Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

11.12.2013

XVI Targi Rękodzieła Artystycznego w Siedlcach w dn. 7 i 8 grudnia 2013 roku [16th Crafts Fair in Siedlce (Poland) on 7 and 8 December 2013]The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post.
Please do not copy our work - photos and texts. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)

O Targach Rękodzieła Artystycznego w Siedlcach opowiadaliśmy w blogu dwa lata temu. W tym roku odbyły się one w Parku Handlowym Arche przy ulicy Brzeskiej już po raz szesnasty. Postanowiliśmy napisać Wam o nich ponownie, ponieważ tym razem... sami wzięliśmy w nich udział! :) Dołączyliśmy z biżuteryjnym asortymentem Sklepiku z marzeniami do stoiska znajomej właścicielki kwiaciarni, która sprzedawała własnej roboty choinki z makaronu i szyszek (fotki kramiku poniżej).

W bożonarodzeniowym jarmarku w dniach 7 i 8 grudnia 2013 roku wzięło udział ponad 130 wystawców z Polski, Ukrainy i Białorusi. Jak co roku, można tam było zakupić wszelkiego typu rękodzielnicze wyroby - począwszy od tych spożywczych (wędliny, miody, sery itp.), przez włókiennicze i hafciarskie (chodniki, wełniane koce, obrusy, chusty, ozdoby i ubrania robione na szydełku, ubiory i ozdoby z filcu itp.) oraz ceramiczne, rzeźbiarskie i malarskie (rzeźby i obrazy różnego typu) aż po biżuterię i ozdoby świąteczne wykonane różnymi metodami i z rozmaitych materiałów (anioły, choinki, bombki, stroiki, wieńce adwentowe itp.). Ponadto zwiedzający mieli możliwość uczestnictwa w kilku rodzajach warsztatów rękodzieła, porozmawiania z częstującym słodyczami Mikołajem, posłuchania i obejrzenia występów lokalnych kapel ludowych takich jak Wiśniewiacy, Sokołowianie oraz Zespół Seniora z Radomyśli, a także grającego i śpiewającego Janka Muzykanta z Podlasia - pana Mieczysława Borkowskiego.

By niepotrzebnie nie przedłużać, przechodzimy do prezentacji naszych zdjęć przywiezionych z targów. Niestety musieliśmy je robić w ogromnym pośpiechu, gdyż ograniczała nas nieco konieczność pilnowania własnego stoiska... Część fotografii zrobiliśmy telefonem, gdyż w sobotę nie mieliśmy przy sobie aparatu. Mamy jednak nadzieję, że wybaczycie nam jakość fotek i mimo wszystko się Wam one spodobają! :)


ZESPOŁY LUDOWE i Pan Mieczysław Borkowski
[FOLK BANDS & Mr Mieczyslaw Borkowski]:STOISKA Z WYROBAMI RĘKODZIELNICZYMI
[STANDS OF HANDICRAFT PRODUCTS]:To, co nam się ogromnie w tych targach spodobało, to możliwość handlu wymiennego z innymi wystawcami. Pod koniec jarmarku niemal wszyscy wymieniali się między sobą różnego rodzaju rękodziełem, dzięki czemu każdy chętny do tego rodzaju wymiany przywiózł do domu coś nowego, na co nie musiał wydawać pieniędzy... ;)

Jeżeli nigdy dotąd nie odwiedziliście tego rodzaju bazaru, a będziecie mieli ku temu okazję - gorąco Was do tego zachęcamy, zwłaszcza przed świętami. To doskonała okazja wsparcia rodzimej ludowej twórczości i zaopatrzenia się w przepiękne, oryginalne prezenty dla rodziny i znajomych! :)

Na koniec krótka uwaga kierowana do osób znajdujących się na zdjęciach: jeżeli ktoś odnalazł siebie na którymś z nich, a nie chce być na nim widoczny, może poprosić nas o skasowanie fotki lub przerobienie jej w taki sposób, by nie było tam widać jego twarzy. Wystarczy poprosić o to w komentarzu do niniejszego artykułu... :)
 

****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.).
In the sixteenth Crafts Fair in Siedlce on 7 and 8 December 2013 was attended by over 130 exhibitors from Poland, Ukraine and Belarus. As every year, you could buy there any type of handicraft goods: food (meats, honey, cheese, etc.), textile and embroidery (rugs, blankets, tablecloths, scarves, ornaments and clothes made ​​of crochet, clothing and ornaments made ​​of felt, etc. .) ceramics, sculpture and painting (paintings and sculptures of various types) as well as jewelry and ornaments made by different methods and with different materials (angels, Christmas trees, Christmas ornaments, decorations, Advent wreaths, etc.). We also for the first time took part in the fair ("Shop of dreams" stand). We sold homemade handmade jewelry.

The visitors had the opportunity to participate in several types of handicrafts workshops, talk with Santa Claus, listen and watch performances of local folk bands from Wisniew, Sokolow and Radomysl, as well as playing and singing Mr. Mieczyslaw Borkowski. 

We did photos in a huge hurry, because we had to watch our own exhibition stand. That's why our photos are not of the highest quality. However, we hope that you will forgive us... ;)

If you have never visited this kind of bazaar, and you will have an opportunity - we strongly encourage you to this, especially before Christmas. This is an excellent opportunity to support people's creativity and to purchase beautiful, original gifts for family and friends! :)  


9 komentarzy :

 1. Cudeńka! Drewniane szkatułki i zegary niesamowicie mnie urzekły. Uwielbiam wszelkie targi i jarmarki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uwielbiam i też mam chrapkę na te drewniane szkatułki, bo co roku przykuwają moją uwagę. No ale jakoś ciągle mi kasy brakuje i odkładam zakupy na rok kolejny... Mam nadzieję, że w końcu się w nie zaopatrzę... ;)

   Pozdrawiam,
   Sol

   Usuń
 2. uwielbiam takie jarmarki, ja chodziłam ostatnio po takich w pobliskich miejscowościach, tylko zdecydowanie mniejszych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, ten jarmark jest dość spory. Odbywa się w dużym budynku, w dwóch osobnych wejściach, więc niejako podwójnie (w jednym wejściu - jedzenie itp., w drugim są stoiska z rękodziełem). Polecam! :)

   Usuń
 3. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! Dzięki Tobie zawsze sobie przypominamy o zrobieniu posta z życzeniami... ;)

   Usuń
 4. W mojej pracy imprezy branżowe zwykle kończą się wymianą fantów ;) Np. z Pikniku Poznaj Dobrą Żywność wróciłam z pysznościami ze stoisk sąsiadów :)

  PS: A gdzie Sklepik z marzeniami na fotkach?! :D (Chyba że przegapiłam Was;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaraz pod informacją o tym, że tam mieliśmy stoisko. Pierwszych 5 zdjęć oprócz tych 2 wstępnych. Na fanpage'u Sklepiku z marzeniami na Facebooku są zdjęcia ze mną i R., ale tutaj ich nie wrzucaliśmy, bo nie podoba mi się, jak wyszłam itp. Tam je wrzuciłam, bo... jakoś chyba wypadało, ale nie chciałam ich publikować w blogu, więc wstawiłam tylko zdjęcia samego stoiska, bez nas... ;)

   Usuń
  2. Czyli przegapiłam :) Ale to wszystko dlatego, że się schowałaś! Acz gdziesik tam rąbek Ciebie wystaje (chyba Ciebie, Sol :P ) - przegapiłam, ale jak mi się palcem pod nosem pokaże, to dojrzę wszystko ;)

   A inwentaryzacja powoli zbliża się ku końcowi – z pierwszym dniem nowego roku może jej nie zamknę, ale do tygodnia mam nadzieję to zrobić. A też opornie mi wszystko idzie, zwłaszcza przez święta – i w domu, i w pracy jest co robić na koniec roku…

   Usuń

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: