Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

16.11.2011

DESIGNERIA - Trendy Show w Warszawie, listopad 2011 - Dwaj Włóczykije na pokazie mody i wernisażu - kilka słów o tym, dlaczego warto wziąć udział w tego rodzaju wydarzeniach ["Designeria - Trends Show" in Warsaw, November 2011, Poland]The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post. Please do not copy our work - photos, films and texts. All rights reserved. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)

Designeria to cykl imprez, które mają za zadanie promować twórczość młodych projektantów i artystów, jak również odkrywać nowe, interesujące trendy w zakresie wzornictwa oraz mody. Więcej o tym  cyklu można przeczytać w artykule jednego z patronów medialnych tego wydarzenia, którym jest portal Stylistka.pl: >>LINK<<.


Dwaj Włóczykije wzięli udział w Designerii z dość prozaicznego powodu: byliśmy jej po prostu ciekawi. Chcieliśmy doświadczyć tego, jakie to uczucie zobaczyć pokaz mody na żywo. Zdarzało nam się wcześniej brać udział w wernisażach czy degustacjach win, ale pokaz mody był dla nas czymś nowym. Dlatego z ogromnym entuzjazmem szykowaliśmy się do udziału w tej trendsetterskiej imprezie.
 
 Dokładniejszą relację z tego wydarzenia, okraszoną niemal dwukrotnie większą ilością zdjęć, można przeczytać i obejrzeć w blogu Sol: http://sol-monique.blog.onet.pl/. Tutaj chcieliśmy jednak zawrzeć kilka wspólnych obserwacji i podzielić się z czytelnikami naszego bloga wrażeniami, które towarzyszyły nam tamtego dnia. 

Mamy pełną świadomość faktu, iż naszym zdjęciom daleko do ideału: aparat Sol nie poradził sobie zbyt dobrze z robieniem fotografii w słabym oświetleniu. Poza tym modelki i modele poruszali się  na wybiegu dość szybko, przez co zdjęcia potwornie się rozmazywały. Większość nadających się do publikacji fotek wystaw itp. powstała  natomiast przed rozpoczęciem pokazu i po jego zakończeniu, w celu uniknięcia tłoczących się i wchodzących w kadr ludzi.  

9 listopada 2011 roku w środę, o godz. 20.00, w Hotelu Europejskim w Warszawie  oprócz nas stawiło się bowiem kilkaset osób. Tłok był zatem dość duży i momentami trzeba się było przepychać pomiędzy innymi gośćmi, by dostać się bliżej niektórych stoisk, które należały do sponsorów wydarzenia. To, co rzuciło nam się w oczy, to fakt, iż zgromadzony tłum stanowił niesamowitą mieszankę: byli tam dziennikarze, fotoreporterzy i przedstawiciele różnych mediów (choćby programu "Pytanie na śniadanie"), szereg osób zajmujących się lub zainteresowanych modą i nowoczesnymi trendami, ale również spora ilość ludzi spoza tej branży, takich jak my. 

Główną atrakcją wieczoru był pokaz kolekcji ubrań damskich i męskich  z najnowszej kolekcji Flash autorstwa Katarzyny Kmiecik (młodej projektantki i absolwentki projektowania ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru). Bardzo spodobał się publiczności, która nagrodziła Kasię długimi brawami. Wszystkie prezentowane podczas pokazu stroje można zakupić w salonach mody jednego z Partnerów Designerii - Atelier UFUFU.

Z racji faktu, iż większość zrobionych przez nas zdjęć nie nadaje się do publikacji,  a nawet te pokazane poniżej nie należą do najlepszych, fragmenty pokazu postanowiliśmy zaprezentować również na naszym króciutkim filmie, który zamieszczamy pod fotkami. Jego jakość pozostawia wiele do życzenia, gdyż został nakręcony za pomocą tego samego aparatu, który nie radził sobie z fotografiami, ale mamy nadzieję, że mimo braków w jakości  film przybliży trochę to, jak owo wydarzenie wyglądało i jak czuliśmy się, będąc jego widzami. 

Katarzyna Kmiecik

FILM:
Impreza "Designeria - Trendy Show" miała jednak znacznie bogatszy repertuar. Oprócz pokazu mody można było wziąć udział w wernisażu bardzo interesujących dzieł malarskich i rzeźbiarskich autorstwa Krzysztofa Cieślaka. Więcej o jego twórczości można przeczytać na stronie: http://krzysztofcieslak.pl/.

Niektóre z prac tego  artysty są bardzo nietypowe i z daleka przyciągają uwagę. Najciekawsze są płótna, na które nałożona jest warstwa srebra, tworząc wyjątkowy efekt zwierciadła. W ten sposób autor pragnie zmusić widza nie tylko do zastanowienia się nad jego dziełami, ale również do autorefleksji. Dzięki lustrom można poza tym obejrzeć każdy tego rodzaju obraz z różnej perspektywy.
Poza pokazem mody i wernisażem wszyscy zgromadzeni w sali Hotelu Europejskiego goście Designerii mieli możliwość obejrzenia wielu interesujących stoisk (niektóre z nich można zobaczyć na zaprezentowanych powyżej i poniżej fotkach; więcej na ten temat można przeczytać w blogu Sol: >>LINK<<). Należały one do sponsorów opisywanego wydarzenia i umożliwiały gościom dowiedzenie się czegoś więcej o współczesnym designie oraz nowoczesnym wzornictwie. 

Część z nich oferowała degustacje, m. in. wina, koktajli oraz innego rodzaju napojów. Pozostałe pozwalały na zapoznanie się z nowymi trendami w dziedzinie mody, urody i dekoracji wnętrz. Alienowi spodobało się zwłaszcza stanowisko z nowoczesnymi meblami, tworzonymi z dość nietypowych materiałów. Ponadto przed i po pokazie mody można było skorzystać z porad wizażystki i pod jej nadzorem poprawić sobie makijaż, a także otrzymać do przetestowania próbki kosmetyków Sensilis. Gości poczęstowano również przepysznym poczęstunkiem, przygotowanym przez firmę PR Catering. To właśnie jej dziełem są arbuzowe rzeźby, które pokazaliśmy na wstępie niniejszego artykułu. Większość zebranych wzięła również udział w konkursie wizytówkowym, w którym można było wygrać nagrody sponsorowane przez Partnerów Designerii. Dla wszystkich zgromadzonych był to z pewnością nadzwyczaj udany wieczór.

Dlaczego naszym zdaniem warto wziąć udział w tego rodzaju wydarzeniu:

- impreza taka jak pokaz mody to coś, co powinno się zobaczyć na żywo przynajmniej raz w życiu, niezależnie od tego, czy interesujemy się modą, czy też nie;
- każdy wernisaż stanowi nową okazję do przeżycia zachwytu nad sztuką, do obcowania z nią w życiu codziennym;
- stoiska lub prezentacje firm, które sponsorują tego rodzaju spotkania, zapewniają świetną okazję do zapoznania się z ich ofertą, a nawet do przetestowania ich produktów;
- zyskuje się ponadto możliwość spotkania wielu osób znanych z mediów lub różnego rodzaju twórców - projektantów, artystów itp., z którymi można wówczas porozmawiać osobiście;
- i wreszcie: dobrze jest od czasu do czasu spędzić wieczór poza domem, zajmując swój czas  wolny rozrywkami należącymi do "branży" kulturalnej - to nie tylko odpręża, ale również rozwija... :)


****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.). 


Designeria is a series of events that are designed to promote the creativity of young designers and artists, as well as discover new and interesting trends in terms of design and fashion. More about this series can be read in the article one of the media sponsors of the event, which is the portal Stylistka.pl: >>LINK<<.

Two Gadabouts took part in the Designeria from rather prosaic reason: we were simply curious about it. We wanted to experience what it feels to see a fashion show live. Sometimes we have previously taken part in the openings and wine tastings, but the fashion show was for us something new.

We are fully aware of the fact that our images are far from perfect: Sol's camera not coped very well with doing photography in low light. Besides, models and models on the catwalk moved fairly quickly, so pictures are blurred. Most suitable for publishing photos of exhibitions, etc. have done before and after the show completion, in order to avoid crowding people.

9 November 2011 on Wednesday, about 8 PM, in the Hotel Europe in Warsaw attended a few hundred people. The piston was therefore quite large and sometimes you had to push between the other guests to get closer to some of the stands, which were belong to the sponsors of the event. The crowd was amazing mixture: there were journalists, photographers and representatives of various media, a number of people involved in or interested in fashion and modern trends, but also a large number of people outside the industry, such as we are.

The main attraction of the evening was a demonstration of a fashion collection for men and women from the latest collection FLASH by Catherine Kmiecik (young designer and fashion design graduate of the International School of Fashion Design). Show appealed to the audience, which rewarded designer long applause. All costumes presented during the show can be purchased in stores fashion one of the Partners of "Designeria - Trends Show" - Atelier UFUFU. Fragments of the show can also be seen on our film, which we present under all photos.

In addition to the fashion show guests could take part in the opening of a very interesting paintings and sculptures by Krzysztof Cieslak. More of his work can be found at: http://krzysztofcieslak.pl/. Some of the works by this artist are very unusual. The most interesting are the paintings on which is superimposed a layer of silver, creating a unique effect of the mirror. In this way the author wants to make the viewer not only to reflect on his works, but also for self-reflection. With mirrors, you can also view any such images from different viewpoints.

"Designeria - Trends Show" was really successful event.

6 komentarzy :

 1. Czułabym się tam jak ryba w wodzie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Hi there,
  your blog seems really great, I like the pictures!

  Check out mine :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Było naprawdę fantastycznie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. No proszę jaki ładny event w Warszawce :) Fajnie byłoby tam być, oj fajnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa relacja. Aż chciało by się wziąść w takim spotkaniu udział, ale niestety daleko.

  OdpowiedzUsuń

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: