Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

25.07.2021

Gdzie znajduje się polskie Drzewo Tarzana i jak do niego trafić [Where is Tarzan's Tree in Poland and how to get to it]

  

 Please do not copy our work - photos and text. 

We wish you a nice virtual tour on our blog! :)

Nie znamy jego historii ani nie udało nam się o nim zbyt wiele dowiedzieć od lokalnych mieszkańców, ale gdy usłyszeliśmy o jego istnieniu, poczuliśmy, że musimy je zobaczyć na własne oczy... Tak już mamy, że lubimy zaglądać w miejsca mało znane, o których niewiele wiadomo i o których nie każdy słyszał. No bo co to za przygoda, jechać tam, gdzie wszyscy, prawda? Tak właśnie trafiliśmy do punktu, który na mapach Google oznaczony jest jako "Drzewo Tarzana".


Gdzie można je znaleźć?


Drzewo Tarzana rośnie przy ul. Kolejowej w Ząbkach, w województwie mazowieckim, zaraz za Warszawą. Zna je większość mieszkańców miejscowości Ząbki i Marki, a także ich okolic. Już ponad pół wieku temu, ze względu na swój charakterystyczny wygląd, to wyjątkowe dzieło przyrody stanowiło lokalny punkt orientacyjny i miejsce różnego rodzaju spotkań. I to w zasadzie wszystko, czego udało nam się o nim dowiedzieć. Choć nie jest to ogromne drzewo, które byłoby widoczne z daleka, łatwo do niego trafić. Sfotografowaliśmy się obok niego, byście mogli sobie lepiej wyobrazić, jakiej jest wielkości.
Skąd wzięła się nazwa "Drzewo Tarzana"?

Tego także nikt nam nie wyjaśnił, ale wydaje się to dość oczywiste. Drzewo jest wyjątkowo dziwaczne, bo jego konary są bardzo poskręcane, "łyse" i rosną powyginane w różnych kierunkach, przypominając trochę liany, co mieszkańcom tej okolicy musiało skojarzyć się z legendą o Tarzanie, skaczącym po drzewach. Naszym zdaniem, zwłaszcza fotografowane pod światło, drzewo wygląda naprawdę niesamowicie. Brakuje tam tylko czarnego kruka. Miejsce to z powodzeniem mogłoby stanowić scenerię dla jakiegoś horroru lub thrillera! Jeżeli przypadkiem przeczyta to jakiś filmowiec, to radzimy, by się nim zainteresował... 


Czy warto się tam wybrać? 

To sprawa indywidualna. Jednych drzewo zaciekawi, inni uznają wyprawę do niego za stratę czasu. Naszym zdaniem warto je zobaczyć, jeżeli będzie się akurat w tej okolicy. Bez wątpienia jest bardzo nietypowe, a jego dziwny kształt sprawia, że z każdej strony wygląda inaczej. Widać to zresztą na naszych zdjęciach. Ponadto w okolicy drzewa, rosnącego w pobliżu torów kolejowych na terenie zalesionym, znajduje się coś w rodzaju całej wyspy drobnego, "plażowego" piasku. Wiele osób uważa to za coś niezwykłego, co zachęca do wypoczynku w tym miejscu.


Nas to akurat nie dziwi, bo w podsiedleckich lasach sporo jest miejsc, które przypominają plażę otoczoną drzewami. Mimo to, wyprawy do Drzewa Tarzana bynajmniej nie żałujemy.


A może Wy wiecie coś więcej o tym niezwykłym drzewie i zechcecie nam to opowiedzieć? Może wiążą się z nim jakieś ciekawe wspomnienia lub legendy? Piszcie w komentarzach lub na naszym facebookowym fanpage'u.

 ****


UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, nasz Instagram itp.).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: