Use Google Translate, if the article you have chosen has not been translated yet:

24.09.2011

Duinrell - Park Rozrywki i pole campingowe w miejscowości Wassenaar w Holandii [Duinrell - Park of Entertainment with the camping field in Wassenaar (Holland / Netherlands)]The text of article is written in Polish and English. The English translation can be found at the end of this post.
Please do not copy our photos, films and texts.
We wish you a nice virtual tour on our blog! :)W uroczej holenderskiej miejscowości Wassenaar, o której pisaliśmy w poprzednim artykule (polecamy), znajduje się bardzo duży Park Rozrywki, o którym chcemy opowiedzieć teraz. Największą zaletą tego lunaparku jest to, iż... można w nim zamieszkać. Znajduje się tam bowiem zarówno hotel, jak i pole namiotowe oraz pole domków campingowych. Swoje domki i namioty wynajmują tam różne międzynarodowe biura podróży, które można znaleźć również w Polsce, zatem osobom, które chciałyby wyjechać do Holandii na kilka lub kilkanaście dni radzimy zapoznanie się z ich ofertą (nie podajemy nazw, bo nie chcemy  tu na razie reklamować nikogo konkretnego - nie ma nic za darmo ;P).

Duinrell jest znany w Holandii przede wszystkim z dużego aquaparku o nazwie Tiki Bad, który znajduje się w obrębie należącego doń terenu. Niestety nie mamy zdjęć, tej budowli, ponieważ jest naprawdę wysoka i nie dało się zrobić takich fotek, które w pełni by ukazywały, jak naprawdę wygląda. Pokazujemy zatem poniżej fotografię miniatury całego basenu, którą można oglądać w czarującym miasteczku miniatur Madurodam w mieście Haga (The Hague, Den Haag). Jak aquapark prezentuje się wewnątrz, można zobaczyć na naszym amatorskim filmie.

Opowiadaliśmy już kiedyś o innym ogromnym parku tego rodzaju, który również znajduje się w Holandii, a konkretnie o Eftelingu. Wypadałoby zatem dokonać krótkiego porównania tych miejsc dla osób, które chciałyby odwiedzić tylko jedno i nie mogą się zdecydować. 

Otóż różnica jest prosta: Efteling jest duuuużo większy i bardziej "bogaty", ale nie da się go zwiedzić w ciągu jednego dnia (nawet Duinrell zwiedza się cały w przeciągu 2-3 dni, a jest tam o wiele mniej atrakcji). Poza tym w Eftelingu nie można mieszkać (jest tam hotel, ale nie należy do tanich i umiejscowiono go poza terenem parku), a dodatkowo wejściówki są bardzo drogie (bilet normalny kosztuje ponad 30 lub ponad 40 euro, jeżeli obejmuje opłatę parkingową - ceny obowiązujące w 2011 roku). Tymczasem wejściówka do parku Duinrell to wydatek rzędu kilkunastu lub nieco ponad dwudziestu euro, w zależności od tego, czy chce się korzystać z aquaparku, czy tylko z  pozostałych, typowo lunaparkowych atrakcji (roller coastery, tor bobslejowy, karuzele, place zabaw itp.).

Najważniejsze jest to, iż można tam mieszkać, a mieszkańcy parku mogą korzystać z niemal wszystkich atrakcji ZA DARMO i kupować bilety na basen z ogromną zniżką (za okazaniem w kasie karty mieszkańca, którą dostaje się po zameldowaniu). Wówczas w kasie we wnętrzu aquaparku płaci się za bilety normalne (obowiązujące przez 2 godziny  od chwili wejścia na basen) max. ok. 3-4 euro.

Podobieństwo pomiędzy Duinrellem a Eftelingiem jest dość oczywiste: poza znajdującymi się tam atrakcjami, spośród których każdy - niezależnie od wieku - znajdzie coś dla siebie, oba lunaparki ozdobiono postaciami z baśni itp. W Eftelingu można zwiedzać tzw. Las Bajek, a w Duinrellu tzw. Wonderland (zamieszczone poniżej fotografie robiliśmy również po zamknięciu parku dla turystów, dlatego na części z nich nie ma żadnych zwiedzających).


Część z zaprezentowanych powyżej atrakcji wymaga pewnego komentarza...

Otóż po pierwsze: większość bajkowych postaci porusza się po wciśnięciu odpowiedniego guzika lub wrzuceniu drobnej monety (olbrzym, jeździec na koniu, sikający na turystów bobas, sowa, rodzinka krokodyli, muchomorki itp.). Z niektórych wypadają drobne niespodzianki (np. z gigantycznego jajka, ze stołu olbrzyma itp.). Krasnoludki, które można zobaczyć na jednej z fotek, produkują słodycze, które wypadają po wrzuceniu monety.


Po drugie: na tych, którzy odważyli się pływać łódeczkami po jeziorku, czyha małe "niebezpieczeństwo" w postaci wodnego prysznica, który można komuś zaserwować, wciskając w odpowiednim momencie przycisk zamieszczony w lunecie, stojącej na drugim brzegu obok wielkiej armaty (przy owej lunecie czai się na zdjęciu Alien).


Po trzecie: cały Wonderland można obejrzeć z góry. Wystarczy wsiąść do kolejki, która okrąża to miejsce. Należy do niej wsiadać parami, ponieważ nie jeździ sama - trzeba się trochę napedałować...


Po czwarte - to już a propos zdjęć znajdujących się poniżej - w Wonderlandzie można obejrzeć dwa nietypowe przedstawienia dla dzieci (powtarzają się mniej więcej co godzinę, można tam znaleźć rozkłady). Każde z nich trwa kilkanaście minut, nie więcej niż pół godziny. Rzecz jasna odbywają się w języku holenderskim, ale nie ma to znaczenia, ponieważ okraszone są licznymi piosenkami, które bardzo wpadają w ucho. Każde dziecko będzie nimi zachwycone. Tzw. "Play Kwek Show" to coś w rodzaju konkursu muzycznego, w którym biorą udział wyłaniające się w różnych momentach zwierzaki. Dzieci mogą naciskać specjalne przyciski, za pomocą których oddają głos na piosenkę danego kandydata. Tymczasem "Kwakus Kwebbel Show" to teatrzyk, w którym występują śpiewające kwiaty, owady i zwierzęta. Odbywa się w zaciemnionej sali, znajdującej się obok pokazanej na pierwszym ze zdjęć fontanny, zatem zdjęcia nie wyszły najlepiej z powodu słabego oświetlenia.Play Kwek Show:


Kwakus Kwebbel Show:

ATRAKCJE DLA DOROSŁYCH
(ATTRACTIONS FOR ADULTS):

Oglądając zdjęcia, które pokazaliśmy do tej pory, można odnieść wrażenie, iż Duinrell stanowi raj dla dzieci, ale dorosły człowiek nie znajdzie tam nic dla siebie. Otóż nic bardziej błędnego. Jest tam mnóstwo atrakcji, które zachwycą osoby dorosłe, nie tylko rodziny z małymi dziećmi. Obok licznych placów zabaw można tam znaleźć m. in.: ogromną karuzelę łańcuchową, dwa roller coastery (mały i dość spokojny oraz drugi, nadzwyczaj hardkorowy - nie mieliśmy odwagi do niego wsiąść, bo w pewnym momencie zjeżdża się w nim z dużą prędkością pionowo w dół, a następnie wpada  się, siedząc do góry nogami, w dwie pętle). 

Bardzo polecamy wysoką wodną zjeżdżalnię (jest dość stroma; zjeżdża się nią w specjalnych łódeczkach), a także tzw. SPLASH - rodzaj wodnego roller coastera w dwóch wersjach (mocno chlapiącej na pasażerów i takiej, w której siedzi się za specjalną szybą). Godny uwagi jest również minigolf (aby zagrać, trzeba wypożyczyć kij golfowy - kosztuje to 1 euro, a oprócz niego otrzymuje się kartkę i ołówek do zapisywania wyników). Zarówno chłopców, jak i starszych mężczyzn (czyli nieco większych chłopców) zachwyci coś w rodzaju salonu gier. Każdy będzie natomiast zauroczony Domem Cieni - niesamowite miejsce, w którym wystarczy przywrzeć na chwilę do ściany i zaczekać na błysk flesza, by po odsunięciu się na środek pomieszczenia móc zobaczyć swój cień, który pozostał na ścianie w tej samej pozie, którą przybrało się, stojąc u jej stóp. 

Najbardziej podobał nam się tor bobsjejowy (każdy zjeżdża nim w specjalnym jednoosobowym wagoniku) - jest naprawdę świetny, niestety przez to kolejki do niego są zazwyczaj najdłuższe. Niektóre z wymienionych obiektów są wręcz niemożliwe do sfotografowania, gdyż są bardzo duże. Inne pokazujemy bez opisywania. Tor bobslejowy biegnie przez las, między drzewami, więc dało się go pokazać tylko zjeżdżając nim i filmując jednocześnie. Więcej atrakcji można zobaczyć na naszym filmie, zamieszczonym pod koniec wpisu, ale nawet tam nie pokazujemy wszystkiego, co można oglądać w Duinrellu. 

Włóczykije niespecjalnie przejmowali się ograniczeniami wiekowymi... ;) Uznaliśmy, że chcemy zobaczyć i wypróbować wszystko, co tylko można. Zrezygnowaliśmy z kilku najbardziej hardkorowych atrakcji, ale w zamian po kilka razy korzystaliśmy z tego, co spodobało nam się najbardziej (zwłaszcza z toru bobslejowego). Któregoś dnia wbiliśmy się nawet na pływające po wodzie dętki-łódeczki, co strasznie zaskoczyło innych turystów. W kolejce oprócz nas stały bowiem tylko dzieci. Najbardziej rozbawiło nas to, że automatycznie zaczęto nas naśladować! Rodzice, którzy wcześniej stali za barierką, obserwując pływające po jeziorku pociechy, ustawili się w kolejce zaraz po tym jak zobaczyli pływających w łódeczkach Włóczykijów... :D


Jak widać na powyższej fotce, w tym parku również bankomaty wyglądają w nietypowy sposób... ;)
 

Btw. nie polecamy pokazanych na zdjęciu lukrowanych jabłek osobom, które mają słabe zęby. Jabłka nie są gotowane, tylko surowe, w zw. z czym są BARDZO twarde. Przepyszne są natomiast banany i truskawki tego rodzaju. Można je kupić w jednym ze stoisk w pobliżu wejścia do Wonderlandu. Arcysmaczne są również sprzedawane na terenie parku naleśniki. W największej naleśnikarni (polecamy, można samodzielnie dobierać sobie dodatki do zakupionego tam gigantycznego naleśnika), w centrum której znajduje się tradycyjna duża karuzela, przeżyliśmy niemały szok. Gdy zastanawialiśmy się, co kupić, sprzedawczyni niespodziewanie odezwała się do nas po polsku, co wprawiło nas w całkowite osłupienie. Okazało się, że to Słowaczka, doskonale znająca język polski.

Obok pokazanego powyżej placu zabaw (jednego z kilku na terenie ośrodka) stoi wysoki Diabelski Młyn. Polecamy przejażdżkę tym, którzy chcą zobaczyć Duinrell z góry. Widok jest naprawdę piękny. Można dostrzec nawet znajdujący się w centrum Wassenaaru zabytkowy kościół. Ponadto w najwyższym punkcie parku znajduje się niewielka wieżyczka widokowa. Po wdrapaniu się na jej szczyt można zobaczyć m. in. część toru bobslejowego.
Na koniec kilka ważnych informacji dla tych, którzy chcą zamieszkać w Duinrellu w trakcie pobytu w Holandii:

1. Im wcześniej zarezerwuje się miejsce na campingu, tym lepiej, bo ich ilość jest ograniczona, a chętnych nie brakuje.

2. Każdy domek (a właściwie przyczepa campingowa) jest duży, mieści max. 4 osoby dorosłe + 3 dzieci, w tym ilość mieszkańców nie może przekroczyć 6 osób - zawsze płaci się za wynajem domku tyle samo, niezależnie od liczby osób. Podobnie jest z namiotami. Cena jest w każdym tygodniu inna - poza sezonem bardzo niska, w sezonie dużo wyższa, ale zazwyczaj również atrakcyjna w porównaniu z większością holenderskich hoteli. 

3. We wszystkich domkach znajdują się łazienki i kibelki. Mieszkańcy namiotów muszą korzystać z dużych łazienek wybudowanych na terenie campingu.


4. W każdym domku i namiocie jest w pełni wyposażona kuchnia, zatem można sporo zaoszczędzić na jedzeniu - zamiast kupować gotowe, co w Holandii nie wychodzi tanio, można sobie samemu gotować.

5. Na terenie campingu znajduje się duży supermarket, liczne małe sklepiki, pizzeria, dwie naleśnikarnie i restauracja La Place. Więcej sklepików, butików, kawiarenek itp. można znaleźć w Wassenaarze, którego centrum jest położone w odległości kilkuset metrów od wyjścia z lunaparku.

 
6. Do Hagi najłatwiej dojechać autobusem, przystanki są niedaleko od bramy wejściowej na teren Duinrella. Haga znajduje się zaledwie 17 km od Wassenaaru. Do Amsterdamu najlepiej dojechać z Hagi pociągiem. (bilet normalny w obie strony kosztował w 2011 roku 21 euro). Jadąc samochodem, na długo utknie się w korkach. Odległość drogowa z parku do stolicy to ok. 50 km. 


7. Jadąc na camping, dobrze jest przywieźć ze sobą swoje zdjęcie legitymacyjne (trzeba je przykleić do otrzymanej w recepcji karty mieszkańca). Jeżeli nie ma się fotki ze sobą, można zrobić sobie nową w specjalnej budce fotograficznej obok supermarketu, ale nie będzie to tanie.


8. Warto przejrzeć znajdujące się w recepcji ulotki. Spora część z nich gwarantuje duże zniżki na wejściówki do niektórych obiektów, które warto zwiedzić, choćby do wspomnianego wyżej miasteczka Madurodam czy np. oceanarium Sea Life w Hadze.


9. W pobliżu domków i namiotów kręci się mnóstwo wygłodzonych kaczek, gołębi, wron, gęsi, a nawet mew. Niektóre są tak bezczelne, że wchodzą na tarasy i zaglądają do domków przez przeszklone drzwi. Nie sposób się od nich opędzić. Plusem jest to, iż znika problem typu: co zrobić z czerstwiejącym pieczywem? :D Któregoś dnia przywędrowała do nas nawet cała kacza rodzinka... :)

10. Dokładne zwiedzenie całego lunaparku zabiera ok. 2-3 dni. Jest on zbudowany tak, że w zasadzie można tam znaleźć wszystko i na dobrą sprawę nie trzeba wychodzić poza teren ośrodka, by dobrze się bawić w ciągu całego pobytu. Dlatego jest to doskonałe miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Osoby, które lubią zwiedzać, będą nim również zachwycone, ponieważ znajduje się bardzo blisko centrum Wassenaru, a także Hagi, Amsterdamu, Rotterdamu, ogromnego Ogrodu Botanicznego Keukenhof i wielu innych atrakcyjnych turystycznie miejsc w Holandii, które już opisywaliśmy bądź opiszemy w najbliższej przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia naszego pamiątkowego filmu z parku Duinrell, na którym można zobaczyć część tego, co już pokazaliśmy na zdjęciach, ale także to, czego na zdjęciach nie było, choćby wnętrze aquaparku, ruszające się postacie z bajek, tor bobslejowy i niektóre roller coastery. Zapewniamy przy tym, iż nawet na filmie nie pokazaliśmy wszystkiego, co można tam zwiedzić... :) 

Film polecamy również osobom, które chciałyby posłuchać holenderskich piosenek pochodzących z parku Duinrelll! ;)


FILM:

Więcej informacji o parku Duinrell znajdziesz na jego oficjalnej stronie internetowej:
>>LINK<<****

UWAGA: starszych artykułów szukaj w tematyczno-alfabetycznym Spisie Treści u góry strony.

Na ewentualne pytania postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Wszystkie miłe komentarze są przez nas zawsze mile widziane...  ;)

By być na bieżąco z naszymi nowymi artykułami, polub stronę bloga na Facebooku: >>link<<. Możesz też "śledzić" nas na inne sposoby - wszystkie opcje znajdziesz w prawej kolumnie bloga (obserwacja kontem Google, Bloglovin', subskrypcja mailowa, konto na portalu nk.pl itp.). 


In the charming Dutch town of Wassenaar,  which we wrote in a previous article (recommend), there is a very large amusement park, which we want to tell now. The biggest advantage of this lunapark is that... you can live in it. There is a hotel and a camping field. Duinrell is known in the Netherlands mainly from a large water park Tiki Bad, which is located there. At the very beginning of this article you can see the photograph of the aquapark, which can be seen in the charming miniature town Madurodam in The Hague.The interior of the water park you can see in our film. 

Another huge park of this kind, which is also located in the Netherlands, is called Efteling. For more information about the other lunapark, see the one of our previous articles: >>click here<<.

The difference between these two parks is simple: Efteling is larger and there is more attractions, but it's impossible to see all of them in one day. Besides, in Efteling you can not live (there is a hotel but it's not cheap and it is located outside the park). Tickets are quite expensive (one ticket costs over 30 or over 40 euros, if it covers the parking fee - charged in the 2011). In Duinrell ticket to the park will cost less or a little over 20 euros, depending on whether you want to go to a huge water park  Tiki Bad or just use the other attractions (roller coasters, bobsleigh, rides, playgrounds, etc.). Residents can enjoy the park attractions for free and buy tickets to the Tiki Bad with a big discount.

The similarity between Duinrell and Efteling is pretty obvious: outside the attractions located there, of which everyone - regardless of age - will find something interresting, both parks are decorated with characters from fairy tales, etc. In Efteling you can visit 'Fairy Tale Forest'. In Duinrell you can visit 'Wonderland'.

Some of the attractions presented on our photographs requires some comment... 

Most of the fairy-tale characters moves when you press a button or throw a coin (the giant, the rider on the horse, the owl, Family of crocodiles, etc.). On those who dared to swim boats on the lake, lurks a small 'danger'. You can serve anyone a showering of water by pressing the button placed in the telescope at the right time. In Wonderland you can see two unusual perpormances for children (repeated every hour). Each of them takes several minutes, no more than half an hour. Of course held in Dutch, but it does not matter, because they are sprinkled with numerous songs that are very catchy. Each child will be delighted with them. The 'Play Kwek Show' is a sort of musical contest for singing animals. Children can press special buttons, through which give voice to the song of a candidates. The 'Kwakus Kwebbel Show' is a performance with singing flowers, insects and animals.

In Duinrell are plenty of attractions that will delight adults, not just families with young children. In addition to numerous playgrounds, you can find there among others a huge carousel, two different roller coasters, etc. We highly recommend a high water slide and SPLASH - the type of water roller coaster in two versions (much splashing on passengers and such, in which you can sit behind a special glass). We higly recommend the mini-golf (to play, you need to rent a golf club - it costs 1 euro, and in addition you will receive a piece of paper and a pencil to record the results). Everyone will be enchanted by the House of Shadows - an amazing place, where you have to just stick to the wall for a while and wait for the flash of light, to be able to see your own shadow, which remained on the wall in the same pose. One of the best attractions is bobsleigh. It is really great, but unfortunately by that queue to it are usually the longest. We aren't showing everything on the photos. More attractions can be seen on our movie, but it still doesn't show everything that can be seen in Duinrell.

At the campsite you could find: a large supermarket, several small shops, a pizzeria, two crepes and restaurant La Place. More shops, boutiques, cafes, etc. can be found in Wassenaar, which center is located just a few hundred meters from the exit of the amusement park. Duinrell is located very close to The Hague and Amsterdam. When it comes to road distance, it is less than 50 km to the capital and about 17 km to The Hague. 


If you live in the park, you should review the leaflets, which can be found at the reception. A large part of them guarantees a big discount on tickets to some of the objects that are worth visiting, for example: 


You can visit the official website of the park to get more information about it:


21 komentarzy :

 1. oO.....
  zrobiłam wielkie oczy i na tym zostało.
  kurczę :( tam na pewno było fajnie... zazdroszczę!


  P.S. Książka do mnie również doszła!!
  :"Lubię to" kliknięte :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To fakt, w Duinrellu było super... :D Do tej pory opętują nas pioseneczki z tego parku i potem je nucimy przez cały dzień (nawet kupiliśmy sobie płytę, dzięki czemu mogliśmy je wstawić do filmiku... ;P). Niestety nie byliśmy w stanie spędzić tam tyle czasu, ile byśmy chcieli, bo mieliśmy napięty harmonogram zwiedzania (inaczej nie zobaczylibyśmy w Holandii wszystkiego, co zaplanowaliśmy), a że wracaliśmy na camping zazwyczaj po południu, to nie zostawało nam zbyt wiele czasu na zabawę w parku (przed sezonem zamykano wszystkie atrakcje wcześniej, bodajże jakoś ok. 17.00). W sumie tak naprawdę spędziliśmy tam dwa całe dni (takie odpoczynkowe, gdy już nie mieliśmy siły na chodzenie i zwiedzanie czegokolwiek innego) + po kilka godzin popołudniowych w innych dniach, jeżeli udało nam się wcześniej wrócić z Hagi, Amsterdamu itp. Mamy nadzieję, że w przyszłości zwiedzimy jeszcze kilka podobnych campingów... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacja, naprawdę :) Bardzo Wam zazdroszczę. Jak kiedyś udam się Holandii to na pewno muszę zwiedzić to miejsce! A muzyczka jest śmieszna... :D ale skoro przypomina o parku to nie dziwię się, że kupiliście płytę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. ale swietne miejsca!
  ile tego jest do zwiedzania fajnie:)
  tak u mnie pełno zmian:)i mam nadzieje ze to same zmiany dobre:)
  o fajnie konkurs:)ciekawa jestem jaki?:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic nie powiem, bo zazdroszczę tego parku rozrywki :P:P:P

  A eksportowanie jest w ustawienia -> inne

  OdpowiedzUsuń
 6. Aleeee fajnie! Bajeczne fotografie
  Też chcę tak!
  Czekam na konkurs.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ narobiliście mi ochoty na ten park rozrywki:)). Tam z pewnością można na chwilę ponownie stać się dzieckiem i czerpać radość z magicznych i niezwykłych atrakcji.
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ahh ile ja już się nasłuchałam (i naooglądałam) o tych parkach rozrywki w Holandii ;) :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Melduje posłusznie, że zaglądam :) Przyznaje, że diabelski młyn i rollercoster robią wrażenie.
  -----------------------------------
  Zapraszam:
  Para w kuchni.
  Na turystyczny szlak!

  OdpowiedzUsuń
 10. Hej, postaram się wziąć udział w konkursie :) Nie musisz wysylac mi nagrody poza Polske - w razie wygranej podam Ci moj adres domowy w PL. Do mnie tu nic nigdy nie dochodzi - serio.

  Czy polecam Cypr - szczerze to w sezonie tak, ale poza sezonem nie, poniewaz nie ma co tu robic.
  Generalnie na podroz poslubna polecam Ci Turcję - kazde miejsce. My w tym roku tez mielismy swoja podroz poslubna wlasnie w Turcji. Jesli chcesz koniecznie na jakas wyspe to polecam jakakolwiek wyspe w Grecji, zalezy jeszcze co chcecie robic na tej podrozy poslubnej czy tylko wylegiwac sie na plazy i opalac czy tez cos zwiedzac. Jesli opalanie+zwiedzania to idealnym miejscem bedzie Turcja. Cypr tez ale wypozyczonym samochodem w tydzien zwiedzisz cala wyspe no i potem nudy, bo nie ma co ogladac...Polecam WAm w 100% Turcje :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzięki za info. Właśnie dzięki Twojemu komentarzowi wpadłam na ostateczny pomysł na pytanie konkursowe (będzie można wygrać na dwa sposoby: albo przez głosowanie, albo dzięki napisaniu najlepszej odpowiedzi). Do tej pory głowiliśmy się z R. nad tym, jakie dodać pytanie, a tu nagle na mnie olśnienie spłynęło... ;)

  Konkurs pojawi się w blogu jutro, najprawdopodobniej jakoś przed południem.

  Pozdrawiam

  M.

  OdpowiedzUsuń
 12. poprostu zazdroszcz:)
  super relacja i fotki w pełni profesjonalne:)
  holandia potrafi przygotwać zaskaujace atrakcje dla pasjonatów podróży..
  mam małe pytanko bardzo ciekawa jestem zdj na któregm Sol trzyma-jakby lody? czy to są lody? na patyku w polewie czekoladowej posypane kolorową posypką?
  aż musiał sięgnąc po kostkę,czekolady takie smaczka złapałam:)

  pozdraiwam Was kochani jesteście wspanali:)

  OdpowiedzUsuń
 13. :D Tam niżej w tekście jest troszkę o tym. To nie lody, tylko jabłka na patyku w czymś w rodzaju twardego lukru + posypka. Szczerze mówiąc, to nie polecam, ale nie jestem obiektywna, bo nie lubię jabłek. Kupując, byłam pewna, że są ugotowane lub upieczone i dopiero polane tym dziwnym lukrem i posypane posypką, ale okazały się surowe. Były tak twarde, że miałam problem ze zjedzeniem ich nawet nożem i widelcem... ;P Ale innego dnia kupiliśmy sobie banany i truskawki tego rodzaju (banan był nadziany na patyk wzdłuż, a truskawek było kilka, jedna za drugą). Te owoce były całe w czekoladzie i zamiast posypki obtoczono je w takich małych czekoladowych cukiereczkach - to było pyszne, zwłaszcza truskawki.

  OdpowiedzUsuń
 14. Lunaparki to miejsca w których mogłabym spędzić kilka dni i ciągle nie mieć dość :))

  OdpowiedzUsuń
 15. I have been exploring for a little for any high quality articles or weblog posts on this sort of house .
  Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this website.
  Studying this information So i am glad to exhibit that I have a very good
  uncanny feeling I came upon exactly what I needed.
  I so much for sure will make sure to do not put out of your mind this web site and give it a look on
  a relentless basis.
  Look into my web blog - 3 SIM Card

  OdpowiedzUsuń
 16. Wow! Finally I got a website from where I be able to genuinely obtain valuable information concerning
  my study and knowledge.
  Feel free to surf my site ; Industrial Vacuums

  OdpowiedzUsuń
 17. Hi to everу οne, because I am аctuallу kеen of
  reаding thіs blog's post to be updated regularly. It consists of nice stuff.
  My webpage : Watch dog whisperer season 9 episode 10 daytona dogs

  OdpowiedzUsuń
 18. Woah! I'm really loving the template/theme of this website. It's simple, yet effective.
  A lot of times it's challenging to get that "perfect balance" between superb usability and visual appeal. I must say you've done a amazing
  job with this. Additionally, the blog loads extremely fast
  for me on Safari. Excellent Blog!
  Have a look at my website exercise to lose belly fat

  OdpowiedzUsuń
 19. My brother recommended I may like this blog. He was once totally right.
  This submit truly made my day. You can not imagine simply how much
  time I had spent for this info! Thank you!
  Review my site - Here is the fastest way to lose weight

  OdpowiedzUsuń
 20. Excellent post. I was checking continuously this weblog and
  I'm impressed! Very helpful info specially the closing section :) I handle such information much. I used to be looking for this certain info for a long time. Thanks and best of luck.
  Review my blog This is the best way to lose weight

  OdpowiedzUsuń

Pamiętaj, że wszystko, co napiszesz, może zostać skierowane przeciwko Tobie! :D No dooobra, żartujemy... Z góry dziękujemy za poświęcony czas i dodanie komentarza. Pojawi się on pod postem po zaakceptowaniu przez moderatora. Prosimy: nie SPAM-ować!

[Thank you for your time and adding a comment. It will appear under post after approval by a moderator. PLEASE DO NOT SPAM!]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecamy szybką i wygodną rezerwację wybranych miejsc noclegowych przez Internet w edom.pl: