bo... no bo jakaś dziwna tam jest ;D]

  OdpowiedzUsuń
 16. ładnie, tak zimowo.... aż tęskno za śniegiem :o)
  dziękuję za odwiedziny na moim blogu!

  OdpowiedzUsuń
 17. Zajęczak:

  Dzięki za wizytę w naszym blogu.

  Co do komunikacji miejskiej w Siedlcach, to rozumiem Cię w 100%-ach. Kiedyś była normalna, ale potem miasto wymieniło w autobusach kasowniki i wprowadziło jakieś dziwne karty miejskie. Szczerze mówiąc od tamtej pory sama przestałam jeździć autobusami, bo nie za bardzo wiem, jak się takich kart używa i gdzie się je wyrabia. Jeżeli już muszę gdzieś dojechać, to po prostu kupuję bilet u kierowcy... ;)

  Pozdrawiam
  Sol

  OdpowiedzUsuń
 18. przepiękne zdjęcia :) podobają mi się dekoracje jakie co roku są wymyślane żeby ozdobić miasto, zauważyłam że z roku na rok coraz piękniej miasta wyglądają, dużo serca jest wkładane w wykonywanie dekoracji :)
  dziękuję ślicznie za pamięć i życzenia. Ja również Wam życzę wszystkiego co najlepsze :) oby Wasze marzenia się spełniły :)
  i udanej zabawy do białego rana :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Szanowni Włóczykije, składam Wam serdeczne życzenia z okazji nadchodzącego Nowego 2012 Roku! Zdrowia, radości, szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń! Oby ten rok był dla Was jeszcze lepszy niż poprzedni:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Wzajemnie,
  WSZYSTKIEGO NAJNAJSZEGO
  I SZCZĘŚLIWEGO ROKU 2012! :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Jeju, jak ja się wzruszyłam. Mieszkałam w Siedlcach od 1997 do sierpnia 2002 roku i bardzo, ale to bardzo dobrze ten czas wspominam. Głównie ze względu na ludzi, bo miasto nie było tak piękne jak teraz, bardziej siermiężne. I do tego ten absurdalny zakaz sprzedaży wszelkiego alkoholu po 19 (każdego dnia!). Piję bardzo mało, ale ten zakaz spowodował, że co wieczór po 19 miałam ochotę na piwo, haha. Bardzo mi się teraz zatęskniło za Siedlcami, tym bardziej, że mam tam przyjaciół. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. Cieszę się, że mój post o Siedlcach wywołał w kimś takie odczucia. Mieszkam w tym mieście od urodzenia i czuję się do niego głęboko przywiązana. W przyszłości planuję opisać dokładniej to, co warto w nim zobaczyć, ale czekam na cieplejsze pory roku, bo wówczas będę mieć ciekawsze fotki. W tym roku zima jest mało malownicza... ;)

  Pozdrawiam
  Sol

  OdpowiedzUsuń
 23. Sol - to jest tak, że jak się człowiek przemieszcza mieszkać do innego miasta, to najpierw jest wielka samotność, a potem wielka wspaniała przygoda, która zostawia ślad, a Siedlce już zawsze będą miały pokoik w moim sercu. Będę wdzięczna za więcej zdjęć, bo nie byłam tam lata całe (nie jeżdżę do Polski za często, a moja mama w Koszalinie, więc nie ma jak i tu, i tu). Pisałam do Tygodnika Siedleckiego felietony przez kilka lat, nawet jeszcze z Irlandii się kilka ukazało, pod tym samym tytułem, co teraz mój blog codzienny (sentyment do tytułu pozostał :-), ale pewnie tego nie pamiętasz, bo ze zdjęć wnioskuję, żeś młodziutka, a ja przecież 9 lat temu wyjechałam. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 24. Dzięki za cynk o nowych zdjęciach, obejrzałam sobie wszystkie jeszcze raz, a co sobie będę żałować.

  OdpowiedzUsuń

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: