Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

05.11.2015

Zdjęcia ze spaceru po Parku w Wilanowie [Virtual tour of the Park in Wilanow (Warsaw, Poland)]Please do not copy our work - photos and texts. 
We wish you a nice virtual tour on our blog.
Park w Wilanowie odwiedziliśmy w ostatni weekend września br. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na dokładne zwiedzenie tego miejsca, ale jakimś cudem zdążyliśmy obejrzeć zarówno sam park, jak i wnętrze pałacu, w ciągu jakichś trzech godzin. Niestety było to zwiedzanie w biegu. Dosłownie: w biegu. Dlatego już na wstępie uprzedzamy, że ktoś, kto chce zobaczyć to miejsce dokładnie, powinien zarezerwować sobie na to o wiele więcej czasu.
Pogoda była wymarzona do spacerowania... Do fotografowania już mniej, bo ostre słońce utrudniało robienie zdjęć (zwłaszcza w pośpiechu). Mimo to zdecydowaliśmy się je Wam pokazać, bo doszliśmy do wniosku, że warto o tym miejscu napisać choć kilka słów i zachęcić do jego obejrzenia. Jeżeli w przyszłości zrobimy lepsze fotki - po prostu wymienimy stare na nowe... ;) 

Od 24 października w Parku wilanowskim jest nawet jeszcze wspanialej, bo można tam zobaczyć cudowną, jesienno-zimową wystawę "Królewski Ogród Światła" - wieczorami wszystko jest tam przepięknie, baśniowo rozświetlone. W innym naszym poście można zobaczyć przywiezione stamtąd zdjęcia. Tymczasem zaprezentujemy Wam zaś jesienne fotki widzianego z zewnątrz pałacu, okolicznych budowli, a także otaczającego je przepięknego ogrodu.

Aktualne ceny biletów i godziny otwarcia można zawsze znaleźć na oficjalnej stronie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie: http://www.wilanow-palac.art.pl/. Można tam również odnaleźć informacje dotyczące historii tego miejsca, których - z tego właśnie powodu - postanowiliśmy tutaj dodatkowo nie powtarzać. Zapraszamy zatem do obejrzenia naszych pośpiesznych fotografii...


Na zdjęciu powyżej: kasa, w której można zakupić wejściówki do parku i/lub pałacu.
Na zdjęciu powyżej: stoisko z pamiątkamiNa zdjęciach powyżej i poniżej - widok na oranżerię, w której odbywała się akurat Wystawa Prac Dyplomowych Florysta 2015 "Appassionato", o której pisaliśmy w poprzedniej części fotorelacji z Parku w Wilanowie. Więcej zdjęć oranżerii oraz prac polskich florystów, które można było zobaczyć na wystawie, można znaleźć w naszym poprzednim poście.

Naszemu spacerowi towarzyszyła iście anielska aura! ;)


Mamy szczerą nadzieję, że nasza kilkuczęściowa fotorelacja zachęci kogoś do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca i zobaczenia go na własne oczy...


Więcej o Parku i Pałacu w Wilanowie w innych naszych postach. Wszystkie części fotorelacji:

1. Wystawa Prac Dyplomowych Florysta 2015 "Appassionato" w Parku wilanowskim w Warszawie [Florists Diploma Works Exhibition 2015 'Appassionato' in Warsaw, Poland]: >>LINK<<


2. Zdjęcia ze spaceru po Parku w Wilanowie [Virtual tour of the Park in Wilanow (Warsaw, Poland)]: >>LINK<<


3. Królewski Ogród Świateł w Parku wilanowskim - zimowa feeria barw, którą warto zobaczyć! :) [Royal Garden Lights in the Park Wilanow - Winter blaze of color, which is worth seeing!]: >>LINK<<


4. Wnętrze Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie >>LINK POJAWI SIĘ WKRÓTCE<<


****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.). 

10 komentarzy :

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki! :* Myślę, że to miejsce jest tak piękne, że nawet jak człowiek się nie stara lub ma słaby aparat, to i tak mu zdjęcia ładne wyjdą... ;)

   Usuń
 2. Niezłe zdjęcie z aniołkiem :)
  Uwielbiam spacery z rodziną, a gdy temu jeszcze towarzyszą takie widoki to coś wspaniałego. Z chęcią bym się tam wybrała. Już sobie wyobrażam jak piękne zdjęcia można by tam zrobić przykładowo na bloga :)
  Córcia Wam towarzyszyła? Bo trzy godziny to dla maleństwa jednak było by długo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasze dziecko jest niezmordowane. I faktycznie była z nami, ale szalała z dziadkami po parku, w czasie gdy my zwiedzaliśmy wnętrze pałacu. Przez to nie mamy rodzinnych zdjęć z tego spaceru, bo się z nimi rozdzieliliśmy, a gdy już się spotkaliśmy ponownie, to musieliśmy wychodzić, bo Rafał był zapisany do chirurga dentystycznego na usuwanie ósemki i czas nas gonił. No ale mamy nadzieję wybrać się tam ponownie na spokojnie. Może się uda jeszcze jesienią, a jak nie, to pewnie wiosną tam pojedziemy. Zdjęcia można tam porobić cudowne. Do tej pory żałuję, że nam się wtedy nie udało zrobić żadnej fotki z córą... ;) Ale tak się śpieszyliśmy, że nawet nam to do głów nie przyszło... ;)

   Usuń
 3. tak dawno temu byłam w Parku w Wilanowie, że już zapomniałam jak tam pięknie :)
  super zdjęcia:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pałac w Wilanowie jest bardzo podobny do Pałacu Branickich w Białymstoku. Muszę przyznać, że to piękne miejsce.

  Dziękuję za komentarz na moim blogu! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. What a beautiful place! Your photos are gorgeous!!! :) :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękny park! :)
  http://milionymysli.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: