Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

11.04.2016

Marcowy spacer po Starówce w Poznaniu w deszczowy dzień [March stroll through Old Town in Poznan (Poland) on a rainy day]


Please do not copy our work - photos and texts. 
We wish you a nice virtual tour on our blog.


Poznań odwiedziliśmy w drugiej połowie marca 2016 roku. Był to dość chłodny weekend, co nie przeszkodziło nam w spacerowaniu. Udało nam się obejść Starówkę za dnia i w nocy (zdjęcia nocne pokażemy w blogu za kilka dni). Poza tym zwiedziliśmy kilka kościołów, muzeum znajdujące się w Ratuszu oraz Palmiarnię. Wszystkie te miejsca postaramy się wkrótce pokazać w osobnych artykułach oraz w jednym zbiorczym, zawierającym w sobie linki do wszystkich tekstów. Zrecenzowaliśmy również Hotel Topaz, w którym zatrzymaliśmy się w trakcie wyjazdu.


Dziś zdecydowaliśmy się zabrać Czytelników strony na szybki wirtualny spacer po poznańskiej Starówce i jej najbliższej okolicy. Publikowaliśmy już zdjęcia zrobione podczas wielkanocnego jarmarku, ale przywieźliśmy ich o wiele więcej... Zdecydowaliśmy się podzielić artykuł na dwie części - zdjęcia dzienne i fotki zrobione nocą, ponieważ jest ich zbyt dużo, by umieścić wszystkie w jednym poście. 

Poznań jest bardzo pięknym miastem o wspaniałej architekturze. Zaskoczyło nas to, jak rozległe i kolorowe jest Stare Miasto. A także to, jak wielu obcokrajowców można tam spotkać, nawet w tak nieciekawej turystycznie porze roku. Mamy nadzieję, że zachęcimy kogoś do odwiedzenia tego miasta i zobaczenia go na własne oczy. Osobiście musimy tam kiedyś powrócić choćby dlatego, że nie udało nam się zobaczyć koziołków na Ratuszu. Utknęliśmy w korku i spóźniliśmy się zaledwie o kilka minut, a ponieważ koziołki bodą się tylko raz dziennie, o godz. 12.00 w południe, musimy czekać do następnej wizyty w Poznaniu, by je wreszcie zobaczyć... ;) Jeżeli ktoś z naszych Czytelników posiada zdjęcie, na których je widać, będziemy wdzięczni za jego nadesłanie do nas - chętnie zamieścimy je w tym poście, podpisując, kto jest autorem fotografii.


Ratusz Miejski i jego najbliższa okolica
[City Hall and its nearby surroundings]:


****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)


By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.). 

9 komentarzy :

 1. Ja uwielbiam podróżować! Pięknie tam :3

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. BYłam na poznańskim rynku :) jest bardzo ładny, choć całkiem inny od lubelskiego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt. Nas te kolorowe domy zachwyciły, bardzo radośnie to wygląda... :) Przypomniałaś mi, że obfotografowaliśmy kiedyś również ten lubelski rynek i wciąż nie zamieściliśmy zdjęć w blogu. Jak skończymy serię o Poznaniu, to może weźmiemy się za Lublin! :D

   Usuń
 3. Piękne zdjęcia, dziękuję za wirtualną wycieczkę. :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Poznań jest cudownym miastem, po którym mogłabym się włóczyć godzinami ( co przecież kiedyś robiłam, bo to tam umawialiśmy się z moim Ślubnym na randki!). Chętnie przeczytam i obejrzę Wasze kolejne reportaże!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazdroszczę wam pobytu w Poznaniu. To naprawdę piękne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nie byłam nigdy w Poznaniu, żałuję :( Muszę koniecznie tam pojechać i pozwiedzać!

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba to jest czas, żebym wreszcie się wybrała do Poznania. Super zdjęcia !! Były one robione przy pomocy statywu? Jeśli nie to ogromne brawa za talent. Są mega proste jeśli chodzi o linie poziomu!
  Świetny wpis!
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! :) Zdjęcia robiliśmy bez statywu, ale faktycznie bardzo się staraliśmy trzymać aparat w taki sposób, by fotki były równe... ;) Nie zawsze się udaje, ale tutaj jakoś wyszło, na szczęście! :)

   Usuń

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: