Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

17.05.2020

illuzeum, czyli Muzeum Iluzji w Łebie - polecamy! [illuzeum - Museum of Illusions in Leba, Poland]


Please do not copy our work - photos and text. 
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)Choć trwa pandemia koronawirusa, wiele osób planuje na wiosnę bądź lato wyjazdy turystyczne. Po dość dłuuugiej przerwie, postanowiliśmy zatem powrócić do polecania innym miejsc, które sami odwiedziliśmy i uważamy za godne zobaczenia. A na początek jedno z nich, naprawdę ŁEBSKIE! To Muzeum Iluzji w Łebie, które jest dostępne dla turystów od maja do końca września. 


GODZINY OTWARCIA I CENNIK

Nadmorskie illuzeum działa wyłącznie w sezonie turystycznym. Zazwyczaj zaczyna pracę w kwietniu bądź maju. W okresie wakacyjnym jest czynne przeważnie w godz. od 10.00 do 20.00 lub nawet 21.00, czyli przez większą część dnia. We wrześniu niewiele krócej, a od października do końca roku - w środę i sobotę, przez kilka godzin dziennie (a przynajmniej tak działało w 2019 roku). Z powodu zagrożenia koronawirusem placówka pracuje tymczasowo w nieco okrojonym zakresie - w maju 2020 roku 3 razy w tygodniu. Wszystkie aktualne informacje na ten temat oraz cennik biletów można znaleźć na jej stronie internetowej: www.illuzeum.pl.


Tuż przy wejściu do obiektu znajduje się kasa oraz sklepik z pamiątkami, w którym można kupić różnego rodzaju zabawne gadżety i eksperymenty do zabawy lub nauki w domu.CO ZNAJDUJE SIĘ W ZBIORACH MUZEUM

Cała placówka jest nieduża, ale wypełniona ogromną ilością przedmiotów i ciekawostek, które rozmieszczone są w bliskiej odległości od siebie nawzajem. Wszyscy fani dziwnych, nietypowych zjawisk i doświadczeń na pewno znajdą w illuzeum coś dla siebie. Jest to bowiem wystawa interaktywna, w której można dotykać większości prezentowanych przedmiotów i troszkę sobie poeksperymentować. Warto dodać, że eksponaty spodobają się turystom w różnym wieku. Zainteresowani tym, co można oglądać w środku, byliśmy zarówno my dwoje, jak i nasi rodzice oraz młodsze z Włóczykijątek - Natalia towarzyszyła nam tam, mając niecały roczek.
        
Trudno ocenić czas zwiedzania, ponieważ jest to na pewno sprawa bardzo indywidualna. Osoba, która chciałaby obejrzeć obiekt bardzo dokładnie, przeczytać wszystkie ciekawostki i wziąć udział w większości eksperymentów, na pewno spędzi tam o wiele więcej czasu niż ktoś, kto zerknie na eksponaty tylko pobieżnie. Wydaje nam się jednak, że średnio zwiedzanie trwa ok. 1h - od pół godziny do maksymalnie dwóch godzin. Niezależnie od tego, jak długo będzie się przebywać we wnętrzu illuzeum, warto do niego zajrzeć. W deszczowe dni wejście do tego rodzaju miejsca będzie znakomitym pomysłem na interesujące spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny. Na takie okazje w Łebie polecamy również zobaczenie np. Muzeum Motyli lub odwiedzenie... smoków! Więcej na ten temat w jednym z naszych kolejnych artykułów.


****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: