Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

19.06.2016

Darmowe gadżety szkolne dla potrzebujących dzieci - kilka słów o akcji i wywiad z jej organizatorem - Mateuszem Pawłowskim


Please do not copy photos and text. 
We wish you a nice virtual tour on our blog.


Kilka miesięcy temu powstała pewna inicjatywa społeczna, którą chcielibyśmy polecić. Akcja polega na rozdawaniu darmowych gadżetów szkolnych dla potrzebujących ich uczniów, którzy z jakichś powodów nie mogą ich zakupić. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Mateusz Pawłowski, mający obecnie 19 lat i będący osobą niewidomą. Zadaliśmy mu kilka pytań dotyczących akcji.


Włóczykije (Monika i Rafał): Opowiesz nam coś więcej o sobie?

Mateusz Pawłowski: Jestem uczniem klasy IV Technikum Administracyjnego przy SOSW dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie. Interesuję się programowaniem i marketingiem.

Włóczykije:  Jakie darmowe gadżety mogą otrzymać potrzebujące ich dzieci?

Mateusz:  Do oddania mamy gadżety szkolne takie jak: plany lekcji, notesy, zeszyty, linijki, naklejki i zakładki do książek. Może je otrzymać każdy chętny. Osoby biedne są zwolnione z kosztów wysyłki po przedstawieniu odpowiednich dokumentów. Koszt wysyłki to 2 zł.

Włóczykije: Czy wcześniej organizowałeś już jakieś podobne akcje?

Mateusz: Wcześniej organizowałem konkursy plastyczne. Dwa lata temu (w 2014 roku) zorganizowałem konkurs plastyczny "Kreatywne dziecko", a rok temu (w 2015 roku) "Pieniądz przyszłości".  Oba konkursy cieszyły się ogromną popularnością, gdyż udział wzięło w każdym ponad 700 osób.

Włóczykije: To niezłe osiągnięcia! A jak udało Ci się pozyskać Sponsorów gadżetów dla dzieciaków?

Mateusz: Podczas konkursów plastycznych przy ich promocji pomagała m.in. firma ulotki.net, która produkuje takie gadżety. Postanowiłem po zakończeniu konkursów rozdawać takie gadżety fundowane przez nich.

Włóczykije: Czy akcja cieszy się dużym powodzeniem? Zgłasza się sporo chętnych osób? 


Mateusz: Nie narzekamy na brak zainteresowania. Jeżeli ktoś chciałby otrzymać darmowe gadżety szkolne, powinien zgłosić się po nie od razu, ponieważ ich liczba jest ograniczona.

Włóczykije:  Kto pomaga Ci w całym tym przedsięwzięciu? Jak sobie z tym radzisz na co dzień?

Mateusz:  Moi bliscy cieszą się z tego co robię i mocno mnie przy tym wspierają. Pomaga mi kilku uczniów z ośrodka, przy np. adresowaniu kopert i całej logistyce. Gdy pomagam innym, czuję satysfakcję i spełnienie siebie. Jednak są ludzie, którzy choć za darmo otrzymali przesyłkę, to jeszcze mają pretensje.

Włóczykije: Niestety nie każdy potrafi okazać wdzięczność… A gdzie powinny się zgłosić osoby zainteresowane otrzymaniem darmowych gadżetów szkolnych? Gdzie można uzyskać więcej informacji na temat akcji?

Mateusz: Zainteresowanych zapraszamy na stronę akcji na Facebooku, gdzie podane są wszystkie informacje kontaktowe. Polecamy tam również strony wspierające naszą inicjatywę:

Włóczykije: Życzymy Ci zatem dużego zainteresowania akcją! Mamy nadzieję, że pomoże ona dzieciom, które naprawdę potrzebują takiego wsparcia. Dziękujemy za rozmowę.

Mateusz: Ja również dziękuję.

    
****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.).
    

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: